projektory  kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja i projekt kina domowego
instalacja audio-wizualna


 Technologie używane przez projektory Sony. 3D, 4K, SXRD, Advanced Iris 3, MotionflowTechnologia 3D

Technologie Sony zapewniają najlepszą jakość obrazu kinowego, jedna z ważniejszych jest technologia 3D. Projektory kina domowego 3D zapewniają wysokiej jakości obraz 3D dzięki specjalistycznej technologii 3D Active Shutter firmy Sony. Oglądaj najnowsze trójwymiarowe filmy wyświetlane za pomocą projektora 3D i ciesz się prawdziwym kinem 3D w domu.

Jak działają projektory kina domowego 3D firmy Sony?

Technologia High Speed Precision gwarantuje prawdziwy obraz 3D
Projektory kina domowego 3D Sony oferują w pełni zintegrowaną technologię 3D, która wykorzystuje rozwiązanie Motionflow zapewniające dużą prędkość klatek i specjalne okulary Active Shutter 3D (w zestawie). Za pomocą podczerwieni projektory synchronizują obrazy w okularach Active Shutter 3D z prędkością 240 klatek na sekundę. Rezultatem jest wysoka jakość trójwymiarowych obrazów w rozdzielczości Full HD oraz zmniejszony efekt poświaty i podwójnego obrazu, który zdarza się w przypadku innych technologii 3D.

Specjalistyczne okulary 3D zapewniają bogactwo trójwymiarowych obrazów
Okulary 3D firmy Sony wykorzystują technologię Active Shutter. Oznacza to, że w każdej z soczewek znajdują się ciekłe kryształy, które zamykają się na ułamek sekundy, podczas gdy do prawego i lewego oka przesyłane są naprzemiennie różne obrazy. Ponieważ w danej chwili tylko jedno oko widzi dany obraz Full HD, można odbierać bogaty i realistyczny obraz 3D wyświetlany na dużym ekranie.

Główne zalety technologii 3D firmy Sony

Obrazy w rozdzielczości Full HD 1080
Technologia 3D jest obsługiwana przez wydajne panele SXRD, które umożliwiają wyświetlanie dużego obrazu Full HD 1080 o doskonałych odcieniach i kolorach. W porównaniu z innymi technologiami 3D natychmiast widać różnicę w jakości obrazu.

Regulowane ustawienia
Technologia projektorów 3D firmy Sony zapewnia wyjątkową kontrolę trójwymiarowego obrazu. Możesz dostosować głębię kolorów i jasność pod kątem warunków panujących w danym pomieszczeniu lub ustawić jakość obrazu zgodnie z własnymi upodobaniami. Ciesz się filmami 3D w najlepszej jakości.

Wbudowany nadajnik 3D
Projektory Sony są wyposażone w zintegrowany nadajnik 3D umożliwiający przesyłanie obrazu z odległości 5 metrów i zapewniają komfortowe oglądanie wyświetlanych materiałów w każdym miejscu w pokoju. Można także korzystać z opcjonalnego nadajnika, który obsługuje ekrany większych rozmiarów.

Konwersja 2D na 3D
Firma Sony zapewnia nieustannie rozszerzaną ofertę trójwymiarowych filmów, wydarzeń sportowych i programów telewizyjnych Full HD. Projektory 3D firmy Sony umożliwiają także przekształcanie treści 2D na 3D. Dzięki temu możesz odkryć zupełnie nowy wymiar wszystkich klasycznych filmów.

Technologia SXRD™

Oglądaj wyraźny, szczegółowy obraz, taki jak na dużym ekranie w cyfrowym kinie. Silicon X-tal Reflective Display (SXRD) to nowatorska technologia projektorów kina domowego opracowana przez firmę Sony. Dzięki niej zaawansowany projektor Full HD wyświetla obrazy o wysokiej rozdzielczości i pełnym kontraście.

Jak działa technologia SXRD w projektorze?

Wszystkie te nowoczene technologie Sony byłyby na nic gdyby nie panele SXRD. Silicon X-tal Reflective Display (SXRD) to zaawansowana technologia projektorów kina domowego wykorzystująca specjalne mikrowyświetlacze, by zapewnić bardziej szczegółowy i czysty obraz.

