projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  Testy projektorów: Optoma H78 - test w magazynie Home Cinema


Projektor do kina domowego -
Optoma ThemeScene H78

Wspaniały obraz, bezszelestna praca – po prostu perfekcja!

Werdykt: ***** (ocena maksymalna)

Już Optoma H77 był wyróżniającym się projektorem: nowy model ma jeszcze lepszy obraz, z bogatą paletą kolorów a także jest w pełni kompatybilny z materiałem wysokiej rozdzielczości. Cechuje go także bezszelestna praca.

Nowy model, Optoma H78 wykorzystuje jeden z najnowszych chipów DMD Texas Instruments HD2+ oraz rozwiązania ThemeScene wspomagające 8 segmentowe koło barwne. Dodając do tego jasność 1000 ANSI lumenów, kontrast osiągający wartość 3800:1, specjalnie zaprojektowaną obudowę redukującą hałas do 23dB oraz minimalizującą wydobywające się światło przez otwory wentylacyjne, otrzymujemy naprawdę imponujący sprzęt do kina domowego.
    
Podłączenie sygnałów do projektora jest proste: wejście componentowe zrealizowane na gniazdach typu RCA lub BNC, wejście composite, S-Video oraz kompatybilne z HDCP wejście DVI z przejściówką na HDMI. Z obsługą jest podobnie: pilot posiada bezpośredni dostęp do najważniejszych i najczęściej wykorzystywanych funkcji takich jak: regulacja jasności oraz kontrastu a nawet regulacja powiększenia obrazu oraz ostrości. Dodatkowo dla tych użytkowników którzy mają problem z poprawnym ustawieniem obrazu, Optoma jest wyposażona w pionowy lens shift oraz korekcję zniekształceń trapezowych (keystone) w obu kierunkach.

Podczas pracy Optoma H78 jest tak cicha jak zapewniał producent: przez większość czasu testów projektor leżał na stoliku obok nas i hałas generowany przez wentylatory w żaden sposób nam nie przeszkadzał. Uwzględniając bardziej typowe usytuowanie (czyli montaż sufitowy) urządzenie powinno być całkowicie niesłyszalne.

Brak hałasu może być ważną cechą użytkową, ale to co najbardziej zadziwia i uderza to oszałamiająca jakość obrazu. Filmy z DVD oglądaliśmy wykorzystując zarówno cyfrowe złącze DVI oraz analogowe component: w obu przypadkach obraz oferował zapierającą dech namacalność, witalność ze wspaniałą, czystą czernią, ogrom a jednocześnie delikatność i kontrolę kolorów, płynność ruchów. Właściwie, najważniejszą cechą tego projektora jest to, iż nie zwraca się uwagi na żadne niedoskonałości projektorów – nawet efekt tęczy – jedynie pozwala, abyśmy się całkowicie oczarowali i poświęcili magii filmu.

A jak wyglądał obraz z materiałem wysokiej rozdzielczości? Puściliśmy kilka klipów HD i obraz był po prostu zachwycający: tylko podłączać odpowiedni jakościowo materiał i oglądać!   

Sprawa jest tak samo prosta jak i oczywista: jeśli potrzebujesz projektor który sprawi, iż Twoja kolekcja filmów będzie wyglądała niesamowicie i jednocześnie taki który będzie gotowy do obsługi materiałów wysokiej rozdzielczości, Optoma H78 jest naprawdę wspaniałym wyborem.


Podsumowanie:


Stosunek jakość/cena: ***** (ocena maksymalna)

Wyznacza nowe standardy a przy tym jest tańszy o 500 funtów od swojego poprzednika. Znakomity! 

Jakość obrazu: ***** (ocena maksymalna)

Zarówno dla wejść cyfrowych DVI/HDMI (zgodnych z HDCP) jak i analogowego component, projektor dostarcza niesamowitego, nieporównywalnego obrazu, z bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów, ostrością oraz kontrastem. Jest to prawdziwa gwiazda DLP

Jakość wykonania: ***** (ocena maksymalna)

Wszystko w H78 jest dobrze przemyślane; może jest większy od konkurencji ale obudowa zapewnia jednakowo dobrą ochronę przed hałasem jak i „wyciekiem” nieporządanego światła.

 

Magazyn HomeCinema 07.05

sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.