projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Projektory JVC DLA-X7 oraz JVC DLA-X9 wersje ISF.


Projektory z serii JVC DLA-X7 oraz JVC DLA-X9 dysponują zaawansowanymi narzędziami umożliwiającymi profesjonalną kalibrację obrazu. Oznacza to, że specjalista ISF dysponujący odpowiednią wiedzą, sprzętem oraz oprogramowaniem jest w stanie ustawić najlepsze parametry obrazu. Dlaczego to jest ważne?

Projektory zbudowane są z bardzo wielu elementów takich jak optyka, panele LCOS, lampa itd. Elementy te, pomimo że są do siebie bardzo zbliżone jakościowo, potrafią sprawić, że obraz z jednego projektora może świecić nieco inaczej niż z drugiego projektora (chociaż to ten sam model). Dodatkowo producent wypuszczając projektor z fabryki nigdy nie wie do kogo urządzenie trafi – czy do osoby, która powiesi projektor w salonie ze ścianami w kolorze zieleni, czy też w dedykowanym pomieszczeniu idealnie zaciemnionym z wysokiej klasy ekranem. Nic też nie wie odnośnie preferencji klienta - czy projekcja będzie się odbywała w nocy, czy po południu? Na małym, czy wielkim ekranie?
Stąd też wszystkie ustawienia fabryczne projektora są „uśrednione”, po to aby możliwie najlepiej "wstrzelić się" w potrzeby jak najszerszej rzeszy użytkowników.

Nasza oferta na modele JVC DLA-X7 ISF oraz JVC DLA-X9 ISF jest skierowana do osób, które chcą z projektora wycisnąć siódme poty i mieć pewność, że projektor będzie pracował na miarę swoich możliwości osiągając najwyższą jasność i najlepszy kontrast podczas projekcji naturalnego obrazu. W projektorach  klasy JVC DLA-X nierozważne przesunięcie suwaka z ustawieniami może spowodować spadek kontrastu nawet o 10 000:1 i więcej. My z kolei przy pomocy profesjonalnych narzędzi ustawimy projektor w stopniu gwarantującym najlepszą możliwą jakość kinową!

Pierwsza rzecz od której zaczynamy – to aktualizacja oprogramowania. Fabrycznie projektory przychodzą zwykle ze starszą wersją systemu, my uaktualniamy do najnowszej wersji 1.5 (na chwilę przygotowania tego dokumentu).

software JVC DLA projektor
Po lewej stronie nowy projektor z oprogramowaniem z grudnia 2010, po prawej ten sam projektor po aktualizacji oprogramowania z najnowszym systemem z maja 2011.

W fazie drugiej przechodzimy do sprawdzenia wszystkich podstawowych parametrów projektora – czy są one prawidłowe oraz czy projektor nie posiada jakchkolwiek wad ukrytych. Sprawdzamy czy została zachowana wysoka jakość optyki (aberracja), czy zbieżność paneli jest na tyle precyzyjna, że zagwarantuje wysoką ostrość, czy panele nie posiadają jakichkolwiek defektów, czy lampa oferuje standardową jasność...itd.
Po fazie drugiej klient ma pewność, że jakiekolwiek defekty fabryczne zostaną przez nas wykryte i zauważone.

W fazie trzeciej przechodzimy do kalibracji ISF – czyli sprawimy, że Twój projektor będzie oferował najlepszy możliwy obraz i zobaczysz dokładnie to samo, co wyobraził sobie reżyser podczas pracy nad filmem. Każdy kolor i niuans będzie precyzyjnie odwzorowany i wyświetlony na ekranie.

W przypadku projektorów serii DLA-X3/DLA-X7/DLA-X9 jest to o tyle ważne, że są to projektory pracujące w technologii 2D i 3D, co zmusiło producenta do pewnych kompromisów, aby móc umożliwić dobrej jakości rozrywkę w obu trybach. Pracując nad nimi producent optymalizował inne niż wzorcowe ustawienia obrazu.

Na rozpoczęciu procesu kalibracji wybieramy wejście sygnałowe, które optymalizujemy oraz tryb w którym chcemy zapisać nasze nowe ustawienia. Z reguły proponujemy isf-Day dla optymalnych ustawień do projekcji w gronie znajomych przy włączonym oświetleniu np. imprezy sportowe lub optymalizujemy wydajność projektora do projekcji 3D, kiedy urządzenie musi dysponować najwyższą jasnością. Analogicznie ustawienia isf-NIGHT dostosowujemy do projekcji w pełnym zaciemnieniu.

projektor 3D jvc

Kolejnym krokiem jest zapisanie w pamięci projektora wszystkich najważniejszych parametrów obrazu. Oczywiście są one wynikiem pomiarów tychże parametrów na ekranie. Za pomocą plansz testowych oraz spektrofotometru dokładnie mierzymy obraz wychodzący z projektora, który pada na ekran.

JVC DLA-X7 ISF wersja

kalibracja projektorów JVC

Jedną z większych korzyści kalibracji ISF przy użyciu specjalistycznego oprogramowania do projektorów JVC jest możliwość niezwykle precyzyjnej regulacji krzywej gamma w 16/32/64 lub aż 128 punktach. Podczas gdy standardowe menu projektora JVC umożliwia korekcję jedynie w 10 punktach. Dzięki tej regulacji projektor znacznie lepiej wyświetla drobne szczegóły w ciemnych i jasnych scenach – nie zlewają się one w czarne lub białe tło. Obraz zyskuje na ilości detali.

kalibracja gammy w rzutnikach JVC

W efekcie prac na koniec użytkownik otrzymuje projektor z 2 dodatkowymi ustawieniami, które wcześniej nie były widoczne w menu projektora: isf-DAY oraz isf-NIGHT.

manu isf projektora

Jeśli jesteś zainteresowany wersja profesjonalną projektoró JVC X7 ISF lub JVC X9 ISF - prosimy o kontakt.

 

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.