projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Fenomenalny projektor Runco LS-1 bliski ideału wg TrustedReviews - ocena 9/10!


Recenzenci TrustedReviews znają się na kinie domowym i projektorach - to fakt, o którym nie trzeba nikogo przekonywać. Tym razem do ich pokoi testowych trafił projektor Runco LS-1, najmłodsze dziecko legendarnej firmy, znanej z high-endowych rzutników o ekstremalnie wysokiej jakości. Projektor 2D amerykańskiej firmy jest tak dobry, że specjaliści z TrustedReviews ocenili go na 9/10! Zamieszczamy obszerne fragmenty recenzji, abyście mogli przekonać się, jak znana od lat, niesamowita jakość Runco wygląda w nowym, jednoczipowym projektorze LightStyle LS-1!

"Nowy projektor Runco LS-1, który mamy przyjemność testować, wyraźnie wyróżnia się ceną na tle innych rzutników amerykańskiej firmy. W porównaniu z droższymi projektorami Runco, cena na poziomie 3995 funtów jest nie tylko akceptowalna – biorąc pod uwagę wysoki standard firmy, jest wręcz okazją!

Od pierwszego spojrzenia widzimy, że projektor kina domowego Runco LS-1 jest w swoim przedziale cenowym wręcz rewelacyjny. Obiecujące, smakowicie zaokrąglone kształty z lekko ściętym tyłem nadają masywnemu projektorowi eleganckiego i wyrafinowanego wyglądu.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Runco LS-1 nie ma wejść ani wyjść. Są one, oczywiście, ukryte pod odkręcaną klapką z tyłu, która doskonale sprawdza się podczas ukrywania kabli, co jest szczególnie ważne, gdy rzutnik jest montowany na suficie. Wśród złącz znajdziemy dwa HDMI, port komponentowy, D-Sub, 12V trigger, port podczerwieni, S-Video i RS-232, dzięki któremu podłączymy projektor Runco do systemu sterowania domem.

Projektor Runco LS-1 przypomina o swoim kinowym rodowodzie poprzez sposób, w jaki regulowana jest wysokość rzucanego obrazu. Ustawia się ją bowiem za pomocą specjalnej "śruby", którą reguluje się specjalnym kluczem dołączonym do projektora. To rozwiązanie ma ogromną zaletę, w porównaniu z bardziej "przyjaznymi" sposobami regulacji: dzięki tradycyjnemu podejściu można ustawić wysokość z o wiele większą precyzją, dzięki czemu obraz z projektora będzie idealnie dostosowany do potrzeb użytkownika i jego salki kinowej.

Jak na poważny projektor kina domowego, którym Runco LS-1 jest bez cienia wątpliwości, rzutnik LS-1 ma certyfikat ISF. Kalibracja jest więc typowa dla certyfikowanych urządzeń i dobry instalator poradzi sobie z nią bez problemu. Warto zwrócić uwagę na niektóre opcje w menu kalibracji, na przykład konfigurację ustawień obrazu ISF Day/ISF Night oraz dwa sloty, na których można zapisać ustawienia użytkownika. Ponadto możliwe jest ustawianie temperatury kolorów, ręczny wybór częstotliwości odświeżania DLP (48, 50, 60 Hz lub tryb automatyczny), a także wiele ustawień gamma i kolorów. Runco LS-1 wyposażony jest również w autorskie systemy firmy – automatyczne ustawianie przysłony ConstantContrast, znany z wyższych modeli system ViVix oraz technologię wzmacniania kontrastu SuperOnyx.

Rozpiętość kontrastu projektora jest naprawdę wzorowa. Łączy uderzające biele z głębokimi czerniami z taką łatwością, jakby dynamiczny zasięg kontrastu był najłatwiejszym do uzyskania efektem na świecie. Kolory są po prostu genialne, uderzająco bogate, ale jednocześnie niesamowicie naturalne w całej palecie osiągalnych barw. Również balans kolorów jest świetny, dzięki czemu nie mamy wrażenia dominacji jednego koloru nad innymi. Sama paleta barw jest niespotykanie szeroka, wręcz nieosiągalna dla tańszych projektorów kina domowego.

Obrazy rzucane przez LS-1 są wyjątkowo ostre i szczegółowe, pozbawione szumu i nienaturalnie wyostrzonych krawędzi, co dowodzi naturalnej ostrości, jaką zapewnia wysokiej jakości układ DLP i optyka projektora. Rzutnik nie miał żadnych problemów z jasnością podczas wyświetlania obrazu na 85-calowym ekranie. Spokojnie poradzi sobie także w przypadku, gdy mamy kino domowe ze 100-calowym lub nawet większym ekranem!

Kolejnym z wielu obszarów, na których LS-1 wręcz olśniewa, jest odwzorowanie ruchu. Sceny akcji i szybkie ruchy kamerą zachwycają, niezależnie od formatu, oszałamiającą czystością, brakiem wstrząsów i, co najlepsze, zupełnym brakiem szumu, tak znanego z jednoczipowych DLP. Runco LS-1 zapewnia precyzję, bogactwo i piękną naturalność projekcji high-endowego rzutnika za dużo niższą cenę!

Werdykt:
Spektakularne wejście Runco do "masowej" sfery rynku projektorów kina domowego okazuje się niebywałym sukcesem. Runco LS-1 to ta sama, legendarna jakość DLP, jaką znamy z high-endowych modeli renomowanej firmy. Co prawda projektor nie obsługuje technologii 3D, jednak gdyby potrafił wyświetlać trójwymiarowe obrazy, jego cena byłaby niewątpliwie o wiele wyższa. Jesteśmy więc o wiele bardziej podekscytowani możliwością podziwiania legendarnej jakości Runco za tak małe pieniądze, niż okazjonalnym oglądaniem obrazów 3D."


 

Zobacz produkt:
Runco LS-1

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.