projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  Wyróżnienie dla odtwarzacza Denona DVD-2910


Denon stawia na cyfrową jakość obrazu

DENON DVD-2910

Uniwersalny odtwarzacz DVD – 600 GBP
źródło: "What Hi-Fi? Sound&Vision" (Anglia) 11-2004

W porównaniu do niezwykle udanego zeszłorocznego modelu DVD-2900, DVD-2910 dodatkowo został wyposażony w skalowanie wideo, wyjścia DVI-D i HDMI – konkurencja niech ma się na baczności!

Za:

Fantastyczna jakość obrazu, doskonałe audio – zarówno w muzyce stereo jak i filmach, doskonałe wyposażenie oraz parametry techniczne

Przeciw:

Brak wyjścia FireWire - jeśli to komuś przeszkadza

Werdykt:

Znakomite urządzenie – zdolne do rywalizacji z odtwarzaczami kosztującymi kilka razy więcej.


W tamtym roku Pioneer przegonił Denona. Wyposażył odtwarzacze DV-668AVi oraz DV-868AVi (600 i 1000 GBP) w cyfrowe wyjścia wideo HDMI: konkurencyjne odtwarzacze Denona musiały bronić się w konwencjonalny sposób: analogowo.

Różnica ta nie wpłynęła jednak na sprzedaż lub wyniki testów: zarówno kosztujący 600 GBP DVD-2200 jak i DVD-2900 za 1000 GBP szybko stały się liderami w swoich klasach.

Nowe odtwarzacze Denona posiadają teraz wyjścia cyfrowe: Pioneer oraz wszyscy inni producenci odtwarzaczy DVD w tym przedziale cenowym mają jeszcze więcej powodów do obaw. Nowa modele: testowany tutaj DVD-2910 oraz na str. 28 DVD-3910 posiadają teraz oprócz kompletu wyjść analogowych zarówno wyjścia DVI-D jak i HDMI. Oba odtwarzacze pozytywnie zaskakują mnogością zastosowanych najnowocześniejszych technologii.

Bardziej przystępny cenowo DVD-2910 pod względem ilości gadżetów oczywiście ustępuje DVD-3910, ale na pewno nie można nazwać go jedynie „okrojoną”, tańszą wersją swojego droższego brata.

Obecnie, odtwarzacz który kosztuje 600 GBP musi cieżko się starać aby uzasadnić swoją cenę - Denon postawił na ultra wysoką jakość obrazu. Dzięki najnowocześniejszym 12 bitowym 216MHz przetwornikom cyfrowo-analogowym jakość obrazu oferowana na wyjściach analogowych component lub SCART jest powalająca: a prawdziwe swoje możliwości DVD-2910 pokaże dopiero na dużym ekranie. Nie inaczej jest dla wyjść cyfrowych HDMI lub DVI-D: jakość obrazu jak dla urządzeń w tej klasie cenowej, po odpowiednim przeskalowaniu, dopasowaniu do możliwości i optymalnej współpracy z urządzeniem projekcyjnym (więcej informacji o parametrach wyjść w ramce) jest po prostu bajeczna.  

Obraz jaki otrzymamy podłączając otwarzacz do plazmy Yamahy PDM 4210 jest naprawdę rewelacyjny, po przeskalowaniu  go do formatu 1080i po prostu trudno uwierzyć, że generuje go odtwarzacz DVD warty 600 GBP. Można stwierdzić, iż obraz jest nawet lepszy niż w przypadku dużo droższego DVD-A1 (który kosztował w swoich czasach 2500GBP) – bogatszy, bardziej trójwymiarowy a co najważniejsze – mniej „zaszumiony”.

Jakość obrazu może odwrócić naszą uwagę od części dźwiękowej. Ale i na tym polu DVD-2910 Denon pokazuje równie wysoki poziom. Zgodnie z polityką Denona, DVD-2910 ma być odtwarzaczem uniwersalnym, zdolnym do odczytu wielokanałowych nagrań DVD-Audio i SACD. Jest jednak malutki zgrzyt – odtwarzacz nie ma wyjścia cyfrowego Fire Wire lub Denon Link (standard Denona dla transferu cyfrowego DVD-A/SACD) – jest to jedyna skaza na błyszczącej zbroi.

Jakość odtwarzania płyt CD pozytywnie zaskakuje, choć przy pierwszym odsłuchu, Arcam DV78 może nieznacznie wydawać się lepszym pod względem zwinności i oddania rytmu. Należy zauważyć jednak, iż ten odtwarzacz jak i rywale w tej klasie cenowej głównie skupiają się na sekcji wideo: to jest największy priorytet. Za 600 GBP nie znajdziecie nic lepszego niż DVD-2910. To przebój.

Warte uwagi:

Pioneer DV-668Avi
600 GBP, 4 gwiazdki Maj 2004
Wspaniały dzięki wyjściu HDMI, zdeklasowany przez Denona na wyjściach analogowych

Arcam DV78
700 GBP Maj, 5 gwiazdek, maj 2004
Arcam DV78 jest doskonałym odtwarzaczem CD i DVD w jednej obudowie.

Dane techniczne:

Wyjścia wideo – DVI-D, HDMI, RGB Scart, component (PAL/NTSC progressive scan), S-Video, composite
Wyjścia audio - 6 kanałowe analogowe stereo analogowe, optyczne i koaksjalne cyfrowe
Przetwornik wideo CA - 12 bit/216 MHz
Procesor wideo – Faroudja DCDi
Przetwornik audio CA - 24 bit/192kHz
Wymiary (WSG) -10 x 43 x 32 cm
Waga – 6 kg

 Pełna treść oryginalnej recenzji do pobrania ( pdf, 1200kB)

sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.