projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Film Blu-ray miesiąca - Safe House


Film Blu-ray miesiąca: "Safe House"
Doskonałe kino akcji z niesamowitym obrazem i dźwiękiem

Film Daniela Espinosy "Safe House" nie jest asem pod względem fabularnym - to po prostu dobre kino akcji z udanymi rolami Denzela Washingtona i Ryana Reynoldsa. Za to wydanie Blu-ray - tutaj należą się oklaski! Zobaczcie, jak film Espinosy przedstawia się pod względem jakości obrazu, dźwięku i dodatków - zapraszamy do zapoznania się z wydaniem Blu-ray miesiąca!

Fabuła filmu to doskonale znany i lubiany schemat produkcji sensacyjnych. Tobin Frost (Denzel Washington), były agent CIA oskarżony o zdradę, ucieka przed najemnikami do ambasady USA w Kapsztadzie, gdzie zostaje zdemaskowany. Stamtąd zostaje przeniesiony do tajnej bazy w Kapsztadzie na przesłuchanie. Jednak najemnikom, prowadzonym przez niejakiego Vargasa, udaje się zlokalizować Frosta w kryjówce CIA i przypuścić atak na wspomniane miejsce. Jeden z agentów CIA znajdujących się w kryjówce - Matt Weston (Ryan Reynolds) - prowadzi siłą Frosta do bagażnika samochodu i ucieka z miejsca, ścigany przez najemników. Weston musi znaleźć kolejną kryjówkę i dowiedzieć się, który oficer CIA dopuścił się zdrady. Krótko mówiąc - nic specjalnego, ale akcji nie można filmowi odmówić. Zobaczmy zatem, jak udało się wydać wersję Blu-ray.

Jakość obrazu wydania Blu-ray jest świetna - doskonale korespondujące z klimatem filmu obrazy są świetnej jakości. Safe House uderza ziarnistym obrazem 1080p/AVC, który jest doskonale wierny intencjom Espinosy i zdjęciom Olivera Wooda. Gorące biele, ostry kontrast i bogata paleta kolorów to zamierzony efekt - ziarno i wszelkie niedoskonałości pochodzą z materiału źródłowego. Odcienie skóry są realistyczne, poziomy czerni głębokie, a detale ostre i uderzające. Zbliżenia odkrywają każdą zmarszczkę i bliznę na twarzach aktorów, krawędzie są zdecydowane i pozbawione poświat; nawet najbardziej trzęsące się ujęcia zdumiewają. Wszystkie artefakty, poświaty i niedoskonałości są po prostu nieobecne. Choć Safe House niekoniecznie zdobędzie serca wszystkich fanów gatunku, jakość wydania Blu-ray z pewnością powinna zostać doceniona.

Równie dobrze wypada dźwięk filmu Espinosy wydanego na Blu-ray. Właściwie jedynym problemem ze ścieżką DTS-HD Master Audio 5.1 są nieco zbyt ciche dialogi w porównaniu do strzelanin, eksplozji i pościgów. Nie oznacza to, że są źle nagrane - głosy są wyraźne i czyste, niezależnie od  tła. Każdy wystrzał słychać z wgniatającą w fotel siłą, każdy dźwięk samochodu rozbrzmiewa mocą silnika, każde wyważenie drzwi ogłusza widza. Tylne głośniki mają dużo pracy, wypełniając pomieszczenie rykoszetującymi pociskami, panicznym krzykiem tłumu i całego zgiełku, jakiego można oczekiwać od miasta w RPA. Precyzja poszczególnych dźwięków jest niesamowicie dopracowana, podobnie jak dynamiczne przejścia. Podsumowując, Safe House brzmi świetnie. Lepiej jednak nie oglądać tego filmu, gdy dzieci śpią piętro wyżej z racji na hiperaktywną akcję.

W kwestii dodatków Safe House nie rozczarowuje - otrzymujemy możliwość oglądania filmu na drugim ekranie za pomocą funkcji Universal Second Screen Experience, 11-minutowy film HD z planu Safe House, 8 minut filmu HD pokazującego, jak aktorzy uczyli się walczyć od mistrzów sztuk walki oraz kilkuminotowe filmy HD z poszczególnymi momentami w filmie i z planu. Nie jest to zbyt oryginalny zestaw, ale naprawdę nie ma na co narzekać.

Podsumowując, Safe House jest solidną pozycją kina akcji, wyśmienicie nagraną i świetnie wydaną, ponadto same role Denzela Washingtona i Ryana Reynoldsa są godne uwagi. Jeżeli lubisz mieszankę naładowanego adrenaliną obrazu i wstrząsającego dźwięku DTS-HD 5.1, nie zawiedziesz się.

Ocena wg serwisu blu-ray.com

Jakość obrazu:    4,5/5
Jakość dźwięku:  4/5

Dane płyty:

Czas: 115 min.
Format obrazu: 2.40:1 1080p High Definition 16:9
Dźwięk: Angielski DTS-HD Master Audio 5.1; Polski Lektor Dolby Digital 5.1; Brazylijski DTS 5.1; Czeski DTS 5.1; Węgierski DTS 5.1; Hiszpański DTS 5.1; Rosyjski DTS 5.1; Tajski Dolby Digital 5.1; Turecki Dolby Digital 5.1
Napisy: Polskie, Portugalskie, Czeskie, Węgierskie, Hiszpańskie, Rosyjskie, Tajskie, Tureckie, Greckie, Rumuńskie
Region: A, B, C

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.