projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  Projektory do kina domowego – klasa wyższa i High-End


Projektory tak samo jak auta różnią się silnikami, wyposażeniem, komfortem jazdy no i oczywiście ceną. Możemy kupić auto zrywne i szybkie, ale słabo trzymające się drogi, niebezpieczne i o niskim komforcie jazdy. Wybór oczywiście zawsze jest w rękach klienta, lecz musi on być świadomy na jaki produkt się decyduje.

Obrazowe zależności z rynku motoryzacyjnego mają swoje miejsce również w przypadku projektorów. Tak jak dwa auta o jednakowej mocy silnika nie muszą być sobie równoważne, tak samo 2 projektory bazujące na tym samym układzie cyfrowym mogą się istotnie różnić.
Poniżej opisujemy kilka projektorów z „wyższej półki”, które nas zachwyciły. Niektóre z nich bazują na rozwiązaniach spotykanych w klasach budżetowych, jednak jakość wykonania tych produktów, całość dobranych komponentów oraz oprogramowanie stwarzają zupełnie inną jakość.
W naszej opinii opisane poniżej projektory są jednymi z najlepszych na rynku, a z pewnością najlepsze z tych, które mieliśmy przyjemność zobaczyć.

 

Projektory 1-chipowe DLP

+ Optoma ThemeScene H78
Projektor Optoma ThemeScene H78 z układem HD2+ Dark Chip 2. Jego parametry (opis) są rewelacyjne w tym przedziale cenowym: koło 8-segmentowe , układ Lens Shift, optyka japońskiej firmy Corsina oraz imponująca, imponująca czerń. To co się rzuca w oczy poza doskonałym obrazem z projektora, to jego obudowa – niemal pancerna, z racji na biały kolor doskonale komponująca się z większością sufitów. Ponadto od razu zwracamy na uwagę, że projektora po prostu nie słychać…

+ Marantz VP-12S4
Kolejnym projektorem, który nas zachwycił jest Marantz VP-12S4. Projektory Marantza nie należą do najpopularniejszych jednak są tworzone przez prawdziwych entuzjastów.
Dan Miller, twórca projektorów kinowych Marantza za każdym pojawieniem się nowego modelu wyżej stawia poprzeczkę. Nie tylko konkurentom, ale również sobie samemu.
Optyka do projektorów jest robiona specjalnie dla Marantza przez firmę Minolta. Cena projektora nie jest mała bo 14.500 USD, jednak projektor ma w sobie „to coś”.

+ Runco CL-710
Nie sposób nie wspomnieć o projektorach Runco. Jest to najwyższa liga, właściciel i założyciel firmy – Sam Runco założył firmę której celem jest dostarczanie najwyższej możliwej jakości urządzeń. Projektory Runco budowane są z najlepszych komponentów, od pierwszego kontaktu wzbudzają respekt z racji na swoją budowę. Nam bardzo podobał się model Runco CL-710. Obraz różni się od zdecydowanej większości projektorów do kina domowego. Nie jest on „krzykliwy”, przesadnie nasycony, a przede wszystkim jest „delikatny”, precyzyjny i miły. Najbliższy skojarzeniom jest obraz znany z dobrych projektorów CRT.

+ ProjectionDesign  Action! model three
Bardzo ciekawy projektor do kina domowego, który z racji na swoje technologiczne rozwiązania nie ma sobie równych. Bazuje na układzie HD2+ DarkChip 3 (DC3), czyli tym samym co opisywany powyżej Marantz S4. Posiada 2 lampy oraz 2 koła kolorowe (7-segmentowe). Ma możliwość regulowania jasności w zakresie 800-2500 ANSI lumenów! Jest idealny do pomieszczeń w których zamarzył nam się obraz o dużej przekątnej. Projektor widzieliśmy w akcji przy włączonym świetle i obraz przedstawiał się imponująco. 

Projektory D-ILA, LCOS

+ JVC DLA-HD2K
Bez bicia przyznam się, że należę do grona wielbicieli tego projektora. Projektor jest niesamowity, obraz… ciężko porównać w sumie do jakiegokolwiek innego projektora. Pozbawiony niedoskonałości projektorów LCD i wad 1-chipowych DLP. Obraz niesłychanie spójny i jednolity. Nie widać praktycznie żadnych łączeń pomiędzy pixelami – nawet z odległości kilkunastu cm od ekranu. Bardzo przyjemny efekt, pochłaniający i wciągający zarazem. Projektor o bardzo wysokiej rozdzielczości natywnej - 1920 x 1080.

Projektory 3-chipowe DLP

+ Panasonic PT-DW7000U

Potężna i bardzo jasna maszyna. Obraz? Zdecydowanie lepszy od tego spotykanego w większości kin. Marzenie prawdziwego kinomana, bez problemów może pracować z ekranami o przekątnej 150”. Obraz bardzo ostry i kontrastowy. Jak na 3 chipową maszynę niesłychanie głęboka czerń. Do niewielkiej salki się raczej nie nadaje, jednak rozwinie skrzydła pracując z dużym obrazem – czyli tam, gdzie rzadko który konkurent da radę.

+ SIM2 HT500E
Co to dużo mówić… referencyjny obraz. Przepiękny pod każdym względem.

+ Runco VX-2C
Nie wiem, czy wszystkie modele projektorów Runco mają to do siebie, że ich obraz przypomina tak bardzo ten spotykany w projektorach CRT, ale w przypadku tego modelu odczucia miałem identyczne jak w przypadku CL-710. Bardzo stonowany, zupełnie odmienny od Panasonica DW7000U, który jest dynamiczny i drapieżny. 

  maj 2005

sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.