projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna


 HTPC - Kino domowe z komputeraCo to jest HTPC?

Najprościej odpowiedzieć, że HTPC to komputer PC stworzony z myślą o kinie domowym. Ma służyć jako źródło zarówno dźwięku jak i obrazu przy jednoczesnym wykorzystaniu możliwości płynących z samego komputera. Równie dobrze może być wykorzystywany do gier, nagrywania programów z TV jak i innych celów rozrywkowych.
Za pomocą odpowiedniej jakości komponentów oraz oprogramowania możemy przekształcić nasz komputer w iście „referencyjne” źródło obrazu. Na rynku jest bardzo wielu producentów zajmujących się dostarczaniem rozwiązań dla miłośników HTPC. Począwszy od producentów obudowy do komputera, poprzez karty telewizyjne, dźwiękowe a skończywszy na specjalistycznym oprogramowaniu.
Cinematic osobiście zachęca do wykorzystania możliwości płynących z idei HTPC. Na pewno konfiguracja, ustawienia i dobór odpowiednich parametrów jest czasochłonny, lecz efekt jest wart wysiłku.

Najważniejsze zalety systemów HTPC:
- w wielu przypadkach jest to tańsze rozwiązanie od tradycyjnych urządzeń odpowiadających możliwościom HTPC
- możliwości dowolnej konfiguracji, dobór odpowiedniego oprogramowania, który najlepiej sprawdzi się w danych warunkach i z danym materiałem źródłowym
- genialne wręcz możliwości przeskalowania oraz progresywnego skanowania
- możliwość ciągłej poprawy systemu poprzez uaktualnienia wersji oprogramowania, wymiany komponentów, dowolna rozbudowa systemu
- wszechstronność :
* gry komputerowe na dużym ekranie
* tworzenie prezentacji
* odtwarzacz muzyki z tradycyjnych płyt CD jak i MP3
* oglądanie zdjęć wysokiej rozdzielczości
* przeglądanie stron www na dużym ekranie
* możliwości obróbki materiału źródłowego w czasie rzeczywistym w oparciu o algorytmy nieobecne w sprzęcie tradycyjnym (algorytmy Lanchos)
* bezproblemowa praca z materiałem HDTV

obudowa HTPC
kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.