projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
DF Solutions Base - prezentacja serwera filmowego


DF Solutions BASE to wysokiej klasy serwer plików multimedialnych – można w ten sposób śmiało o nim pisać ponieważ jego możliwości przechowywania, odtwarzania, katalogowania oraz udostępniania plików wideo, muzyki oraz zdjęć są ogromne. Przy tym wszystkim serwer jest bardzo prosty w obsłudze. Zastosowany interface 3D (ekran użytkownika) do przeglądania zgromadzonych kolekcji płyt, filmów oraz  albumów fotograficznych sprawia, że kontakt z urządzeniem jest niezwykle przyjemny. Dzięki Df Solutions BASE bez problemów możemy nagłośnić do 17 niezależnych stref , z poziomu których będziemy mieli dostęp do zgormadzonej muzyki, portalu Last.fm oraz wielu stacji radiowych nadających w sieci.
Jeżeli jesteś fanem filmów w najwyższej rozdzielczości – ten serwer jest dla Ciebie , potrafi odtwarzać kopie płyt Blu-ray z wbudowanego dysku o pojemności 1TB. Jakość odtwarzanych  filmów stoi na bardzo wysokim poziomie, zarówno BD jak i tych kopiowanych z DVD. Dzięki możliwości instalacji specjalnego programu (opcja dodatkowa) zyskujemy możliwość kopiowania swoich ulubionych filmów wprost na dysk wewnętrzny serwera. Gdyby w skrajnych przypadkach okazało się, że miejsca na dysku nam zaczyna brakować - nie ma powodu do należy panikować… BASE umożliwia wpięcie do sieci razem z dyskami typu NAS. Zabieg taki umożliwia przechowywanie plików na dyskach sieciowych z zachowaniem pełnego dostępu z poziomu serwera. Jest to jedyne znane nam profesjonalne rozwiązanie dające możliwość korzystania klientom z dysków zewnętrznych dostarczanych przez firmy trzecie.

Funkcjonalność jaką posiada DF Solutions BASE świadczy o bardzo poważnym podejściu producenta do tematu serwerów Audio/Video, co przekłada się na dużą popularność w topowych instalacjach kina domowego oraz multiroom.  BASE niejednokrotnie staje się sercem systemu, dając tym samym nieograniczone możliwość dla domowej rozrywki.
Z punktu widzenia obsługi warto powiedzieć coś więcej na temat bardzo ciekawego  rozwiązania jakim jest „menu 3D” służącego do przeglądania zgromadzonych multimediów.  W menu nie tylko możemy przeglądać całą zawartość serwera multimedialnego oraz podpiętych do niego dysków, ale także przeczytać recenzję danego filmu, opis filmu, podejrzeć okładkę itp. Do tego dochodzą zaawansowane możliwości wyszukiwania multimediów po kategoriach-kluczach, takich jak: wykonawca, aktor występujący, tytuł, rok produkcji, nazwa albumu lub rodzaju muzyki. Szybkość wyszukiwania/docierania do konkretnych zasobów jest błyskawiczna.

 Menu główne jest podzielone na kilka edytowalnych zakładek: muzyka, wideo, zdjęcia, pogoda oraz kanał informacyjny. Rozwijając menu muzyki do wyboru mamy bibliotekę zgromadzonych płyt, radio internetowe i pozycje aktualnie odtwarzane. Base daje możliwości wyszukiwania ulubionych utworów wykorzystując wiele informacji zapisanych w samy plikach. Do wyboru:  wyszukiwanie po playlistach, rodzaju muzyki, artyście, albumie, roku wydania, historii odtwarzania czy ostatnio dodanych plików do zasobów serwera

 

Gdy już wyszukamy album muzyczny, bądź  wykonawcę którego chcemy odsłuchać, w prosty sposób możemy zasięgnąć informacji na temat artysty i okoliczności wydania płyty. W informacjach o albumie dostępny jest również spis utworów w którym bezpośrednio możemy odsłuchiwać wybrany utwór. DF Solutions zadbał również o możliwości odtwarzania z powtórzeniem albumu lub playlisty, odtwarzaniem losowym w obrębie albumu, playlisty lub całości zasobów.
Obok widzimy zdjęcie przedstawiające sposób w jaki, możemy wyszukiwać nasze ulubione pozycje filmowe. Możliwości do wyboru jest naprawdę wiele: wyszukiwanie po aktorach grających w poszczególnych filmach zgromadzonych w archiwum, po tytule, roku produkcji, gatunku , historii odtwarzania czy pozycjach ostatnio dodanych do kolekcji. Ciekawostką jest dostęp do serwisu Youtube. Serwer umożliwia dostęp do zasobów internetowych tego popularnego portalu. Interface Youtube różni się nieco od tego wszystkim znanego dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej. Jest prosty i niesamowicie intuicyjny,  warto się temu przyjrzeć. W przypadku filmów, Base umożliwia nam przeczytanie recenzji, informacji na temat filmu czy też rożnych ciekawostek związanych z aktorami grającymi w wybranej pozycji.

