projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Projektor JVC DLA-X30 - obiekt zachwytu hometheaterhifi.com


Po przeprowadzce, której dokonałem zeszłej jesieni, w końcu miałem trochę miejsca na kino domowe. Pierwszym krokiem był projekt kina. Zamówiłem więc ekran projekcyjny, który postanowiłem zainstalować w piwnicy. Gdy rozpocząłem poszukiwania projektora do mojego nowego kina domowego, pierwszą rekomendacją, jaką otrzymywałem, zawsze były projektory JVC. Od lat projektory D-ILA japońskiej firmy zachwycają fenomenalnymi odcieniami czerni, bez użycia dynamicznej przysłony. Gdy tylko nowy model JVC DLA-X30 był dostępny, otrzymałem egzemplarz do testów.

Design JVC X30 jest podobny do poprzednich modeli. Projektor nie jest najmniejszych rozmiarów, ale wciąż mieści się w mojej szafie rack. Najbardziej zauważalną zmianą zewnętrzną jest brak automatycznie zasuwanej pokrywy soczewki - jednak to nie zarzut, ponieważ między innymi dzięki temu udało się utrzymać cenę projektora na atrakcyjnym poziomie. Wszystkie przyciski i złącza JVC X30 zostały zlokalizowane z tyłu urządzenia - znajdziemy tam dwa wejścia HDMI, wejście komponentowe, sieciowe Ethernet, złącze RS232 i 12-voltowe wejście trigger. Z tyłu znajduje się również złącze opcjonalnego emitera 3D, zdalnego sterowania oraz przyciski, pozwalające sterować projektorem bez użycia pilota. Cały rzutnik jest bardzo przejrzysty i schludny. Duże stopki pozwalają wypoziomować projektor JVC DLA-X30 w bardzo prosty i szybki sposób. Pilot zdalnego sterowania jest podświetlany i rozsądnie rozplanowany, wliczając w to jednoprzyciskowy dostęp do wyboru wejścia, trybów wyświetlania i innych opcji.

JVC należą się oklaski za jakość instrukcji i menu ekranowego. Instrukcja pokrywa wszystkie zagadnienia, z jasnymi objaśnieniami i dużą ilością detali. Menu ekranowe zostało zaprojektowane pod kątem użytkowników i instalatorów. Kalibracja ekranu jest prosta i szybka, dzięki czemu projektor filmowy JVC jest przyjazny dla użytkownika. Inni producenci mogą się uczyć od JVC w tej materii.

Filmem, którego nie udało mi się obejrzeć w kinie w ubiegłym roku, był "Drive". Film był fantastyczny, a jego jakość tchnęła życie w projektor JVC DLA-X30. Nocne panoramy Los Angeles pokazały, czym może pochwalić się projektor filmowy JVC X30 - niesamowitym kontrastem natywnym. Głębokie czernie i jasne światła w jednym obrazie były niebywale proste do uzyskania z rzutnikiem JVC. Dzięki temu obraz był pełen pięknego kontrastu, jaki rzadko widuję w projektorach tej klasy. Sceny dzienne ukazywały doskonałe odcienie skóry, z naturalnymi policzkami pozbawionymi czerwonych przebarwień. W nocnych scenach widać było wiele ciemnych cieni, co nie było problemem dla JVC.

Teraz, gdy mam miejsce na salkę kinową w domu, mam zamiar unikać chodzenia do kina, kiedy tylko będzie to możliwe. Z projektorem video JVC DLA-X30 ani przez chwilę nie tęskniłem za kinem, wyświetlany obraz był bowiem tak dobry, że pozwalał skupić się wyłącznie na oglądaniu filmu, odcinając mnie od całego świata. Ciemne poziomy były doskonałe, a kontrast wręcz spektakularny. Projektor kina domowego JVC DLA-X30 jest świetnym urządzeniem do oglądania filmów. Do tego stopnia, że mógłby zagościć w mojej sali kinowej na stałe!

Zobacz produkt:

JVC DLA-X30

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.