Cinematic w prestiżowym gronie firm wyróżnionych certyfikatem ISF.

Gorące produkty:
Epson TW5000 - projektor do kina domowego
Arcam AVR600 - amplituner kina domowego

UWAGA - super cena na projektor Sim2 D10
W związku z "wymianą" przez klienta projektora klasy podstawowej na projektor klasy wyższej mamy znakomitą ofertę na doskonały model Sim2 D10. Projektora kinowego tej klasy nie trzeba chyba przedstawiać, osoby gorzej zorientowane zapraszamy do zapoznania się z opiniami i recenzjami umieszczonymi na naszym serwisie.
Najwyższe oceny amplitunera Arcam FMJ AVR600 w teście magazynu Hi-Fi i muzyka.
Nareszcie pojawiają się pierwsze recenzje najnowszego i jakże długo oczekiwanego amplitunera z brytyjskiej stajni. Mowa oczywiście o Arcam FMJ AVR600, który można śmiało stwierdzić jest pierwszym poważnym amplitunerem na rynku. Jako jeden z niewielu łączy w sobie cechy niezwykłego dźwięku stereo z doskonałym dźwiękiem kinowym. Do tego niezwykłe wyposażenie i potężna moc, sprawiają że AVR600 sprawdzi się nawet w całkiem zaawansowanych konfiguracjach. Warto dodać, że zanim ukazała się nasze pierwsza polska recenzja, niemiecki magazyn audio przyznał amplitunerowi najwyższą notę określając go mianem referencyjnego urządzenia. Pierwsze opinie na forach zdają się potwierdzać oceny prasy branżowej. Dlatego też warto zapoznać się
Test najnowszego subwoofera firmy Velodyne CHT-10Q
W najnowszym, kwietniowym wydaniu magazynu Audio Video odnajdziemy recenzję najnowszego produktu ze stajni Velodyne. Subwoofert Velodyne CHT-10Q jest budżetową konstrukcją, jednak jakość wykonania, wyposażenie a w efekcie jakość brzmienia wskazuje, że bez trudu powinniśmy go porównywać do znacznie droższych konstrukcji z oferty konkurencji. CHT-Q jest nową serią, powstałą w oparciu o niezwykle popularną CHT-R. Cechuje ją jednak znacznie lepsze wyposażenie, lepsza funkcjonalność no i oczywiście brzmienie. Inżynierowie z Velodyne przybliżyli tym samym serię CHT-Q niebezpiecznie blisko do znacznie droższej SPL. Wyrazem uznania dla konstruktorów jest również recenzja w najnowszym wydaniu magazynu AV, na której skróty zapraszamy...
Nowy głośnik centralny w ofercie firmy Usher
Rekord kontrastu według Video Mix, czyli recenzja projektora Epson TW-5000.
Na początku roku 2009 do sprzedaży trafił następca niezwykle popularnego modelu TW2000. Projektor Epson EH-TW5000 zdaje się być pod każdym względem znacznie lepiej dopracowany niż swój poprzednik, który w swoim czasie zawojował w segmencie podstawowym. Tym razem japoński producent udoskonalił swoją technologię wchodząc na całkiem nowy poziom. Projektory Epsona znane są z niesłuchanie prostej instalacji wynikającej z dużego zakresu zoom-u oraz lens shiftu. Bez większych problemów możne projektor umiejscowić nawet z boku ekranu - co w przypadku wielu samodzielnych instalacji jest kluczowe. Zobaczmy skrót recenzji zamieszczonej w kwietniowym wydaniu Video Mix...
Kolejna rewolucja pochodząca z obozu Sim2
Nowa seria subwooferów Velodyne - CHT-Q
Amerykański twórca najbardziej zaawansowanych konstrukcji subwooferów, firma Velodyne wprowadza do sprzedaży produkty z nowej serii CHT-Q. Wraz z nową seria CHTQ Velodyne przybliża jakość wysokiej klasy basu użytkownikom o mniej zasobnych portfelach. Nowe subwoofery umożliwiają całkowicie automatyczne dopasowanie charakterystyki przenoszenia subwoofera poprzez kalibrację w 5-ciu punktach częstotliwości, co w praktyce przekłada się na likwidację rezonansów i ubytków w miejscu odsłuchowym. Kalibracja jest niesłychanie prosta i przypominą tę znaną z wyższej serii SPL – wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, uprzednio podłączając mikrofon znajdujący się na wyposażeniu. Doskonałe parametry akustyczne serii CHT-Q zapewnia procesor DSP i cyfrowa kontrola parametrów. Identycznie jak w serii CHT bogata oferta składa się z modeli posiadających średnicę głośnika basowego o wymiarach 8,10,12 i 15 cali. Do wyboru mamy 2 wersje kolorystyczne: czarny i wiśniowy. Zakres cenowy serii CHT-Q od 2 300 zł do 6 200 zł.