Technologia SXRD to połączenie trzech paneli dla kolorów czerwonego, niebieskiego i zielonego, które są precyzyjne ustawione wewnątrz projektora kina domowego. Osobne dla każdej barwy panele umożliwiają wyeliminowanie załamywania kolorów i zapewniają ich wierną reprodukcję na ekranie. W przeciwieństwie do innych urządzeń, nie występuje efekt tęczy.

Panele SXRD wykorzystują technologię LCoS (Liquid Crystal on Silicon), która umożliwia wyświetlenie ponad 2 milionów pikseli na niewielkiej powierzchni. Ma to istotny wpływ na jakość obrazu. Wyświetlany jest płynny, filmowej jakości obraz Full HD o rozdzielczości ponad 6,2 mln pikseli.

Panele SXRD to także krótki czas reakcji, idealny w przypadku filmów i gier. To ta sama technologia, która jest stosowana w cyfrowych projektorach kinowych 4K firmy Sony, zainstalowanych w popularnych kinach.

Główne zalety technologii SXRD

Niezwykle wysoki dynamiczny współczynnik kontrastu
Kontrast ma istotne znaczenie dla jakości obrazu. Wysoki kontrast zapewniany dzięki panelom SXRD został uzupełniony technologią Advanced Iris 3 firmy Sony. Dzięki temu zaawansowany projektor VPL-VW90ES oferuje współczynnik kontrastu 150 000:1.

Płynna, filmowa jakość obrazu
Płynna, filmowa jakość obrazu na dużym ekranie bez oznak przerw i efektu siatki. Projektory Sony VPL-VW90ES i Sony VPL-HW20 oferują najnowszą technologię SXRD, która zapewnia niezwykle małą odległość między pikselami. Wynosi ona zaledwie 0,2 mikrometra (0,2 μm). 

Krótki czas reakcji
Oglądaj obrazy o płynnych, naturalnych ruchach. Panele SXRD to czas reakcji na poziomie 2 ms. To jeden z powodów, dla których technologia SXRD jest stosowana przez duże projektory kinowe.

Rozdzielczość własna 4K

Projektor kina domowego Sony VPL-VW1000ES 4K wyświetla obrazy z rozdzielczością 4096 x 2160 zgodnie ze standardem DCI*, czyli ponad czterokrotnie większą niż Full HD. Panele SXRD 4K zostały opracowane przez firmę Sony specjalnie do projektora VW1000ES na podstawie wiedzy o standardzie 4K uzyskanej na profesjonalnym rynku urządzeń kinowych. Panele te wyświetlają obraz o rozdzielczości własnej 4K, bez elektronicznych ulepszeń pikseli.

Reality Creation

Zaawansowany projektor Sony VW1000ES nie tylko udostępnia rozdzielczość własną 4K, ale też zawiera wyjątkową funkcję zwiększania rozdzielczości do 4K o nazwie „RealityCreation”. Znacząco poprawia ona jakość materiału o wysokiej rozdzielczości (HD) 1080p, dzięki czemu użytkownicy mogą optymalnie wykorzystać zalety swojej kolekcji dysków Blu-ray Disc™. Ta uniwersalna funkcja umożliwia także wyświetlanie filmów 3D Full HD i zwiększanie rozdzielczości filmów 3D do 4K.

Funkcja Super Resolution zaprojektowana początkowo dla modelu VPL-VW1000ES została zaimplementowana również w modelu Sony HW50ES. Odpowiada ona za reprodukcję kolorystyki i faktur z pierwotnego sygnału 1080p. Dzięki niej obraz Full HD jest ostry i wyraźny.

Motionflow

Oglądaj płynne sceny akcji i obraz pozbawiony drgań zupełnie jak w kinie. Motionflow to nowatorska technologia Sony stosowana przez projektory kina domowego, która wstawia dodatkowe klatki, uzupełniając w ten sposób luki w wyświetlanym obrazie. Włącz obsługę technologii Motionflow podczas oglądania filmów lub grania w dynamiczne gry, aby zwiększyć realizm i poczuć dreszcz emocji.

Jak działa technologia Motionflow?

