Control4 - sterowanie domemSterowanie oświetleniem

Jednym z ciekawszych rozwiązań, które oferuje nam system sterowania Control4 jest sterowanie oświetleniem. Dzięki połączeniu specjalnych przełączników Control4 z kontrolerami,  sterowanie oświetleniem domu zyskuje całkiem nowy wymiar. Po zintegrowaniu oświetlenia waszego domu z systemem Control4 puścicie w niepamięć oświetlenie o dwóch Stach: włączone lub wyłączone. Teraz w pełni możecie regulować nie tylko poziom jasności, ale także w pełni programować wszelkie oświetlenie. Znaczy to tyle, że możecie kazać wykonywać światłu określone operacje przy wystąpieniu określonych warunków.

Wyobraźcie sobie na przykład, że zasiadacie wieczorem przed swoim telewizorem, uruchamiacie pilotem film z waszego dysku sieciowego i w momencie kiedy  z głośników zaczyna sączyć się dźwięk, światła w waszym salonie automatycznie ściemniają się do 10% mocy. Kiedy film się kończy, światła wracają do swojego normalnego stanu. Kiedy później idziecie spać, naciskacie jeden przycisk na keypadzie w sypialni i wszystkie światła w domu gasną (a system sprawdza czy zamki są zamknięte) oprócz tych w pokoju dziecięcym, które ściemniają się do kilku procent mocy. Jeśli jednak w nocy musicie wstać do toalety to nie musicie rozbijać się o meble w ciemnym korytarzu, gdyż światło zapala się automatycznie gdy wyjdziecie z sypialni. Dodatkowo możecie zaprogramować system tak aby gasił światła gdy dany pokój jest nieużywany przez określony czas bądź nawet by symulował waszą dzienną rutynę podczas gdy wyjedziecie na urlop, tak aby dom nie wydawał się opuszczony. Możliwości jest naprawdę sporo.

Dodatkowo system sterowania oświetleniem Control4 nie jest skomplikowany. Wystarczy zastąpić stare przełączniki światła, specjalnymi, stosowanymi przez Control4, skonfigurować je w głównym kontrolerze i już. Całkiem nowa era oświetlenia czeka na was.

Sterowanie Klimatem

Termostaty kontrolujące temperaturę w domu to w zasadzie już standard w każdym nowszym domu i mieszkaniu. System może być bardziej lub mniej zaawansowany, ale generalnie sterowanie temperaturą to nic nowego dla większości użytkowników. Można by więc zapytać co w tym aspekcie daje nam dodatkowo system Control4. Otóż odpowiedź jest podobna jak w każdym innym wypadku: przede wszystkim jest to możliwość zintegrowania z wszystkimi innymi elementami systemu, łatwa programowalność, a także oszczędność energii.

System sterowania klimatem Control4 to przede wszystkim oszczędność energii , pieniędzy i czasu. Dzięki zautomatyzowanemu systemowi ogrzewania i chłodzenia możemy zaprogramować nasz system tak aby używał najbardziej efektywnych energetycznie programów w zależności od pory roku, dnia, a także temperatury i pogody. Dodatkowo możemy kontrolować nasz termostat z niemal każdego urządzenia domowego wyposażonego w ekran, niezależnie czy jest to telewizor, panel naścienny czy iPhone. Control4 udostępnia nam też bardzo ciekawe statystyki dotyczące zużycia energii dzięki czemu możemy planować swoje wydatki.

Bezpieczeństwo

Jednym z najważniejszych aspektów nowoczesnego domu jest jego bezpieczeństwo, coś co niestety spędza sen z oczu wielu. Dlatego też, także w tym elemencie naszego życia Control4 przynosi nam wiele ułatwień pozwalających spać spokojnie. Dzięki systemowi sterowania nasz dom będzie znacznie bezpieczniejszy, nie tylko z zewnątrz ale także wewnątrz. Dzięki Control4 nie musimy się już martwić o nasz dom podczas urlopu. Przez Internet mamy dostęp do kamer bezpieczeństwa, a wszystkie komunikaty dotyczące bezpieczeństwa (na przykład o otwartym oknie) dostaniemy bezpośrednio na maila bądź komórkę. Dodatkowo jeśli w waszym mieszkaniu przebywa na przykład ekipa remontowa, możecie przypisać tymczasowe kody do zamków, jedynie na określone pory dnia. Kiedy wychodzimy z domu nie musimy się również martwić o zamykanie każdego zamka z osobna i uruchamianie alarmu. Jeden przycisk na pilocie wystarczy aby w pełni „uzbroić” dom.

Oprócz zabezpieczeń przed nieproszonymi gośćmi z zewnątrz, Control4 oferuje nam również szereg zabezpieczeń wewnętrznych. Możemy na przykład zdalnie zablokować dzieciom dostęp do określonych programów telewizyjnych czy Playstation, w trakcie naszej nieobecności w domu, a także w prosty sposób komunikować się z nimi za pomocą Internetu czy telefonu komórkowego.

Control4 oprócz gotowych rozwiązań, udostępnia również szereg urządzeń, które pomogą nam uczynić nasze 4 kąty bezpieczniejszymi. Do naszego systemu możemy podpiąć interkomy wideo, bezprzewodowe zamki kodowe czy też terminale kart bezpieczeństwa.
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.