Długo oczekiwany amplituner kina domowego Arcam AVR600 nareszcie dostępny!
Stało się ! Długo oczekiwany najnowszy amplituner Arcam AVR600 jest już fizycznie dostępny. Amplituner o którym było głośno na rok zanim trafił do sprzedaży. Fora internetowe od pół roku wrzały i spekulowały na temat jakości i możliwości nowego Arcama. Wiadomo było, że producent odkładał premierą chcąc dopracować produkt do granic swoich możliwości. Tym sposobem doczekaliśmy się pierwszego produktu na rynku, który połączy wymagania audio i wideofilów. Produkt niezwykle zaawansowany zarówno od strony audio jak i video. Z imponującym wyposażeniem. Oprócz jednak znakomitego wyposażenia, Arcam AVR600 potrafił zrobić z dźwiękiem to, czego nie udało się jego japońskim konkurentom – wydobyć z niego duszę. To pierwszy na świecie tak muzykalny amplituner do kina domowego.
Najlepsze nagłośnienie roku 2008 w świecie audio - zdaniem magazynu The Absolute Sound
Zapraszamy do naszej salki
Wszystkich zainteresowanych na poważnie tematem kina domowego, planujących budowę salki kinowej we własnym domu, nagłośnieniem wielostrefowym, czy zintegrowanym systemem sterowania - zapraszamy na spotkanie do siedziby naszej firmy. W naszej salce demonstracyjnej jesteśmy w stanie przedstawić koncepcję kina w domu i porozmawiać na temat Państwa oczekiwań co do systemu. Jeśli chcielibyście posiadać w swoim domu rozwiązania rodem z XXI wieku - zapraszamy!
Stewart FilmScreen powiększa ofertę ekranów elektrycznie rozwijanych.
Przedstawiamy nowy, obiecujący odtwarzacz Blu-ray.
Pomimo, że odtwarzacz Blu-ray NAD T587 jest na rynku dopiero od niedawna, wprowadził już całkiem sporo zamieszania. Tym razem nie tylko w świecie audio, ale również video. W lutowym wydaniu niemieckiego magazynu AUDIO, T587 uzyskał rekomendację czasopisma, pokonując tym samym 2, znacznie droższych rywali. Warto zaznaczyć, że odtwarzacz blu-ray NAD T587 jest pierwszym urządzeniem tego typu pochodzącym od producenta z audiofilskimi korzeniami. Jest to gwarancją, że player nie tylko będzie świetny w sekcji dźwięku przestrzennego, ale również stereo.
Nowe projektory do kina domowego, czyli czego możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach.
Branżowe targi ISE w Amsterdamie są doskonała okazją, aby zobaczyć czego można się spodziewać w najbliższych miesiącach na rynku audio-video. Spora część targów poświęcona jest projekcji, w tym również tej przeznaczonej do domowej rozrywki. Wystawiało się sporo firm z całego świata. Zobacz w telegraficznym skrócie, jakie ciekawe urządzenia projekcyjne trafią do sprzedaży tego roku.
Najlepsze instalacje kina domowego roku 2008 zdaniem CEDIA.
Najlepszy projektor testów PC World Komputer - Epson TW5000
