projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna


 Czy ekrany projekcyjne rzeczywiście się różnią?Często przeglądając w Internecie oferty na ekrany projekcyjne porównujemy produkty na pierwszy rzut oka jednakowe, jednak o dość mocno, a czasem nawet bardzo zróżnicowanym poziomie cenowym.
Zaczynamy się zastanawiać, w jaki sposób może się różnić jeden ekran ręcznie rozwijany od drugiego?
Czym wyjaśnić dwu- a czasem nawet trzykrotną różnicę w cenie ?

Czy rzeczywiście jest między nimi jakaś różnica, czy to tylko marketing?

Odpowiedź brzmi TAK, ekrany te między sobą się różnią, niektóre nawet diametralnie. Generalne różnice pomiędzy ekranami można sprowadzić do następujących elementów:

• Rozdzielczość
Ciężko sobie wyobrazić, że białe, lub szare ekrany (a raczej powierzchnie) mogą różnić się w rozdzielczości albo odtwarzanych detalach. Jednak tak jest. Niektóre ekrany po prostu potrafią dostarczyć ostrzejszy i wyraźniejszy obraz od innych.

• Jasność / odbijanie światła
Ekrany w sposób bardzo istotny różnią się od siebie możliwościami w zakresie odbijania światła. W teorii, współczynnik odbicia (gain) powinien nam określać jakie właściwości ma powierzchnia. W rzeczywistości jednak ze współczynnikiem odbicia jest jak z ANSI Lumenami w projektorach – są tak samo mało wiarygodne. Niektóre ekrany są wyraźnie jaśniejsze od innych,  pomimo tego że ich specyfikacja twierdzi co innego.

• Kąt widzenia
Ekrany potrafią obchodzić się bardzo różnie ze światłem które na nie pada, bywa że w przypadku niektórych obraz jest czytelny i bogaty w detale jedynie kiedy siedzimy do niego prostopadle. Niektóre z kolei potrafią zachować swoje możliwości nawet dla widzów siedzących po bokach ekranu.

• Kontrast
Większość klientów niesłychaną wagę przywiązuje do kontrastu projektora, który kupują, podczas gdy zupełnie nie biorą pod uwagę czy kupowany ekran będzie dopełniał kontrast projektora, czy go wręcz pogarszał.

• Precyzja kolorów
Ekran nie powinien wpływać na kolory wyświetlane przez projektor. Niektóre z ekranów zachowują się neutralnie, podczas gdy inne mają tendencje narzucania swojego charakteru.

• Jakość wykonania
Przy pierwszym kontakcie mamy do czynienia z opakowaniem i sposobem w jaki zabezpieczony jest ekran wraz z powierzchnią. Widzimy na ile dany producent „cacka” się z produktem odpowiednio go zabezpieczając w transporcie oraz na ile dobre jest wykonanie samego produktu. Dla niektórych te akurat własności nie są najistotniejsze ponieważ i tak wszystko sprowadza się do tego aby powierzchnia była jak najlepsza!

Z drugiej jednak strony jeśli planujesz zakup ekranu rozwijanego elektrycznie, być może nawet z elementami maskującymi – kwestie związane z wykonaniem będą miały bardzo istotne znaczenie. Od jakości wykonania będzie przecież zależała żywotność naszego produktu.
kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.