Sim2 SuperLumis - nasze pierwsze wrażenia


 

Na początku kwietnia zagościł u nas najnowszy projektor klasy High End ze stajni Sim2.  SuperLumis to udoskonalona i zmodyfikowana konstrukcja, znana z legendarnego modelu Lumis 3DS. Producent udoskonalił konstrukcję układu optycznego, stosując bardziej wydajne soczewki o lepszych parametrach optycznych oraz wprowadził nową, bardziej wydajną lampę o mocy 350W.  W efekcie jesteśmy w stanie uzyskać jeszcze wyższą jasność niż oferował to dotychczas model Lumis 3DS.

Rzutnik SuperLumis można zamówić w 2 wersjach różniących się jasnością i kontrastem. Wersja High Brightness („wysoka jasność”) oferuje bardzo wysoką jasność na poziomie 5000 Lumenów i jest przeznaczona do bardzo dużych ekranów oraz pomieszczeń, w których projekcja będzie odbywała się w mało sprzyjających warunkach (brak możliwości pełnego zaciemnienia). Wersja High Contrast („wysoki kontrast”) oferuje nieco niższą jasność wynoszącą 3800 Lumenów przy wyższym kontraście i lepszej czerni.

 

 

Projektor zachwyca natychmiast po uruchomieniu, a właściwie to nawet przed. Samo rozpakowanie projektora sprawia wiele przyjemności. Jego pięknie wykonana obudowa przykuwa wzrok i powoduje, że zaczynamy wzdychać z zachwytu. Po włączeniu urządzenia odkrywamy jednak jego prawdziwą wartość. Naszym oczom ukazuje się niesłychanie ostry i wyrazisty obraz. O olbrzymiej ilości szczegółów i detali, niemal wyskakujących z ekranu. Ostrość i szczegółowość obrazu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać na ile jest potrzebna nam technologia 4K. SuperLumis ma rozdzielczość 1080p, jednak ilość szczegółów jaką jest w stanie wyświetlić bije na głowę to co ma do zaoferowania konkurencja dysponująca rozdzielczością 4K. To kolejny dowód, że nie cyferki są istotne a zastosowana technologia oraz komponenty użyte do produkcji. Obraz z dobrej jakości płyty Blu-ray, był nieporównywalnie lepszej jakości, niż obraz 4K wyświetlany z dedykowanego playera 4K na projektorze 4K Sony VPL-VW1100ES czy Sony VPL-VW500ES.

 

 

Kolory wyświetlanego obrazu na ekranie są wprost fenomenalne. Niezależnie od tego, czy oglądamy materiał 2D czy 3D.
Projektor przy wyświetlaniu 3D wykorzystuje technologię Triple Flash dostępną jedynie w najlepszych urządzeniach spotykanych w kinach komercyjnych. Dzięki tej zaawansowanej technologii wyświetlany obraz nie męczy wzroku. Posiadany przez nas SuperLumis w wersji High Contrast wyświetla obraz o jasności 3800 lumenów. I to na prawdę widać. Ciężko to opisać, to trzeba zobaczyć. Obraz wygląda fenomenalnie. Widząc go w akcji, projektor udowadnia, że jego wysoka cena ma swoje uzasadnienie. Oferowana jakość pozostaje daleko w tyle konkurencję, zarówno podczas projekcji 2D jak i 3D.
Co ciekawe, projektor Sim2 był w stanie poprawnie odwzorowywać kolory nawet przy lekko oświetlonej sali projekcyjnej. Przy pełnym zaciemnieniu głębia czerni wchodzi na zupełnie nowy poziom - nie osiągalny dla konkurencji. Kontrast na wyświetlanych klatkach filmowych, gdzie mieszają się elementy jasne z ciemnymi wygląda imponująco.

 

 

 

Kolejnym asem w rękawie, jaki posiada projektor jest zdolność do wyświetlania dynamicznego, pozbawionego smużenia obrazu. DLP to najszybsza technologia projekcyjna, dzięki czemu obraz powstaje nieporównywalnie szybciej niż w jakiejkolwiek innej konstrukcji. Obraz z SuperLumis jest nie tylko pozbawiony jakiegokolwiek smużenia, lecz jest bardzo dynamiczny i „tętniący życiem”. Potrafi przykuć uwagę widza w taki sposób, że nawet mniej udany film, dzięki pięknej oprawie „wizualnej” potrafi zyskać na swojej atrakcyjności. 
Projektor zdaje się mieć jedynie jedną wadę, jest nią cena, która dla większości może być sporą barierą. Cena urządzenia rozpoczyna się od 200 000 zł…


Projektor będziemy prezentowali w naszej salce kinowej na przełomie maja i czerwca 2014. Osoby zainteresowane stworzeniem profesjonalnej salki kinowej, przymierzające się do zakupu, bądź zmiany projektora na urządzenie klasy High End – serdecznie zapraszamy do nas w dniach 26.05-08.06. Będziemy prezentowali m.in. Sim2 SuperLumis w wersji z wysoką jasnością. Więcej informacji na temat pokazu – wkrótce na naszej stronie www.

Więcej informacji o projektorze projektorze Sim2 SuperLumis znajdziecie Państwo na naszej stronie produktowej. W razie zainteresowania zakupem bądź chęcią uczestniczenia w pokazie - zapraszamy do wypełnienia naszego formularza kontaktowego.

.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.