projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  Optoma H79 - recenzja nowego projektora firmy Optoma


Optoma H79 

Prezentujemy obszerne fragmenty recenzji projektora do kina domowego Optoma H79, zamieszczonej na łamach portalu ProjectorCentral

"Uznaje się, że odpowiednio skalibrowany, dobry projektor kina domowego powinien wyświetlać obraz o jasności od 300 do 500 ANSI lumenów. H79 przy optymalnych ustawieniach obrazu produkuje 450 ANSI lumenów. Jeśli to okaże się niewystarczające można włączyć tryb “brite” i zwiększyć strumień światła do 600ANSI lumenów. Z taką “mocą” można już spokojnie oświetlić ekrany większe od 120”.

Optoma H79 jest w stanie osiągnąć kontrast, na który nie znajdujemy innych określeń jak: zdumiewający i porażający: poziom czerni był najlepszy jaki do tej pory widzieliśmy (oprócz oczywiście projektorów CRT). Szczegółowość cieni jest wspaniała – nie widać żadnych nieciągłości, braku płynności ani załamania na krańcach skali szarości.

Zaletą nowego układu DarkChip3 jest zmniejszenie odległości pomiędzy mikro lusterkami. Dodatkowo, zniknął czarny punkt na środku każdego lustra. Dzięki tym ulepszeniom wyeliminowano całkowicie widoczną pikselizację i osiągnięto wyjątkowo gładki, jednolity obraz. Teraz staje się możliwe użycie jeszcze większego ekranu lub zmniejszenie odległości pomiędzy nim a miejscem gdzie siedzimy, bez pogorszenia jakości obrazu.

Optoma H79 wykorzystuje 8 segmentowe koło barwne z dwoma ciemnozielonymi segmentami oznaczanymi jako “Dark Video Enhancement”. W ten sposób wyświetlane cienie na obrazie są prawie pozbawione dithera. W gruncie rzeczy można powiedzieć, że do tej pory nie widzieliśmy projektora cyfrowego, który oferowałby obraz tak czysty i tak stabilny.

Rozkład kolorów nie jest całkowicie neutralny: za dużo jest składowej zielonej oraz czerwonej. Po kalibracji – doprowadzeniu do równomiernego i odpowiedniego rozkładu składowych RGB otrzymujemy imponujący wynik: kolory posiadają wspaniałe nasycenie, kolor skóry staje się realistyczny, obraz wydaje się wychodzić z ekranu.

Układy deinterlancera oraz skalera w modelu H79 są naprawdę rewelacyjne. Porównując je do jakości działania układów progresywnego skanowania dobrych odtwarzaczy DVD nie widzieliśmy żadnej utraty jakości. Co więcej, nawet zastosowanie oddzielnego procesora wizyjnego DVDO iScan nie przyczyniło się do znacznej poprawy precyzyjności obrazu.

Z materiałem wysokiej rozdzielczości: 720p Optoma H79 wygląda (zgodnie z oczekiwaniami) niesamowicie – to jest to do czego ten projektor został stworzony. Obraz 1080i wygląda nieznacznie gorzej -  ze względu na skalowanie – ale i tak bardzo ostro, czysto i stabilnie.

Aby zobaczyć jak H79 poradzi sobie ze słabej jakości sygnałem, wykorzystaliśmy konsolę do gier. Na początku sygnał wideo został puszczony kablem composite. Niespodziewanie, jakość obrazu jaką otrzymaliśmy, była w wielu przypadkach całkiem dobra. Następnie wykorzystaliśmy kabel typu component. Poprawa jakości byłą ogromna. Tak więc jeśli planujesz podłączyć konsolę do projektora, zainwestuj w odpowiednią przejściówkę na kabel typu component. Różnica będzie ogromna: taka jak pomiędzy dużym obrazem, a dużym obrazem wysokiej jakości.

Projektor do kina domowego Optoma H79

Wyposażenie, możliwości.

Optoma H79 posiada 8 segmentowe koło barwne, obracające się z 5 krotną prędkością. Takie parametry zagwarantują, że tylko niewielka garstka ludzi będzie w stanie dostrzec efekt tęczy.

H79 jest wyposażony w pionowy układ lens shift. Pozwala on na drodze optycznej (czyli bez ingerencji układów elektronicznych) na przesunięcie obrazu w pionie. Przesunięcie jest bardzo duże, 100%: możliwe jest podniesienie lub obniżenie obrazu o całą jego wysokość – czyli dla obrazu o przekątnej 100 cali (124 na 221 cm) można przesunąć go do góry lub na dół o 124cm.

Oczywiście Optoma H79 posiada pionową oraz poziomą korekcję zniekształceń trapezowych (keystone correction) przydatną w momencie, gdy projektor nie jest zamocowany na osi ekranu. Jednak powinno się z niej korzystać jedynie w ostateczności: mimo, że układy korekcji działają bardzo dobrze, powoduje to pogorszenie jakości obrazu. Dla przykładu: sygnał HD 720p musi zostać przeskalowany do innej rozdzielczości aniżeli natywna, co pozbawia nas ogromnej korzyści ze stosowania sygnału o natywnej rozdzielczości projektora. Dodatkowo, duża wartość korekcji zniekształceń trapezowych ogranicza ilość światła wydobywającą się z projektora.

Pilot zdalnego sterowania jest charakterystyczny dla produktów Optomy. Posiada niebieskie podświetlenie przycisków, które gaśnie automatycznie po kilku sekundach bezczynności. Przyciski są wystarczająco duże aby szybko znaleźć ten odpowiedni. Na pilocie znajdują się przyciski bezpośredniego wybierania wszystkich możliwych źródeł, menu, powiększenia, ostrości, podstawowych ustawień parametrów obrazu (jasność, kontrast, kolor) oraz korekcji zniekształceń trapezowych. Można na podstawie tego opisu wywnioskować, ze pilot jest przeładowany i panuje tam bałagan, ale nic z tych rzeczy: wszystko jest odpowiednio przemyślane, tak aby obsługa byłą możliwie najprostsza.

Menu ekranowe jest typowe dla produktów Optomy: proste w obsłudze. Optoma H79 posiada kilka profili kolorów oraz ustawień parametru gamma.

Obudowa projektora jest biała i dosyć duża. Biały kolor jest idealny do instalacji podwieszanych – w ten sposób projektor nie będzie się wyróżniał na tle sufitu. Dzięki większej obudowie udało się tam umieścić specjalny system ograniczający hałas do 23dB! – podczas testów było kilka sytuacji kiedy nie wiedzieliśmy czy projektor jest włączony czy nie – po prostu nic nie było słychać.

Podsumowanie.

Napisanie tej recenzji było dosyć ciężkim zadaniem, ponieważ rolą recenzenta jest znalezienie słabych punktów urządzenia, podczas gdy Optoma H79 ma bardzo mało takich punktów. Optoma wyprodukował piękny projektor, który jest w stanie wyświetlić wyjątkowy obraz jak za te pieniądze. Dodatkowo H79 jest łatwa w obsłudze i posiada wiele opcji ułatwiających instalację. Jeśli pragniesz naprawdę hi-endowej jakości za znakomitą cenę nie możesz przegapić okazji przetestowania Optomy H79."

sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.