Ciekawą opcja, i niespotykaną w konkurencyjnych urządzeniach tego typu jest możliwość sprawdzania na bieżąco pogody w dowolnie wybranym mieście w Polsce, Europie i na świecie. Zainteresowani znajdą tu informacje dotyczące miedzy innymi czasów wschodu oraz zachodu słońca, temperatur czy prędkości wiatru. Jeżeli miasto w którym aktualnie się znajdujemy, nie widnieje na liście w łatwy sposób możemy je dodać

 

 

Na zdjęciu obok widzimy w jaki sposób producent postanowił zapanować nad optymalna temperaturą urządzenia. Dwa duże wentylatory stabilizują temperaturę poszczególnych komponentów znajdujących się wewnątrz czarnej obudowy. Wydawałoby się, że dwa wentylatory będą skutecznie zagłuszały ciszę natomiast , ku naszemu zdziwieniu – poziom hałasu podczas pracy jest minimalny, niekiedy nie do usłyszenia. Jest to niewątpliwie zaleta DF Solutions.

 

 

DF Solution BASE to sprawdzimy multimedialny kombajn, już na samym początku robi ogromne wrażenie – to solidna duża maszyna, wykonana bardzo profesjonalnie. Obudowa metalowa, z przodu wykończona bardzo ciekawym panelem wykonanym z aluminium. Pracy serwera praktycznie nie słychać, to       zadziwiające jak takie skomplikowane urządzenia potrafi pracować niemalże w ciszy.

serwer filmowy DF Solutions

Poniżej specyfikacja urządzenia.
• Wbudowany dysk o pojemności 1TB
• Czytelne i proste w obsłudze Menu
• Rewelacyjne menu 3D służące do przeszukiwania zgromadzonych plików
• Filmy Blu-ray odtwarzane w świetnej jakości
• Do 17 niezależnych stref audio (możliwości rozbudowy)
• Dostęp do informacji o artystach i tytułach albumów oraz filmów
• Dostęp  do recenzji filmów
• Możliwość włączenia/wyłączenia blokady rodzicielskiej
• Dostęp do prognozy pogody dla wybranego miasta w czasie rzeczywistym
• Wsparcie dla wszystkich głównych formatów wideo, w tym HD Matroska, H.264,
• Dostęp do portali Last.fm, HULU, Flickr oraz Youtube
• Dostęp do kanałów informacyjnych po przez RSS
• Możliwość odsłuchiwania wybranych stacji radiowych przez internet
• Przeglądanie zdjęć z opcję slideshow
• Wsparcie dla zewnętrznych dysków NAS
• Możliwość włączenia automatycznych aktualizacji oprogramowania
• Możliwość doinstalowania programu zewnętrznego,  służącego do tworzenia kopii płyt DVD
• W pełni kompatybilny z aplikacją B-link Room Commander dostępną na iPhone-a oraz iPod-a
• Możliwość zgrywania ulubionych płyt CD na wbudowany dysk serwera
• Szybki dostęp do serwera z poziomu PC
• Możliwość  umieszczania kolekcji multimediów na serwerze za pomocą PC
• Wyjście HDMI oraz D-SUB

Dowiedz się więcej na temat serwera filmowego DF Solutions Base
Dowiedz się więcej na temat odtwarzacza lokalnego do jednostki Base

 

sim2 multi-room
kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Zajmujemy się projektowaniem, integracją oraz instalacją wszystkich form nowoczesnych technologii, począwszy od kina domowego, audio i video poprzez systemy sterowania oświetleniem i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Działamy zarówno na terenie samego Wrocławia jak i całego kraju. Naszymi partnerami są renomowani producenci. Projektory: Sim2, Runco, Digital Projection, Epson. Ekrany: Stewart Filmscreen, Adeo, Projecta, farby Screen Goo. Elektronika: Arcam, Denon, Nad, Parasound, Ada, Anthem. Multiroom: Russound, Nuvo, Netstreams, Xantech, Imerge. Sterowanie: Crestron, Cue, AMX, Philips Pronto. Głośniki: Triad, Polk Audio, Tru Audio, Velodyne, Speakercraft, Russound, Focal, Usher oraz wiele innych. Systemy kinowe JBL Synthesis oraz Genelec. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.