Procontrol - sterowanie kinem domowymProControl to system sterowania domem, należący do doświadczonej marki Remote Technologies Inc. Automatyka domu ProControl to przede wszystkim wspaniałe piloty uniwersalne, pozwalające w niezwykle intuicyjny sposób sterować dowolnymi urządzeniami elektronicznymi w domu. Standardowy system składa się zazwyczaj z pilota i procesora, do których można dokupić kilka akcesoriów. Taka para umożliwia już niezwykle komfortowe sterowanie wszelkim dostępnym domowym sprzętem elektronicznym.

ProControl jest świetnym rozwiązaniem jeśli chodzi o sterowanie jednym pokojem. System jest programowany za pomocą webowego interfejsu, co znacznie ułatwia zaprogramowanie systemu, nie obniża też wcale możliwości systemu. ProControl oferuje nam trzy piloty i dwa kontrolery, które w dowolnej konfiguracji można połączyć w wydajny system sterowania. Do tego dołączyć możemy jedno z trojga akcesoriów i aplikację na iPada.

Pilot uniwersalny Pro24.z

Pilot Pro24.z to najmocniejszy model z kontrolerów oferowanych przez ProControl. Łączy on niesamowitą wydajność i ilość możliwości z niebywałą prostotą obsługi. W połączeniu z procesorem ProControl, ten niezwykle wszechstronny pilot uniwersalny pozwala na przejęcie pełnej, dwukierunkowej kontroli nad urządzeniami audio, iPodem, oświetleniem, systemem ogrzewania i klimatyzacji (HVAC), systemem alarmowym i wieloma innymi urządzeniami elektronicznymi.

Pilot uniwersalny Pro24.z wyposażony jest w olśniewający ekran dotykowy LCD wysokiej rozdzielczości. Interfejs wyświetlany na nim jest podobny do tego w iPodzie i sprawujemy pełną kontrolę nad jego ustawieniami, mogąc dostosować układ do swoich potrzeb. Ekran dotykowy rozszerza możliwości pilota, pozwalając używać go w podobny sposób jak na przykład smartfona. Dodatkowo pilot oferuje pięciokierunkowy joystick oraz podświetlane, przyjemne w obsłudze klawisze. Całość jest oczywiście w pełni programowalna, także pod każdy przycisk możemy przypisać dowolnie wybraną akcję. Zaprogramowanie pilota ułatwia oprogramowanie, które posiada wersję z kreatorem, aby nawet laicy mogli programować pilota bez większych trudności.

W połączeniu z procesorem ProLink.z, zestaw ProControl oferuje dwukierunkową komunikację po ZigBee, co pozwala na ignorowanie ścian czy innych przeszkód stanowiących zaporę nie do sforsowania dla promieni IR, kontrolę Ethernetu i sześć routowalnych portów IR, z kontrola mocy wyjściowej.

Pilot uniwersalny Pro.24.z jest lauretem takich nagród jak RESI Award, CE Pro BEST oraz AXC!TE Award

Pilot uniwersalny Pro24.r

Pilot uniwersalny Pro24.r to minimalnie uboższa wersja Pro24.z. Stanowi on połączenie elegancji i prostoty obsługi. Podobnie jak jego starszy brat posiada ekran LCD i w pełni programowalne przyciski, brak mu jednak joysticka. Oprogramowanie jest identyczne jak w wersji „z”, co oznacza łatwe programowanie, zaawansowana kontrolę i niezrównane możliwości dostosowania systemu.

Sparowany z procesorem ProLink.r oferuje on szybką i niezawodną komunikację radiową na częstotliwości 433MHz,sterowanie po ethernecie oraz cztery porty IR z regulowalną mocą, a także wsparcie dla iPada, iPhone’a czy iPoda.

Pilot uniwersalny iPro.8

Pilot uniwersalny iPro.8 został zaprojektowany jako urządzenie wspomagające tablet lub smartfon w sterowaniu. Pomaga on ominąć niektóre wrodzone wady urządzeń dotykowych, dzięki czemu umożliwia niezakłócone i komfortowe sterowanie sprzętem.

Użytkownicy smartfonów i tabletów uwielbiają wynajdować nowe zadania dla swoich urządzeń, takie jak na przykład sterowanie domem. Jednak te urządzenia mają sporo ograniczeń, z których głównym jest brak „twardych” klawiszy, przez co musimy przebijać się przez wiele ekranów aby wykonać proste zadania. Do tego łączność, którymi posługują się smartfony nie zawsze jest najszybsza w warunkach sterowania urządzeniami audio-video. Nie wspominając już o tym, że urządzenia te nie spełniają wyłącznie zadań pilota, przez co mogą być zajęte bądź używane przez kogo innego, podczas gdy my potrzebujemy ich do sterowania.

Z tego powodu warto używać pilota iPro.8 do kontroli naszych urządzeń domowych. Działa on jako poszerzenie aplikacji ProPanel i dostarcza nam funkcji, których nie posiada tablet, takich jak rzeczywiste przyciski, które pozwalają nam w szybki sposób regulować głośność, zmieniać kanały itd. Dodatkowo nie polega ona na domowej sieci, a używa zwykłej komunikacji RF żeby komunikować się z procesorem. Można go używać z każdym procesorem obsługującym aplikację ProApp.

ProPanel iOS

W obecnych czasach, wiele urządzeń elektronicznych, jak chociażby tablety czy smartfony, zaczynają nam służyć jako urządzenia wielozadaniowe. Dużo ludzi lubi zaprzęgać je na przykład do sterowania kinem domowym czy domem. Dzięki aplikacji ProPanel jest to jak najbardziej możliwe w systemie Pro Control. ProPanel jest to aplikacja przenosząca podstawowe opcje sterowania posiadane przez piloty wielofunkcyjne Pro Control na wasze ulubione urządzenia mobilne.

ProPanel umożliwia bezpieczny, bezprzewodowy dostęp do procesora Pro Control zarówno z sieci LAN jak i Internetu. Użytkownik może sterować odtwarzaniem muzyki i filmów, podglądać i ustawia termostaty, monitorować bezpieczeństwo oraz sterować światłami. Wszystkiego tego dokonać możecie z domu, biura, wakacji bądź każdej innej lokacji.

Pro ircb.4

Pro ircb.4 to jedno z dodatkowych akcesoriów, które możemy dokupić do naszego systemu Pro Control. Jest to rozszerzenie pozwalające zwiększyć ilość wyjść IR. Posiada jedno wejście i cztery wyjścia IR dzięki czemu możemy do niego podłączyć aż do czterech nadajników IR. Kompatybilny ze wszystkimi kontrolerami.

Nagrody

Magazyn Residential Systems wybrał pilot uniwersalny Pro24.z wraz z procesorem ProLink.z finalistami Resi Awards 2012 w kategoriach „Łączność” oraz „Kontrolery”

Magazyn Custom Retailer co roku wybiera najlepsze produkty dostępne na rynku i odznacza je nagrodą „EXC!TE Award”. Pilot uniwersalny Pro24.z oraz procesor ProLink.z mają zaszczyt być laureatami tej nagrody za innowacyjność i wysoką wydajność.

Magazyn branżowy Ce Pro wybrał pilot uniwersalny Pro24.z wraz z procesorem ProLink.z finalistami konkursu CE Pro BEST (Best Electronic Systems Technologies) w kategorii Klawiatury, Kontrolery, Piloty, Tablety & IR za rok 2011.
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.