projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  Testy projektorów: Optoma H57 - recenzja w magazynie "Audio"


Projektor Optoma H57 został przetestowany w Audio 04/2005. Zamieszczamy tutaj fragmenty recenzji:

Optoma H57

" Optoma celuje w rynek projektorów średniej klasy. Rynkowym celem producenta są fani kina domowego, którzy doceniają dobry obraz i dźwięk za przyzwoite pieniądze. Firma nie ma zamiaru ścigać się w sprzedaży modeli spod znaku „niewiele” – niewiele kosztują i niewiele potrafią, ale też nie próbuje inwazji w dziale hi-end, ustępuje tutaj takim producentom jak Barco, Runco czy SIM2.

H57 ma matrycę w formacie 16:9 i rozdzielczości 1024:576. Zastosowano procesor DarkChip2, w którym zmniejszono odległości pomiędzy lusterkami i poprawiono barwienie powierzchni za nimi. W ten sposób udało się osiągnąć kontrast 3500:1, wartość wręcz niewiarygodną w tej klasie cenowej. Jasność jest już typowa, 900 lumenów ANSI. Znów niezwykły jest poziom generowanego hałasu – tylko 23dB. Nie bez znaczenia jest również duża trwałość lampy, która wynosi aż 4000 godzin. To bardzo pocieszające, bo koszt tego komponentu, jak zwykle w tej klasy projektorach, oscyluje w granicach 10% wartości urządzenia.

Producent poważnie myśli o sufitowej instalacji, stąd kredowy kolor obudowy, trzy nagwintowane otwory w dolnym panelu oraz dodatkowy czujnik podczerwieni w górnej płycie (jeszcze jeden znajduje się z przodu, tuż obok układu optycznego). Zoom i skupienie regulowane są ręcznie dwoma pierścieniami. Poziomowanie i wysokość obrazu w ustawieniu „na stole” dopasowujemy trzema nóżkami, dwoma z przodu i jedną z tyłu. Sposób ich wykonania pozwala wypoziomować obraz prawie idealnie.


Grafika menu jest znakomita, nowa, czytelna, dobrze przemyślana, bez zarzutu od strony funkcjonalnej. Aż trzy z sześciu segmentów menu poświęcono regulacjom obrazu. W pierwszej części zmienia się kontrast, jasność, odcień, ostrość i korekcje gamma. Podczas zmiany danego parametru znika plansza menu, możemy więc swobodnie obserwować różnice na ekranie. Kolejnym stopniem wtajemniczenia jest ustawienie kontrastu i jasności każdej z podstawowych barw (RGB), wybór temperatury kolorów oraz regulacja maksymalnego poziomu bieli. Producent powtórzył tu korekcję gamma, której zmiany pokrywają się z regulacją gamma widniejącą na pierwszej tablicy. Te dokładne ustawienia ulokowano w części dla dociekliwych, przeciętni użytkownicy skorzystają pewnie z jednego z kilku zestawów parametrów, które proponuje Optoma: normalnego, kinowego, jaskrawego i dynamicznego (ja wybrałem kinowy). "

Opis obrazu:

" Gdybym nie znał możliwości urządzeń Optoma w zakresie kontrastu, pewnie byłbym zaszokowany. Ale ponieważ spotkałem się już kilkukrotnie z projektorami tej marki (tańszymi od H57), to teraz oczekiwałem czegoś olśniewającego. H57 dysponuje tak znakomitym kontrastem, że usiadłem z wrażenia. Moje dzieci też. Bajki prezentowane są za pomocą soczystych i dynamicznych barw, w których wypełnienie znakomicie bilansowane jest ostrością konturów i właściwymi odcieniami….

Nie – rysunkowe, nowoczesne bajki (na przykład pochodzące z wytwórni Pixar) prezentują swój niby realny świat w sposób tak namacalny, że bez trudu wkraczają do niego nie tylko dzieci, ale również dorośli. Niestety dokładność z jaką Optoma pokazuje najmniejsze załamania kolorów i różnice między nimi, nie dopuszcza do niedokładności jaką może wnieść do systemu źródło. Inaczej mówiąc – by w pełni i bezpiecznie je wykorzystać, należy mieć dobrze zrealizowane płyty DVD, kasety VHS odpadają zdecydowanie, a z programami satelitarnymi bywa różnie."

Podsumowanie:

"Optoma H57 jest świetnym i niedrogim projektorem, który do kina domowego nadaj się znacznie lepiej niż AstroBeam X320. Znakomity kontrast widać natychmiast po uruchomieniu, a kolory mają znakomite, naturalne i soczyste barwy. Wyposażenie również jest bez zastrzeżeń, oczywiście cieszy cyfrowe wejście, rozbudowane menu oraz bardzo cicha praca."

Wykonanie i komponenty

"Jeden z najlepszych ogólnie dostępnych DMD, znakomita optyka. Obudowa plastikowa, ale wykonana z wielką dbałością."

Funkcjonalność 

"Komplet wejść z DVI/HDMI na czele. Doskonałe menu z pełnym zakresem regulacji obrazu i aspektów, świetny, choć mały sterownik. Bardzo trwała lampa, niewielka głośność podczas pracy. Brakuje tylko wyzwalacza do ekranu."

Obraz

"Wszystkie barwy podstawowe są intensywnie żywe, ale też bardzo głęboko wypełnione. Drobne kłopoty z pikselizacją w jasnych fragmentach. Świetne czerń, biel i kontrast." 

 Pełna treść recenzji do pobrania ( pdf, 600kB)

sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.