Audio-VideoJeśli nasz dom posiadać ma kino domowe, bądź system multiroom, bądź jakikolwiek inny system audio-video to oczywistym krokiem jest zintegrowanie tego systemu z Control4. Dzięki temu będziemy mogli w prosty sposób zarządzać dźwiękiem i obrazem w całym naszym domu, a także zintegrować je z innymi komponentami systemu Control4, takimi jak oświetlenie czy kontrola klimatu. Pozwoli to osiągnąć takie efekty jak chociażby automatycznie przygasające światła podczas oglądania filmu. System sterowania Control4 umozliwi nam automatyzacje systemu audio-video w całym domu. Dysk sieciowy NAS pozwoli nam cieszyć się kolekcją zgromadzonych multimediów na każdym urządzeniu bez używania płyt czy innych nośników danych. Dzięki nagłośnieniu wielostrefowemu możemy cieszyć się muzyką w wielu pomieszczaniach.

Control4 idealnie współpracuje z większością produktów na rynku audio-video, posiada jednak też kilka własnych rozwiązań, które należy zastosować w bardziej skomplikowanych lub specjalistycznych instalacjach.

8-strefowy wzmacniacz audio

Ten 8-strefowy wzmacniacz o wysokiej wydajności pozwoli nagłośnić aż do ośmiu stref dzięki czemu możemy słuchać różnej muzyki z naszej kolekcji w każdym miejscu naszego domu  jednocześnie. Wszystko to przy wykorzystaniu jedynie jednego wzmacniacza i jednego dysku sieciowego, oczywiście zintegrowanych z Control4. Posiada on 120 wat mocy, wejścia na 8 różnych źródeł audio oraz możliwość ograniczania poziomu głośności.  Jak każde inne muzyczne urządzenie Control4 ma on dostęp do całej waszej kolekcji muzycznej niezależnie czy pochodzi ona z dysku sieciowego, iPoda czy z sieci. Jest to idealne rozwiązanie dla wielostrefowych systemów audio w nowych domach bądź już istniejących instalacjach audio.

Multituner radiowy XM

Ten tuner radiowy posiada możliwość transmitowanie do trzech strumieni radiowych jednocześnie. Jest zgodny ze standardami AM/FM jak i opcjonalnym standardem radia satelitarnego XM. Jest to idealny produkt dla systemów z wieloma kanałami radiowymi.

Audio Matrix Switch

Audio Matrix Switch pozwala na dystrybucję muzyki niezależnie aż do 16 stref z 16 różnych źródeł audio. Posiada możliwość niezależnej kontroli głośności dla każdej strefy. Idealny dla dużych systemów multiroom gdzie używa się więcej niż 8 stref bądź źródeł sygnału.

Speaker Point

Speaker point pozwala na zarówno przewodowe jak i bezprzewodowe przesyłanie muzyki w domu. Posiada on jedno wejście analogowe i wyjście na jedną strefę audio. Dzięki obsłudze zarówno kablowego Ethernetu jak i Wi-Fi jest to idealny wybór gdy chcemy niskim kosztem zwiększyć ilość stref bądź też gdy ciągnięcie kabli głośnikowych przez ściany jest niemożliwe lub niepraktyczne.

Odtwarzacz multimedialny

Odtwarzacz Control4 pozwala na przeglądanie i odtwarzanie wszelkich filmów i muzyki, niezależnie od tego gdzie są przetrzymywane. Umożliwia on dostęp do całej kolekcji waszych DVD, Blu-ray oraz filmów zapisanych na dysku NAS. Wszystko to za pomocą prostego, intuicyjnego interfejsu wyświetlanego na każdym telewizorze w domu. Odtwarzacz Control4 wspiera szeroka gamę plików multimedialnych, wliczając w to pliki MPEG-2, MPEG-4, WMV, M4V, WAV oraz wiele innych. Posiada funkcję up-skalowania wideo do rozdzielczości 1080p.
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.