projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  Testy projektorów: InFocus ScreenPlay 7210 w magazynie Audio-Video


Test projektora do kina domowego - Infocus ScreenPlay 7210.

Całość recenzji jest opublikowana w najnowszym numerze Audio-Video AV7-8/2005.

"Z zewnątrz nowy model jest właściwie nie do odróżnienia od poprzednika, który z kolei był identyczny jak jeszcze wcześniejszy SP7200. Nawet sporo tańszy SP5700 (już nieprodukowany) dzielił tę samą, charakterystyczną obudowę z wygodnym uchwytem, która zdaje się maskować z jak wyrafinowanym urządzeniem mamy do czynienia. Jest za to wyjątkowo poręczna. Projektor doskonale nadaje się do pracy na stoliku, nie zabierając wiele miejsca. Za takim montażem przemawia również szklana optyka szerokokątna (mały współczynnik throw ratio), przejęta od poprzednika i produkowana przez zakłady Zeissa.

Podstawowy element każdego projektora, determinujący jego klasę, to przetwornik obrazu. Tradycyjnie, jak we wszystkich InFocusach jest to układ mikrolusterkowy DMD, charakterystyczny dla technologii DLP. Zamiast wcześniej stosowanego, do niedawna flagowego przetwornika Mustang HD2+, zastosowano nową jego wersję, DarkChip3 (DC3). Przetwornik ten oferuje identyczną rozdzielczość 1280 x 720 pikseli, gwarantując rzeczywistą kompatybilność z sygnałami HD.

Pokrycie tylnej części przetwornika DC3 warstwą pochłaniającą światło oraz zmniejszenie przerw pomiędzy lusterkami umożliwiły zwiększenie współczynnika kontrastu z 2200:1 do 2800:1. W praktyce oznacza to wierniejszą reprodukcję czerni. 7-segmentowe koło barwne (z dodatkowym elementem zielonym), wirujące z prędkością 5x, pozostało bez zmian, podobnie jak 250-watowa lampa UHP, której moc w trybie normalnym wynosi 220 W. Wówczas strumień świetlny jest proporcjonalnie słabszy, ale żarówka wytrzyma o 1000 godzin dłużej. Kolejną zaletą wynikającą z nie korzystania z trybu High Power jest nieznacznie niższy poziom hałasu. InFocus chwali się, że nowy model jest cichszy od poprzednika, nie precyzując jednak o ile. W praktyce, 7210 nie wyróżnia się pod tym względem ani im plus, ani im minus. Jest wyraźnie głośniejszy od Optomy H57.
Wbudowany deinterlacer DCDi Faroudja FLI2310, spotykany w wielu dobrych odtwarzaczach DVD i w niektórych projektorach, konwertuje sygnały międzyliniowe do trybu progressive. Układ ten przeprowadza również konwersję pull-down 2:2 i 2:3 (NTSC), jak również integruje funkcje procesora TrueLife.
Specjalny tryb filmowy 48 Hz opracowano z myślą o odtwarzaniu płyt DVD zarejestrowanych w tej technice przy zachowaniu oryginalnej prędkości odtwarzania.

Podobnie jak poprzednik, SP7210 ma 8 wejść wizyjnych, w tym nietypową odmianę DVI-M1, dwa zestawy Component (3 x RCA), gniazdo HD15 (mogące przyjmować sygnały komputerowe, komponent lub RGB) oraz D5. To ostatnie umożliwia współpracę ze źródłami sygnału RGB dzięki załączonej przejściówce do złącza SCART."

sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.