projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Nowe modele OPPO - BDP-103EU i BDP-105EU


Dotychczas urządzenia OPPO słynęły z referencyjnej jakości obrazu - tę tradycję będą kontynuować najnowsze modele. Tym razem producent zastosował układ dwóch procesorów video – dwurdzeniowy SoC oraz najnowszej generacji układ Marvell Qdeo. Dzięki temu użytkownicy otrzymują do dyspozycji m.in. możliwość skalowania obrazu do formatu 4K oraz konwersję obrazu 2D do 3D. Ponadto dostępne są tradycyjne już dla OPPO funkcje Source Direct, czyli przesyłania formatu audio oraz video w swojej naturalnej, źródłowej wersji, oraz zaawansowane funkcje poprawy parametrów obrazu. Oba nowe modele, BDP-103EU oraz BDP-105EU wyposażone zostały w 2 wyjścia HDMI pracujące w standardzie 1.4. To rozwiązanie pozwala posiadaczom amplitunerów oraz procesorów dźwięku starszej generacji wykorzystać jedno złącze do połączenia systemu audio, zaś drugie do przesyłania obrazu bezpośrednio do telewizora lub projektora.

OPPO BDP-103EU

Najnowsze odtwarzacze obsługują wszystkie popularne formaty dźwięku wysokiej rozdzielczości, tzw. formatów gęstych. Zarówno odtwarzanie audiofilskich plików typu FLAC i WAV, jak i wysokiej rozdzielczości ścieżek DTS-HD oraz Dolby TrueHD na płytach Blu-ray nie stanowi problemu dla nowych odtwarzaczy. OPPO BDP-103EU wyposażone jest w zestaw analogowych wyjść 7.1, które mogą zostać użyte w trybach: stereo, 5.1 i 7.1. Model wyższy, BDP-105EU, został wyposażony w audiofilskie komponenty audio, m.in. dwa przetworniki ESS Sabre32 Reference DAC, zaprojektowany na nowo zasilacz toroidalny, dedykowane wyjścia stereo typu RCA i XLR oraz wzmacniacz słuchawkowy, podłączony bezpośrednio do DAC.

Nowością w odtwarzaczach Blu-ray jest zastosowanie przez producenta 2 wejść HDMI - jedno na przednim panelu, drugie z tyłu odtwarzacza. Użytkownicy mogą podłączyć do OPPO zewnętrzne urządzenia, takie jak tuner TV SAT, sieciowy odtwarzacz plików video, czy nawet telefony komórkowe i tablety. Urządzenia te mogą korzystać z zainstalowanych w OPPO wydajnych procesorów video, poprawiających jakość odtwarzanego obrazu.

W przypadku OPPO BDP-105EU producent posuwa się jeszcze dalej, instalując asynchroniczne wejście USB DAC, obsługujące standard USB Audio 2.0, wsparte dodatkowo przez wejścia koaksjalne i optyczne. Dzięki temu użytkownicy będą mogli przesyłać perfekcyjnej jakości dźwięk ze swojego komputera do OPPO, nie martwiąc się o jakość odtwarzania i problemy wynikające z jittera zegara głównego komputera.

Odtwarzacze OPPO BDP-103EU i OPPO BDP-105EU zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowania i szerokich możliwościach instalacji. Oprócz standardowego, podświetlanego pilota zdalnego sterowania, odtwarzacze mogą być sterowane przez porty IR, RS-232 oraz za pomocą aplikacji na smartfona i tablet. Użytkownicy docenią szybkość działania nowych odtwarzaczy - zarówno podczas uruchamiania urządzenia, jak i odczytywania płyty. Przedni panel ze szczotkowanego aluminium, ściemniany wyświetlacz i solidna obudowa pozwalają na instalację OPPO BDP-103EU i BDP-105EU w każdym kinie domowym czy systemie audio.

Model BDP-103EU ma pojawić się w sprzedaży na przełomie października i listopada - zamówienia na egzemplarze z pierwszej dostawy można już składać na stronie OPPO-Bluray.pl. Premiera audiofilskiego modelu BDP-105EU zapowiedziana jest na koniec bieżącego roku. Cena modelu na rynku polskim nie jest jeszcze znana.

Więcej informacji dotyczących zamawiania OPPO BDP-103EU oraz nowych odtwarzaczy OPPO znajdziecie na serwisie OPPO-Bluray.pl.

Strona produktu:

OPPO BDP-103EU

OPPO BDP-105EU

 

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.