projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna


 WireworldO firmie WireWorld

Choć Wireworld nie był znany przed rokiem 1992, jego powstanie datuje się na rok 1978, kiedy to założyciel, David Salz po raz pierwszy zafascynował się konceptem kabli dedykowanych do systemów audio. W tym okresie na rynku funkcjonowało zaledwie kilka typów wysokiej jakości przewodów. Salz rozpoczął swoją produkcję ręcznie, porównując swe wyroby z markowymi produktami. Rezultaty tych początkowych eksperymentów nie były rozstrzygające. Każdy z kabli brzmiał inaczej, ale o żadnym z nich nie można było powiedzieć, że w różnych systemach brzmi lepiej od pozostałych. „Najważniejszą lekcją dla mnie była ta, że operowanie różnymi kablami nie jest w stanie powiedzieć mi zbyt wiele o ich wpływie na dźwięk. Ale te badania doprowadziły mnie do ważnego odkrycia” – mówił Salz. „Istnieje zależność jakości dźwięku od połączenia”.

W 1980 roku wykonał swoje pierwsze porównanie metrowego interkonetu z dwucalowym kablem referencyjnym. Porównanie brzmienia tego zestawu było swoistą rewelacją. Nagle mógł usłyszeć, jak wiele muzyki ginie już na poziomie przewodu. Wszystko brzmiało czyściej i bardziej dynamicznie. Salz wykonał dwucalowe kable o różnych żyłach przewodu i wtyczkach, z części które miał pod ręką i odkrył, że brzmią niemal identycznie. Był zdumiony rezultatami, jakie uzyskał, gdyż dało mu to pojęcie o kluczu do rozwiązania zniekształceń dźwięku w kablach.

Salz rozpoczął systematyczne śledztwo w kwestii przydatności kabli do odtwarzania dźwięku. Podwójne testy były kosztowne i żmudne w wykonaniu, ale dowiodły wpływu kabli na dźwięk lepiej niż jakiekolwiek metody fabryczne. Odkrył, że istnieje prosta naukowa zależność wpływu kabli na dźwięk, sprowadzająca się do prostej teorii elektrycznych filtrów. W 1981 Salz sformułował rozwiązanie problemu zakłóceń dźwięku na poziomie kabli, które jednocześnie uwidoczniło się w jego oryginalnym pomyśle na budowę kabla typu „Symmetrical Coaxial”. W tymże czasie założył również swoją pierwszą firmę kablową, Straightwire.

Następnym krokiem w jego badaniach było wynalezienie studyjnej metody produkcji kabli. Początek temu dało przekonanie, że produkty powinny w jakiś sposób odpowiadać swojemu wyglądowi, który je reprezentował. Odkrył, że istniejąca technologia produkcji przewodów wysokiego napięcia znana pod nazwą Litzendraht, była podobną do proponowanej przez niego. Salz zlokalizował, przeznaczoną do zamknięcia fabrykę „Litz” w Cennecticut. W tym momencie jego działanie nie sprowadziło się tylko do zamówienia maszyn, ponieważ zaangażował również instruktorów, w ich roli wystąpili inżynierowie fabryki „Litz”. Ich szkolenie okazało się niezwykle efektywne, dając efekty już w najbliższych latach.

Jako dyrektor zakładu i jednoczesny projektant wszystkich serii sprzedawanych pod marką „Straightwire”, Salz rozpoczął produkcję kabli w roku 1983. Do 1985, jego projekty były już znane i rozpowszechnione na całym szerokim świecie.

Po wyprodukowaniu czterech generacji kabli, entuzjastycznie przyjętych przez konsumentów, Salz sprzedał swoją firmę pod koniec 1991 roku, a już w styczniu 1992 roku, założył Wireworlda. Po kilku miesiącach intensywnych prac, włączając w to drobiazgowe testy, Salz wypromował kilka innowacyjnych systemów, które stanowiły znaczący krok naprzód w stosunku do poprzednich osiągnięć. Te odkrycia zawierały m.in. optymalizację struktury kabla i solidne srebrne wtyki, opatentowaną koncepcję budowy kabla, nazwaną Symmetricoax. Pierwsze kable firmy Wireworld okazały się sukcesem, zapewniając firmie poważanie i opinie lidera na rynku kabli o najwyższej jakości.