Projektor do kina domowego Epson EH-TW5000 okazał się najlepszym urządzeniem grupowego testu projektorów kinowych, jaki ukazał się na łamach miesięcznika PCWK. Oprócz najwyżej ocenionego modelu Epsona, w teście udział wzięły m.in. Mitsubishi HC7000, Epson TW3800 oraz Sony VPL-HW10. EH-TW5000 zdobył najwyższe oceny w kategorii czystość obrazu i naturalność kolorów. Zwrócono także uwagę na dobrą gwarancję, znakomitą czerń i kontrast, a także wysoką jasność w trybie dziennym-kinowym.
Najlepszy odtwarzacz Blu-ray na rynku? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Audio-Video
Wprowadzony do sprzedaży z ponadpółrocznym opóźnieniem Denon DVD-3800BD miał jeden cel: być najlepszym na rynku odtwarzaczem Blu-ray. Czy mu się to udało? Zważywszy, że odtwarzacz zdobył wyróżnienie redakcji i jej rekomendację - zapewne producentowi zabieg ten się opłacił. Przeczytaj obszerne fragmenty tego wyjątkowego odtwarzacza. Na początek roku 2009 odtwarzacz Denon 3800BD jest najbardziej zaawansowanym playerem dostępnym w sprzedaży. Produkt ten przeznaczony jest do najlepszych instalacji i systemów audio-wizualnych.
Kalibracja telewizora plazmowego Pioneer LX5090 wraz z omówieniem fabrycznych ustawień.
Po raz kolejny znana osobistość ze świata filmu decyduje się na projektor Sim2
Kolejna znakomita recenzja projektora Sim2 D80Evo w australijskim magazynie PC Authority.
Budżetowe ekrany projekcyjne - test ekranów do kina domowego
Pioneer zapowiada w sprzedaży 46-calowy telewizor LCD serii KURO
Stewart GrayHawk RS G3 przechodzi pozytywnie testy i zdobywa certyfikat THX
Nowe amplitunery, przedwzmaczniacze i procesory - klasa wyższa
Projektor Sim2 D80E udowadnia, że sama rozdzielczość Full HD nie jest gwarantem najwyższej jakości obrazu.
Najlepiej wydane płyty Blu-ray, czyli referencyjne kino domowe
Sim2 HT380 to najlepszy projektor do kina domowego wg. czasopisma Stuff TV
Ekrany Adeo - nowość w ofercie, ekrany do Kina Domowego
Fachowcy doceniają wysoką jakość obrazu Sim2 D10
Sim2 C3X 1080 to najchętniej kupowany projektor do kina domowego High-End.
Projektor Infocus IN83 - najnowszy rzutnik do kina domowego
Najlepszy projektor wg. magazynu Kino Domowe - Epson TW2000!
Sim2 D80E zwycięzcą grupowego testu projektorów 1080p!
DTS-HD jako jeden z formatów dźwięku High Definition
Nowe niższe ceny na telewizory Pioneer
Kolejny test projektora Sim2 D10, tym razem w CNET
Telewizory Pioneer z kalibracją ISF - akcja promocyjna!
Projektor Sim2 C3X 1080 na łamach AVS Forum
Epson TW2000 najlepszym projektorem LCD 1080p!
Audioholic wybiera produkty roku 2007
David Lynch decyduje się na projektor Sim2 C3X 1080 do swojego studia
Projektor Sim2 D10 testowany w Trusted Review
Najlepsze produkty roku 2007
Rekomendacja magazynu Audio-Video - berylowe Ushery Be-718
Kino przyszłości!
Przepis na dobry subwoofer
Znakomita recenzja projektora Sim2 D10
InFocus przedstawia 2 nowe projektory full-HD
Epson EMP-TW2000 - projektor 1080p
Najlepszy projektor roku 2007 - Sim2 HT380
Recenzja Arcam Solo Movie 5.1 w magazynie HIGH Fidelity Online
Cinematic na AudioShow 2007
Sim2 HT380 - projektor, który zaskakuje nawet największych znawców tematu
 

JBL Synthesis

Głośniki instalacyjne
głośniki sufitowe
głośniki ścienne
głośniki zewnętrzne

 

Wilson audio
głośnik centralny (WATCH CENTER)
głośnik ścienny (WATCH SURROUND)
subwoofer (WATCH Dog)
Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z Davidem Wilsonem oraz reportażem z fabryki Wilson Audio.


Projektory

Sim2 D10
Epson TW5000
InFocus IN83
Pioneer KRF-9000FD
JVC DLA-RS20
Sim2 Domino D80 EVO
Sim2 HT305E
Sim2 HT380
Sim2 C3X
Sim2 C3X 1080
Sim2 C3X EVO
Sim2 C3X Lumis Host
Sim2 HT3000 EVO
Sim2 HT5000
 

Ekrany
Adeo Plano Velvet
Adeo Tensio Elegance
Adeo Tensio Professional
Ekran Stewart - ABT Trap Door Electricscreen
Ekran Stewart - Cabaret
Ekran Stewart - Cine-w
Ekran Stewart - ElectriScreen ElectriMask
Ekran Stewart - Luxus Communicator
Ekran Stewart - Luxus Deluxe ScreenWall
Ekran Stewart - Luxus Model A ElectriScreen
Ekran Stewart - ScreenWall ElectriMask
Ekran Stewart - Stealth Trap Door ElectriScreen
Ekran Stewart - Ultimate 4-Way ScreenWall Electrimask
Ekran Stewart - Visionary ElectriScreen

Amplitunery
Denon AVR-4308A
ARCAM DIVA AVR350
Harman Kardon AVR 645
Harman Kardon AVR 655
Harman Kardon AVR 755
Arcam AVR600
ARCAM FMJ AV888
ARCAM FMJ P777

Multiroom
Russound CAM 6.6
Serwer Escient Fireball SE-160i
Serwer Russound SMS3

Nevo Q50
Philips Pronto TSU9600
Pilot uniwersalny Nevo

 

Subwoofery Velodyne
Velodyne CHT-Q
Velodyne CHT-10Q
Velodyne CHT-12Q
Velodyne CHT-15Q

Velodyne SPL-800i
Velodyne SPL-R
Velodyne SPL-1000R
Velodyne SPL-800R
Velodyne SPL-1200R
Velodyne SPL-1500R

Velodyne Digital Drive DD-10
Velodyne Digital Drive DD-12
Velodyne Digital Drive DD-15
Velodyne Digital Drive DD-18
 

Baza wiedzy

Akustyka
DTS-HD - format dźwięku
Wprowadzenie do DTS-HD
Konfiguracja głośników

Ekrany Stewarta
Powierzchnie projekcyjne
Dlaczego Stewart?
Znaczenie ekranu?

Wybór ekranu
Czy ekrany się różnią?
Jaką powierzchnię wybrać?
Czy ekran jest istotny?
Dobry projektor a biała ściana
Jaki ekran ? - PCWK

Projektory
Jasność i kontrast
LCD vs DLP - które lepsze?
Skaler
Wejścia wizyjne projektora
Parametr kontrastu
Instalacja projektora
Technologie projekcyjne
Jakość projektorów Sim2


Okablowanie
HTPC

Kalibracja
Cinematic w ISF
Czym jest ISF?
Sens kalibracji
Usługa kalibracji
Ustawienia obrazu
Kalibracja - jej znaczenie
Optymalna odległość oglądania
Kalibracja z płytą DVE
Jak interpretować wykresy?

Screen Goo
Ciekawe strony