Jest już w naszych rękach – długo oczekiwany projektor 4K Sony VPL-VW500ES


Jeśli chcielibyście sobie lub swojej kobiecie zrobić prezent na święta – mamy znakomitą propozycję. Możecie już zamówić najnowszy projektor 4K o którym mówi się i pisze na całym świecie. Gorący produkt, który rozgrzewa serca i emocje – Sony VPL-VW500ES. Pierwszy na świecie domowy projektor do kina o rozdzielczości 4K, czyli 4096 x 2160. Do tego, co dla wielu zapewne równie ważne jak sama rozdzielczość – w niewiarygodnie atrakcyjnej jak na obecne standardy cenie. Mówimy oczywiście o projektorze klasy Premium, który jednak nie przyprawi o ból głowy części populacji.

Urządzenie stanowi doskonałą alternatywę dla nieco tańszych urządzeń JVC, oferując jednak sporo w zamian. Dotychczas decydując się na zakup tej klasy sprzętu, musieliśmy się liczyć z niemal 2-krotnie większym wydatkiem. Fakt ten jest kolejnym argumentem potwierdzającym atrakcyjność oferty. Wyjątkowość tej sytuacji polega również na tym, że nie czujemy że płacimy extra za najnowszą technologię, lecz kupujemy znakomity produkt, którego wartością dodaną jest super wysoka rozdzielczość 4K.

Niesamowita siła i potencjał projektora tkwi przede wszystkim w:

  • wysokiej rozdzielczości paneli SXRD 4096 x 2160

Co oznacza, że struktura obrazu jest złożona z 4x większej ilości drobnych elementów (pikseli) niż tradycyjne projektory 1080p. Siedząc z bliska nie zobaczymy siateczki z której powstaje obraz na ekranie, zaś podając projektorowi Sony VPL-VW500ES sygnał i identycznej lub zbliżonej rozdzielczości naszym oczom objawi się bardzo precyzyjnie nakreślony obraz o dużej ilości szczegółów.

  • wysokiej jasności

Na chwilę obecną (czyli koniec 2013 roku) Sony VW500ES staje się najjaśniejszym projektorem kinowym oferującym tak wysoką jakość obrazu w kategorii cenowej do 50 000 zł. Z tak dużą wydajnością i mocą świetlną, projektor praktycznie pozbawiony jest konkurencji. To pozwala mu na instalację w projektach z dużymi ekranami o szerokości 300cm oraz instalacjach wykorzystujących ekrany z perforacją. Jasny obraz zwykle postrzegamy jako bardziej dynamiczny i efektowniejszy.

  • parametrach i konstrukcji układu optycznego

Urządzenie posiada olbrzymi zakres rzutowania – pozwala to na umiejscowienie projektora zarówno bardzo blisko jak i daleko od ekranu. To jeden z najbardziej uniwersalnych pod kątem instalacji i umiejscowienia projektora względem ekranu rzutnik na rynku. Wydaje się, że nie ma salonu, czy też pomieszczenia w którym nie dałoby się zainstalować projektora Sony 4K.

 


Oczywiście urządzenie jest doskonałe pod wieloma względami, nie tylko pod katem cech wymienionych powyżej.
Projektor naszym zdaniem wprowadza rewolucję w segmencie urządzeń projekcyjnych do 50 000 zł. Nie dość, że nie ma konkurencji w zbliżonej cenie, to jeszcze oferuje jakość, która dotychczas była niedostępna w tej klasie. Do tego wszystkiego urządzenie przygotowane na nadejście ery 4K… o ile ona już nie nadeszła.

Pierwsze testy rzutnika przeprowadzone przez fora, serwisy i magazyny specjalistyczne, potwierdzają że mamy do czynienia z produktem wyjątkowym. Wystarczy spojrzeć na opinie i reakcję redaktorów testujących.

Fragmenty z recenzji Home Cinema Choice:

„ Sony ma prawdziwego asa w rękawie – oferuje prawdziwą rozdzielczość 4K w cenie 43 900 zł, która jest okupowane przez projektory Full HD 1080p - JVC DLA-X95 i DLA-X75. To czyni Sony VPL-VW500ES jeszcze bardziej łakomym kąskiem. Tym bardziej, że patrząc na specyfikację, widzimy że nie jest to ostro zubożona wersja flagowego modelu VPL-VW1000ES."

„Poziom szczegółowości obrazu był zdumiewający. Wszystkie klasyczne elementy na które zwracamy uwagę podczas testowania detaliczności obrazu, takie jak struktura materiału na ubraniach, poszczególne źdźbła trawy, pory widoczne na skórze twarzy ludzkiej, liście na drzewach – wszystkie te detale i elementy były wyraźnie i prawidłowo zinterpretowane przez rzutnik. Szybki czas reakcji paneli SXRD projektora oznacza, że podczas projekcji meczy piłkarskich w 4K nie było wydać jakiegokolwiek smużenia czy też „klatkowania”. Struktura obrazu praktycznie uniemożliwia zobaczenie poszczególnych pikseli z jakich powstaje obraz, nawet kiedy nos przybliżymy bezpośrednio do dużego ekranu.”

Nagroda „Home Cinema Choice – Best Buy” 12/2013


Fragmenty recenzji AV Forum:
“Bez wątpienia Sony wstrząsnęło rynkiem projekcji domowej wypuszczając do sprzedaży projektor Sony VPL-VW1000ES. W tym roku jednak, Sony zaskoczyło nas, trzymając asa w rękawie – projektor Sony VPL-VW500ES. Nie tylko projektor oferujący natywną rozdzielczość 4K, ale także wyposażając urządzenie w system CMS, którego brakowało starszemu bratu oraz udoskonalając wsparcie dla HDMI. To wszystko w niezwykle atrakcyjnej cenie 43 900 zł, która obniża dotychczasową barierę cenową dla projektorów 4K. Stając się tym samym bezpośrednim konkurentem dla projektorów JVC DLA-X700 i DLA-X900. Chociaż materiału 4K na razie jak na lekarstwo – możemy się spodziewać jego sukcesywnego pojawiania się w roku 2014.”

„To nie było łatwe zadanie – a jednak się udało. Kontynuując tradycję Sony VPL-VW1000ES (nowy model to Sony VPL-VW1100ES), zaoferować projektor równie dobry i to w cenie o połowę niższej!

Jakość wykonania jest dobra, zaś lista możliwości projektora – imponująca. Szczególne wrażenie robi implementacja technologii Reality Creation. Naturalnie materiał 4K wygląda niesamowicie, lecz nawet przy niższej rozdzielczości, rzutnik Sony VW500ES wyświetla obraz z niewiarygodną ilością szczegółów. Połączenie takich cech jak precyzja obrazu, przejrzystość i duża dynamika, dodatkowo wspierane przez udoskonalą technologię wyświetlania ruchomych obiektów i znakomity procesor przetwarzający obraz – skutkują zapierającym dech w piersiach obrazem, jednym z najlepszych jakie widzieliśmy.” 


avforums UK nagroda „wysoce rekomendowany” ocena 9/10

.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.