Przyszłe odkrycia przyniosły kolejny przełom w 1994 roku, kiedy Salz rozpoczął prace nad prostym urządzeniem przełączającym, mającym za zadanie zaoszczędzenie czasu potrzebnego na testy i porównania. Szybko odkrył, że jego przełącznik pozwala na znacznie więcej niż tylko zaoszczędzenie czasu, były również swoistym „ślepym testem” dla interkonektów, urządzeniem porównującym. Koncept tego urządzenia miał już swój zarys, a Salz był w stanie zaprezentować pracujący prototyp w 1995 roku na targach w Las Vegas. Była to pierwsza publiczna prezentacja tego urządzenia. Od tego momentu Salz udowodnił, że różnice pomiędzy kablami można przeprowadzać przy użyciu „ślepego testu”.

Od jego wprowadzenia w 1995 roku, system stał się jedynym naukowym potwierdzeniem wartości audiofilskich kabli wysokiej jakości. Salz otrzymał nagrodę Innowacja’96, liczne pochwalne recenzje i entuzjastyczne wypowiedzi krytyków rynku audio na całym świecie. Oryginalny „komparator” jest obsługiwany ręcznie i ogranicza się do porównania jednej pary interkonektów do innej. W 1998 Wireworld wprowadził „System porównywania przewodów”, który wkrótce stał się kluczowym kryterium w testowaniu urządzeń.

Ostatnią fazą w dziedzinie porównywania kabli jest płyta „porównawcza”. Krążek ten umożliwia obiektywne porównaniu kabli Wireworld serii piątej oraz kabli czołowych producentów w konfrontacji połączeniem bezpośrednim (za pomocą miedzianych zwór). Jest on jedynym prawdziwym standardem oceniania możliwości kabli.


W pierwszej kolejności do naszej oferty trafi okablowanie video HDMI. Jest ono pod wieloma względami wyjątkowe.
Geometria i parametry techniczne dobrano w taki sposób, aby wykorzystać maksimum możliwości, stwarzanych przez cyfrową transmisję. Mimo że cyfrowa transmisja HDMI jest czuła na zakłócenia i błędy wprowadzane przez kable. Najnowsza seria płaskich przewodów Wireworlda ma zachowywać sygnał w oryginalnej formie, nawet jeśli trzeba go przesłać na większą odległość. Dzięki opatentowanej budowie i płaskiemu przekrojowi całej wiązki, możliwe było ściślejsze owinięcie ekranu wokół żyły głównej. Dlatego nowe przewody Wireworlda mogą przenosić sygnał w bardzo szerokim paśmie i na znaczne odległości – 1080p aż do 15 m. Producent deklaruje, że straty i szumy są mniejsze niż w przewodach konkurencji. Udało się również zminimalizować jitter.

Serię tworzą cztery modele: Silver Starlight 5², Starlight 5², Ultraviolet 5² oraz Chroma 5². Wszystkie wyposażono w wysokiej jakości wtyki, wykonane z odlewów aluminiowych, ze srebrzonymi końcówkami. Każdy model ma certyfikaty UL-CL3 i CSA-FT4, dopuszczające je do instalacji w ścianie.
Najwyższy w linii Silver Starlight 5² wykorzystuje przewodniki z miedzi o czystości 6N, powstającą w procesie ciągłego odlewania (OCC). Przewodniki są następnie pokrywane stosunkowo grubą warstwą srebra. Dostępne są długości od 1 m do 25 m.
Drugi od góry Starlight 5² ma identyczną geometrię, ale zastosowano w nim przewodniki ze srebrzonej miedzi OFC. W tańszym Ultraviolecie 5² ma cieńszą warstwę srebra, a otwierający serię Chrom 5² nie ma jej wcale – zbudowano go tylko z miedzi OFC.
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - tworzymy wzorcowe kino domowe klasy high-end, multiroom w opraciu o system Speakercraft oraz Russound, systemy projekcji wykorzystujace projektory kinowe. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty...