projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Zaawansowana instalacja audio video - Najlepszy Zintegrowany Dom wg Electronic House


Najlepszy Zintegrowany Dom roku 2012 - nagroda Electronic House

Opisywana instalacja audio video z założenia miała być bezproblemowa w obsłudze i prosta, jednocześnie funkcjonalna i oparta na wysokiej jakości sprzęcie multimedialnym. Ta doskonała instalacja audio-video jest niesamowicie dyskretna, lecz nie dajcie się zwieść pozorom - jest naszpikowana nowoczesnymi technologiami!

Ogromny, inteligentny dom o powierzchni 1300 mkw wyposażony został w głośniki sufitowe, dzięki czemu nagłośnienie domu jest niewidoczne, lecz raczy uszy najwyższą jakością dźwięku. Tak skonfigurowany system multiroom zapewnia nagłośnienie strefowe we wszystkich pokojach, w których chcemy słuchać muzyki. System audio-video obsługiwany jest za pomocą systemu sterowania. Sterowanie multimediami i funkcjami użytkowymi domu odbywa się za pomocą iPad-ów, pilotów i paneli dotykowych.

Instalacja audio-video

Co ciekawe, projekt instalacji audio-video nie przewidywał na początku sterowania iPad-em - tabletów Apple po prostu nie było jeszcze na rynku. Jednak gdy iPad ukazał się w sprzedaży, właściciele tego inteligentnego domu zdecydowali się na sterowanie domem za pomocą iPad-ów. W ten sposób iPad stał się głównym interfejsem, za pomocą którego odbywa się sterowanie domem. Logiczny, atrakcyjnie zaprojektowany system menu pozwala użytkownikom systemu audio video w łatwy sposób sterować domem. Za pomocą iPada można zrobić w tym przypadku praktycznie wszystko - sterowanie oświetleniem, obsługa kina domowego, sterowanie roletami elektrycznymi, odtwarzanie muzyki w systemie multiroom, obsługa klimatyzacji i wiele innych funkcji.

Instalacja audio video

System multiroom podzielony jest na 30 stref. Mieszkańcy mogą wybierać źródło, z którego pragną odtwarzać muzykę - przykładowo radio internetowe lub iPod, zainstalowany w specjalnym doku. Sterowanie oświetleniem - odpowiedzialny za nie jest system Lutron - jest obsługiwane analogicznie do systemu multiroom. Należy wybrać strefę, w której chcemy kontrolować światło, a następnie za pomocą wciśnięcia odpowiedniego przycisku na ekranie iPada wybrać, co chcemy zrobić: włączyć, wyłączyć, rozjaśnić lub sciemnić dane światło. Inteligentny dom z systemem sterowania światłem Lutron jest łatwy w obsłudze i intuicyjny - w tym wypadku jest to zasługa połączenia systemu Lutron z systemem sterowania AMX. Warto wspomnieć, że podobne rozwiązanie w atrakcyjnej graficznie formie oferuje również firma Control4.

Sterowanie oświetleniem

System video opisywanej instalacji AV zawiera: projektor filmowy, ekran projekcyjny i płaskie telewizory (m.in. Panasonic). W salonie znajdziemy płaski monitor Runco ukryty w ścianie. Specjalnie przygotowana zabudowa umożliwiła bezproblemowy montaż telewizora w ścianie (takie rozwiązanie oferuje np. Future Automation). Telewizory znalazły się również w głównej sypialni. Elektryczne kotary sterowane są za pomocą systemu Lutron. System sterowania kotarami gwarantuje, że żaden promień słońca nie dostanie się przez ogromne okna do pokoju, zakłócając oglądanie filmu. Łącznie w skład instalacji audio video w tym inteligentnym budynku wchodzi aż 15 płaskich telewizorów firmy Panasonic, Runco i Samsung.

Telewizor płaski

Dedykowana salka kinowa wyposażona została w projektor filmowy zamontowany pod sufitem, ogromny, szeroki ekran o przekątnej 160 cali w formacie 2:35.1 - z racji coraz powszechniejszego wydawania filmów w formacie CinemaScope, właściciele zdecydowali się na ekran projekcyjny w takich właśnie proporcjach. Co ciekawe, ekran może przybrać również format 1:78.1. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk na ekranie iPada, aby elektrycznie sterowane maskownice opuściły się, zmieniając format obrazu. Takie rozwiązanie oferuje również firma Stewart FilmScreen. Sala kinowa została wyposażona w trzy ukryte głośniki za ekranem, który jest perforowany, aby mógł przepuszczać dźwięk z kolumn zlokalizowanych za nim, cztery głośniki ukryte w ścianie i suficie, a także cztery subwoofery Velodyne. Wygodne fotele kinowe pozwalają na komfortowe oglądanie projekcji. Interesujący jest fakt, że początkowo projekt kina nie przewidywał projektora 3D. W miarę postępu tej technologii zdecydowano się jednak na rzutnik 3D DPI Titan 3D zamiast tradycyjnego projektora 2D. Dodatkowo, właściciele zakupili także kilka par okularów 3D, aby wszyscy widzowie mogli cieszyć oczy projekcją trójwymiarową. Bogatą bibliotekę filmową zapewnia serwer filmowy Kaleidascape oraz odtwarzacz Blu-ray Panasonic. Rozrywka nie kończy się jednak na oglądaniu filmów - do zestawu kina domowego została podłączona konsola Playstation 3, dzięki której gry wideo nabierają nowego wymiaru. Kino w domu w najlepszym wydaniu.

Kino w domu

Choć ta instalacja audio video jest już wyjątkowo rozbudowana, właściciele są gotowi na dalszy progres. System sterowania inteligentnym domem otwiera szerokie możliwości, podobnie jak instalacja kina domowego czy system multiroom. Sterowanie oświetleniem Lutron także nie jest ograniczone do obecnego stanu - projekt kina może zostać rozwinięty. Co jest w planach? Między innymi streamer sieciowy, dzięki któremu będzie możliwa projekcja filmów z serwisów internetowych w całym domu. Odpowiednie okablowanie i osprzęt sprawiają, że ten inteligentny dom jest gotowy na implementację nadchodzących nowych technologii.

 

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.