Nowości Pioneera - amplitunery, odtwarzacze DVD


Nowości Pioneera.

Podstawowym amplitunerem A/V jest teraz VSX-417. Wyposażony w "hybrydowy" wzmacniacz o mocy 5 x 110 W może się pochwalić układem Sound Retriever, poprawiającym brzmienie muzyki zapisanej z kompresją stratną (MP3, WMA, WMA9 Pro, MPEG-4 AAC), co uciszy osoby często korzystające z "empetrójek", również w domu. Urządzenie ma zestaw podstawowych dekoderów surround wraz z DTS 96/24. Nowością jest funkcja Phase Control dla kanału LFE. Identyczny, tyle że 7-kanałowy wzmacniacz zastosowano w modelu VSX-817, który różni się od 417-ki przede wszystkim portem USB na przednim panelu (możliwość podłączenia pendrivea lub odtwarzacza MP3) oraz systemem autokalibracji MCACC w wersji podstawowej z 5-pasmowym korektorem EQ.

Osoby potrzebujące amplitunera przełączającego źródła HDMI zainteresuje VSX-917V (zdjęcie powyżej), który ma dwa złącza tego typu, naturalnie kompatybilne z sygnałem 1080p. Bogatsze wyposażenie ujawnia się też w postaci programowalnego pilota z panelem LCD. Wszystkie te trzy modele są już dostępne w sprzedaży.

Kolejną konstrukcją jest VSX-1017AV (dostępny od lipca), który w odróżnieniu od tańszych amplitunerów, ma dyskretne wzmacniacze (w liczbie 7), każdy o mocy 150 W (6 omów, 1 kHz) oraz certyfikat THX Select 2. VSX-1017AV otrzymał ponadto bardziej wyrafinowaną wersję systemu MCACC (Advanced) z 5-pasmowym korektorem. Wejścia HDMI są tylko dwa. Już wkrótce ma się pojawić model VSX-2017AV, jednak do czasu gdy to nastąpi, kolejny w hierarchii będzie VSX-LX50, wyposażony w dekodery najnowszych bezstratnych systemów kompresji dźwięku - Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Poza tym układ autokalibracji MCACC wzbogacono o dodatkowe funkcje (Standing Wale Control) oraz precyzyjniejszy, bo 9-pasmowy korektor EQ.  Amplituner otrzymał konwerter sygnałów analogowych wideo do postaci HDMI, ale bez upscalingu. Ważną innowacją jest system HDMI Control pozwalający na zdalną, w pełni zsynchronizowaną obsługę innych elementów firmowego systemu. Wykończenie jest, podobnie jak w przypadku LX50, wyłącznie czarne i bardziej ekskluzywne niż w modelach podstawowych.

Nagrywarki DVD
Model DVR-LX60 został wyposażony z zaawansowany tor wideo ze skalerem 1080p, twardy dysk 250 GB (do 711 godzin zapisu), port USB oraz możliwość odtwarzania plików multimedialnych i filmów w formacie DivX. Kopiowanie płyt CD na dysk twardy (funkcja Jukebox) odbywa się z prędkością x6. W Europie dostępna będzie wersja D z tunerem cyfrowym DVB-T, ale w Polsce raczej nie będzie oferowana. Stylistyka urządzenia nawiązuje do odtwarzacza Blu-ray, amplitunera LX50 oraz nowej generacji plazm (obudowa jest czarna o wysokim połysku). Mniejszy dysk twardy (160 GB) przewidziano dla nagrywarek DVR-550H/HX (różnica ponownie dotyczy tunera DVB-T), które podobnie jak LX60 skalują obraz do trybu 1080p poprzez złącze HDMI.

Odtwarzacze DVD
Ciekawie zapowiada się następca popularnego odtwarzacza wieloformatowego DV-696AV. Nosi oznaczenie DV-600AV, odtwarza płyty DVD-A i SACD, przy czym fonię DSD przekazuje również na wyjście HDMI (1.2a), co jest rzadkością. Ponadto ma port USB (odczyt plików JPEG, MP3, WMA, WMV, DivX Ultra, MPEG-4 AAC) i wbudowany skaler 1080p. W menu nie zabrakło przydanych regulacji obrazu, są też dwie redukcje szumów. Mniej wymagający użytkownicy sięgną po model DV-400V, również ze skalerem 1080p i portem USB, ale bez obsługi DivX Ultra i nie odtwarzający płyt DVD-A i SACD. Dla najmniej wymagających przeznaczony jest odtwarzacz DV-300 pozbawiony wyjścia HDMI, portu USB i odtwarzający jedynie pliki WMA i MP3 nagrane na płyty.

.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.