projektory  kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja i projekt kina domowego
Nowe modele w ofercie Sim2 –Sim2 SuperLumis i Cinemaquatrro


Sim2 SuperLumis to istotnie „podrasowany” model Sim2 Lumis 3D-S, który uchodzi za jeden z najlepszych projektorów domowych klasy High End. To niezwykle popularna 3-chipowa konstrukcja proponuje możliwie najwyższą jakość podczas projekcji 2D i 3D. Obraz posiada wszystkie najbardziej pożądane cechy, które sprawiają że jakikolwiek projektor z niższej klasy wypada przy nim blado. Lumis 3D-S chociaż swoją premierą miał już jakiś czas temu udowadnia, że solidna konstrukcja broni się sama i nie potrzebuje „marketingowego bełkotu”. To zarazem ulubiony projektor Cinematic. W tym roku Sim2 udoskonalił i podrasował swojego pupilka. Wprowadził modyfikacje w układzie optycznym i zainstalował znacznie wydajniejszą lampę. W efekcie Sim2 SuperLumis staje się najbardziej wszechstronnym projektorem 3D do prywatnych salek kinowych. Dysponuje sporym zakresem jasności (3 000 – 5 000 ANSI Lumen) umożliwiającym nie tylko komfortowe oglądanie obrazu 3D na dużym 3 metrowym ekranie, ale także można go z powodzeniem zastosować w instalacjach gdzie niezbędny jest ekran dochodzący do 4-5 metrów w podstawie!

Więcej szczegółów: Sim2 SuperLumis
Cena projektora mieści się w przedziale 240 – 270 tys. złotych w zależności od wersji i wyposażenia.

Drugim projektorem jest Sim2 Cinemaquatrro. Opisujemy go jako ciekawostkę i zarazem potencjał jaki posiada firma Sim2. Jest to najbardziej dosłowny przedstawiciel idei „kino w domu”. Cinemaquatrro to profesjonalny projektor DCI, który zwykle spotykany jest w kinach cyfrowych, zmodyfikowany przez Sim2 na potrzeby domowych instalacji. O ile większość z nasz trudno sobie wyobrazić w domu ekran o szerokości 7 – 10 metrów, o tyle warto mieć świadomość że tego typu projekty powstają w niektórych częściach świata. Oczywiście w dalszym ciągu mowa o domowej sali kinowej, przeznaczonej do prywatnego użytku. Projektory do kina domowego zwykle są produkowane z myślą o instalacji w niedużych pomieszczeniach, gdzie szerokość ekranu nie przekracza 280 – 300cm. Na większych ekranach taki obraz wygląda bardzo źle. Stąd też do dużych instalacji niezbędne są „duże” i bardzo wydajne projektory. Cienemaquatrro to projektor 3D, pracujący oczywiście w technologii TripleFlash. Sercem projektora są 3 układy DMD o rozdzielczości 4096 x 2160 i wielkości 1.38”, zatem niespotykane zupełnie na rynku konsumenckim… Projektor Cinemaquatrro posiada 9 różnych wersji obiektywów, umożliwiających projekcję z różnych odległości względem ekranu. Standardowo oferuje jasność 10 000 ANSI Lumen, którą w zależności od potrzeb można zwiększyć do 25 000 ANSI Lumen montując specjalny układ lamp. Oczywiście zamiast standardowych lamp UHP, projektor wykorzystuje lampy Xenonowe.

Cena projektora: 920 000 zł

 

prywatne kino
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.