projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Blu-ray tygodnia: Mission: Impossible - Ghost Protocol


Film tygodnia Blu-ray: Mission: Impossible - Ghost Protocol
Doskonały pokaz możliwości kina domowego.Fabuła
filmu schodzi tu raczej na drugi plan – bynajmniej nie dlatego, że jest słaba (choć arcydziełem również nie jest) – skupimy się na opracowaniu edycji przeznaczonej do odtwarzaczy Blu-ray. W skrócie: dobrze znany nam Ethan Hunt, wraz z innymi agentami jednostki IMF, zostaje posądzony o wysadzenie w powietrze Kremla. Wobec tego, jednostka zostaje przeznaczona do likwidacji, a agenci muszą sami, bez wsparcia rządu udowodnić, że są niewinni. Przy okazji mają uratować świat i dokonać niezliczonych wyczynów o iście heroicznym charakterze.

Pierwszy rzut oka nie nastraja zbyt entuzjastycznie. Ot, proste, plastikowe pudełko z płytą w środku, nic szczególnego. Ale... pozory mylą!


"Mission: Impossible – Ghost Protocol"
na Blu-ray mógłby pełnić rolę dysku demo, pokazującego możliwości kina domowego, zarówno jeśli chodzi o obraz, jak i dźwięk. Kolory są odwzorowane nienagannie szczegółowo i wiernie, zarówno żywe barwy, jak i głębokie czernie. A że scenerie co rusz zmieniają się w filmie, mamy możliwość podziwiania pełnego spektrum kolorów. Kodowanie obrazu to MPEG-4 AVC Video, bitrate wynosi zaś 27 Mbps. Wystarczy to do odwzorowania każdego detalu, najdrobniejszego ruchu twarzy, zagięcia ubrania czy nawet piasku.

Referencyjną jakość obrazu potwierdza serwis blu-ray.com:

"Nowe produkcje Paramount są bezkonkurencyjne pod względem absolutnej jakości, a ten dysk plasuje się pośród najlepszych, jakie znamy w formacie Blu-ray. Począwszy od wspaniałości logo studia, jakość obrazu zachwyca w każdym calu. Wyśmienite detale rozkoszują oczy w każdym momencie. Czystość transferu jest nie do porównania, niezależnie czy widzimy odległe widoki, czy zbliżenia na postacie i obiekty".

Dźwięk filmu to osobna kwestia. Jeżeli masz nagłośnienie wysokiej jakości, mamy dobre wieści – Ghost Protocol wykorzysta je w stu procentach. Żaden film nie zbliżył się nawet do nowego Mission: Impossible, jeśli chodzi o doznania dźwiękowe. To po prostu nowa jakość, wstrząsająca każdym wystrzałem, każdym dialogiem i każdym podmuchem wiatru, jaki pojawia się w filmie. Ścieżka dźwiękowa w formacie 7.1 Dolby TrueHD jest efektywnie rozłożona na wszystkie kanały, niezależnie czy są to głębokie basy, czy najcichsze powiewy.

Serwis blu-ray.com wypowiada się o dźwięku równie pozytywnie, jak o obrazie:

"Proste rzeczy, jak szum twardego dysku w cichym pokoju, dźwięk ciemnego, mokrego ścieku, nad którym słychać alarm, skrzypiące drzwi; nawet precyzyjny odgłos niemal absolutnej ciszy, gdy Hunt i Dunn używają szpiegowskich narzędzi podczas infiltracji Kremla, ich oddechy, jedyne co może zdradzić ich obecność, wszystko to odtwarzane jest z piękną czystością, która wciąga widzów do filmu i zapiera im dech dźwiękami bliskiej ciszy".

Zadbano także o dodatki. W tym wypadku są to dwa dokumenty, osiem usuniętych scen i dwa trailery. Nie ma szału, ale to wystarczy. Dokumenty nie są bowiem tylko przechwałkami autorów, a ciekawymi materiałami. Podsumowując, Mission: Impossible – Ghost Protocol nie jest może genialnym filmem, ale dla samej, imponującej edycji Blu-ray należy go mieć w swojej kolekcji obowiązkowo.

Ocena jakości płyty wg. serwisu blu-ray.com
jakość obrazu:    5/5
jakość dźwieku: 5/5

Ocena jakości płyty wg. serwisu High Def Digest:
jakość obrazu:   4.5/5
jakość dźwieku:  5/5

 

 

Dane płyty:
Obraz: 16:9 - 2.40:1 Anamorphic Scope (1080p / 23,976 fps / High Definition)
Interaktywne menu w języku: polskim, angielskim, rosyjskim
Rozmiar Filmu: 36,51 GB z Audio
Video codek: MPEG-4 AVC
Region: A-B-C
Typ płyty: 44,1 GB Blu-ray Disc (dwuwarstwowa)
Audio: Dolby TrueHD Audio  4492 kbps 7.1 / 48 kHz / 4492 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB)

Ciekawostka: podczas pracy nad filmem ekipa techniczna używała projektorów Sim2 z serii Lumis 3D-S. Projektory te wybrano ze względu na wysoką jakość obrazu zarówno podczas projekcji 2D jak i 3D.

 

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.