projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  Ushery V-601 wyróżnione w Audio Video


 

Przedstawiamy tutaj obszerne fragmenty recenzji (AudioVideo 4/07):

"Seria V była długo wyczekiwanym uzupełnieniem oferty Ushera – propozycją znacznie przystępniejszą niż gama 6, a zarazem ewidentnie bardziej zaawansowaną niż budżetowa seria S, ze znakomitymi monitorami S-520 na czele. V-601 to najmniejsza i najtańsza kolumna w omawianej linii. 

Budowa


Najmniejsza nie znaczy jednak mała. 601-ka, jak na kolumnę podstawkową, jest konstrukcją całkiem okazała. Solidna i ciężka obudowa, w całości wykonana z 26-mm płyt MDF...

Największy podziw zwrotnica. Wzorem droższych konstrukcji, rozdzielono ją na dwie części, zmontowane na oddzielnych płytkach drukowanych. Filtr dolnoprzepustowy (woofera) składa się z dwóch oddalonych od siebie cewek powietrznych, kondensatora polipropylenowego oraz dwóch równoległych rezystorów ceramicznych 4om. ... Równie zaawansowane rozwiązania (w istocie wcale nie takie kosztowne) znajdujemy zwykle dopiero w kilkukrotnie droższych konstrukcjach.

Brzmienie

Miałem okazję słuchać podłogowej wersji 601-ek, modelu V-602 (recenzja w AV 1/07). To bardzo udane kolumny – bardzo poprawne pod każdym względem, o lekko zarysowanej specyfice niskich tonów. Monitory są, moim zdaniem lepsze ...
Od razu oczywiste jest, że basu jest mniej i jest on płytszy. Niemniej, nawet w 29-metrowym pokoju, przy ustawieniu „w wolnej przestrzeni”, niskie tony nie były wyraźnie uszczuplone. Cechowała je za to nienaganna definicja i tylko nieznaczny uszczerbek energii w wyższym podzakresie...

Barwa dźwięku jest tym aspektem brzmienia V-601, który w pełni przekonał mnie do tej konstrukcji i który stanowi o jej wielkiej klasie. Przy cenie 2400 złotych za parę te kolumny w zgoła niesamowity sposób łączą jej naturalność z przezroczystością akustyczną w niemal całym spektrum częstotliwości. Słuchając Usherów, nawet przez myśl nie przeszły mi takie określenia jak dźwięk zawoalowany, mało rozdzielczy, przyciemniony albo przeciwnie – jasny, agresywny. Konstruktor w niemal perfekcyjny sposób zbalansował zestawy w taki sposób, że przekazują tony informacji o grze instrumentalisty, akustyce sali, pogłosie, rozmieszczeniu instrumentów na scenie, jej głębi, a jednocześnie nie brzmią klinicznie czy ostro.
Reprodukcja wokali, zarówno solo, jak i a capella, a nawet w chórze, wypada celująco. Założę się, że w ślepym teście Ushery „rozniosłyby” na nagraniach akustycznych (szczególnie na niewielkich składach) wiele dwu-, a nawet trzykrotnie droższych monitorów lub podłogówek.
... Zdefiniowanie jakichkolwiek podbarwień przychodzi z dużym trudem. Kluczowy dla percepcji brzmienia zakres średnio-wysokotonowy jawi się jako równy, pozbawiony dziur czy podbić.
Soprany łączą się ze szczegółową i żywą średnicą wprost niesłyszalnie. Kopułka radzi sobie doskonale z przekazywaniem dużej ilości informacji, i to w sposób selektywny.

Konkluzja

Usher V-601 to strzał w dziesiątkę, a zarazem jedna z najbardziej udanych konstrukcji Ushera. Przy cenie 2400zł za parę te kolumny są wręcz nieprzyzwoicie dobre na tle konkurencji. Ich odsłuch polecam bezwarunkowo każdemu poszukującemu niedużych kolumn w cenie co najmniej.... 5000zł. Może okazać się, że wygraliśmy los na loterii."   

 

kolumny Usher V-601
kolumny firmy Usher

sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.