projektory  kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja i projekt kina domowego
„Etyczny haker” tworzy aplikację na platformę Android umożliwiającą sterowanie Control4 głosem


Nietypowa sytuacja, w której specjalista IT, „etyczny haker”  (informatyk, który zgodnie z prawem i na zamówienie firmy sprawa zabezpieczenia, bądź włamuje się do systemów komputerowych, aby odkryć ich potencjalne słabości, by można było je usunąć.) na co dzień użytkownik systemu Control4 tworzy własne oprogramowanie, z którego mogą skorzystać inni właściciele systemu sterowania. Mitch Greenfield, korzystał z systemu Control4 przez 3 lata, podczas których wspólnie ze swoim dealerem poznawał możliwości systemu. Ze względu, że na co dzień zajmuje się programowaniem, użytkownikowi udało się stworzyć aplikację umożliwiającą sterowanie systemem Control4 za pomocą komend głosowych. Co zaskakujące, sterowanie głosem odbywa się bez udziału dodatkowych, zewnętrznych modułów. Stworzenie aplikacji zajęło około miesiąca, zaś podobno największych wyzwaniem było stworzenie graficznego interfejsu, który byłby schludny i przejrzysty.
Aplikacja dostępna jest w 2 wersjach: bezpłatnej – umożliwiającej wykonywanie 10 komend głosowych oraz płatnej (Voicer pro) posiadającej zakres 38 komend.


Do prawidłowego działania aplikacji, należy zainstalować sterownik w jednostce głównej systemu Control4, a następnie pobrać aplikację z Google Store.

Twórca aplikacji, Mitch Greenfield twierdzi, że piękno programu polega na tym, że użytkownik samodzielnie definiuje komendy. „Konfiguracja jest bardzo prosta i w pełni personalizowana. Wystarczy podać jako przykład, że niektórzy na salon mówią: pokój rodzinny, duży pokój, pokój tv. Dla aplikacji nie ma to żadnego znaczenia. Każdy może go nazywać jak chce.”

 

prywatne kino
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.