Technologia Motionflow zapewnia bardziej płynny ruch, ponieważ wstawia dodatkowe klatki w wyświetlanym obrazie. Zobaczysz tylko akcję bez zakłóceń. Motionflow tworzy setki dodatkowych obrazów, a oczy widza odbierają dwukrotnie większą liczbę klatek na sekundę.

Projektor kina domowego z technologią Motionflow, np. Sony VPL-VW50ES lub Sony VW1000ES, wykonuje to zadanie, porównując każdą klatkę z następnymi. Technologia Motionflow błyskawicznie oblicza i tworzy nowe obrazy, które uzupełniają brakujące klatki i sprawiają, że obraz wyświetlany na ekranie jest bardziej płynny.

Zyskaj kinowe wrażenia dzięki funkcji Dark Frame Insertion

Dark Frame Insertion to opcjonalne ustawienie technologii Motionflow. Zwiększa ono kontrast i zapewnia kinową jakość odtwarzanych scen. Zamiast ponownie tworzyć dwie dodatkowe klatki w celu zapewnienia płynnego ruchu, Motionflow utworzy jedną czarną klatkę i jeden nowy obraz, które uzupełnią luki w wyświetlanym materiale.

Czarna klatka nie będzie widoczna na ekranie, lecz dzięki niej znikną szczątkowe, rozmazane obrazy, które pozostają na siatkówce. Włącz funkcję Dark Frame Insertion podczas oglądania filmów lub grania w dynamiczne gry, aby zwiększyć poziom czerni i uniknąć rozmazania wyświetlanego obrazu.

Advanced Iris 3

Optymalizuj obraz generowany przez projektor kina domowego i zobacz każdy szczegół nawet w najciemniejszych i najbardziej nastrojowych scenach filmowych. Advanced Iris 3 to nowatorska technologia projektorów kina domowego firmy Sony, która zapewnia wyraźną i czystą czerń oraz biel, a także niezwykle wysoki kontrast.
Jak działa technologia Advanced Iris 3?

Advanced Iris 3 to najnowsza wersja nowatorskiej technologii projektorów kina domowego, stosowana wyłącznie przez firmę Sony. Advanced Iris 3 działa tak, jak ludzkie oko. Dzięki analizie poziomów kontrastu każdego obrazu technologia Advanced Iris 3 dynamicznie dostosowuje ustawienia projektora w celu uzyskania optymalnego otwarcia przysłony w każdej scenie.

Efektem jest doskonały dynamiczny współczynnik kontrastu obrazu. Jasne sceny są ostre i czyste, a poziom czerni w ciemnych scenach jest głęboki i szczegółowy. Naprawdę zobaczysz różnicę w oglądanych filmach.

Zwiększony kontrast i szczegółowość obrazu

Ciesz się chwilą, podczas gdy Sony zapewni obraz. Technologię Advanced Iris 3 opracowano w celu uzupełnienia innych technologii firmy Sony zwiększających wydajność projektorów kina domowego.
Advanced Iris 3 w połączeniu z zapewniającymi wysoki kontrast panelami SXRD oferuje nadzwyczaj wysoki dynamiczny współczynnik kontrastu 150 000:1, który jest dostępny między innymi w projektorze kina domowego VPL-VW90ES.

Dynamic Lamp Control

Zanurz się w jasnym świetle i bogactwie kolorów. Nasze najnowsze projektory tworzą obraz w 3D, który jest dwa razy jaśniejszy niż w poprzednim modelu. Technologia Dynamic Lamp Control współpracuje z okularami 3D, by dodatkowo automatycznie podnieść poziom jasności. To sprawia, że obrazy są w przybliżeniu 3 razy jaśniejsze w modelu VPL-HW30ES, kiedy przesłony w okularach 3D są otwarte, zapewniając niezwykłe wrażenia. Rezultatem jest wyraźny, jasny obraz niezależnie od tego, co oglądasz.
prywatne kino
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Wykonujemy projekty, instalacje oraz kalibracje systemów audio i video. Specjalizujemy się w projektowaniu i instalacji systemów typu kino w domu. Proponujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracjš systemów nagłoœnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowišzujšce profesjonalistów zrzeszonych w ramach organizacji CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœlana pod kštem akustyki, obsługi, tak aby obsługiwać system z jednego panelu bšdŸ pilota, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniajšcy wrażenia lepsze niż w kinie.