projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Andrew Robinson zakochany w amplitunerze NAD T757 - recenzja hometheaterreview


NAD T757 okazał się tak dobry, że recenzent hometheaterreview, Andrew Robinson, zachwycił się jego jakością dźwięku i obrazu. Cytując autora - "kocham amplituner NAD T757". Zobaczcie, co wzbudziło tak pozytywne emocje w Andrew Robinsonie.

"NAD to dobrze znany producent, który od wielu lat konsekwentnie buduje swoją bazę lojalnych klientów, zorientowanych na jakość dźwięku. W przypadku produktów NAD należy skupić się na najdoskonalszym odwzorowaniu dźwięku. Doskonałym przykładem koncentracji na osiągnięciu najwyższej jakości dźwięku jest amplituner NAD T757. W odróżnieniu od wielu współczesnych odbiorników AV, NAD T757 na pierwszym planie stawia dźwięk, co znajduje swoje odzwierciedlenie w spartańskim wręcz designie amplitunera. Nie wiem, czy widziałem kiedykolwiek bardziej minimalistyczny odbiornik AV niż T757. Wykończony w tradycyjnym dla NAD, grafitowym kolorze panel przedni posiada duży, lecz prosty wyświetlacz LCD, obok którego znajdziemy kilka manualnych przełączników, wśród których góruje duże pokrętło głośności i klawisze nawigacyjne. Przednie wejścia amplitunera (kompozytowe video, analogowe audio, cyfrowe audio i Audyssey) ukryte są pod małą klapką, dzięki czemu minimalistyczny design nie jest zakłócony. I choć T757 cechuje się minimalistycznym stylem, wciąż jest sporym urządzeniem (435x397x172 mm, waga 15,4 kg).

Tylny panel amplitunera NAD T757 kontynuuje minimalistyczny styl przodu. To jeden z najlepiej zorganizowanych i uporządkowanych paneli, jakie widziałem. Zaczynając od lewej strony, najpierw natrafimy na cyfrowe wyjścia i wejścia audio oraz wideo. Te złącza są częścią platformy NAD MDC - Modular Design Construction. Dzięki konstrukcji modułowej właściciel będzie mógł wymienić sekcję cyfrową, gdy technologia posunie się do przodu. Eliminuje to potrzebę kupowania nowego amplitunera w przyszłości. NAD od wielu lat kontynuuje filozofię konstrukcji modułowej, co mocno doceniają ich klienci - dzięki takiemu podejściu produkty takie jak T757 praktycznie się nie starzeją. Skoro mowa o wejściach cyfrowych, T757 wyposażony jest w trzy koaksjalne i trzy optyczne cyfrowe wejścia, obok których znajdziemy po jednym koaksjalnym i optycznym wyjściu. Jeżeli chodzi o HDMI, T757 posiada cztery wejścia i jedno wyjście HDMI kompatybilne z 3D. Co ciekawe, NAD celowo nie implementuje w swoim odbiorniku AV skalowania obrazu do 1080p. Firma tłumaczy swój krok bezcelowością stosowania funkcji skalowania w amplitunerze, ponieważ najczęściej skalowanie jest uruchamiane na poziomie źródła lub wyświetlacza. Przeżywszy kilka miesięcy z T757, zgadzam się z firmą NAD w tej materii.

Kontynuując eksplorację tylnego panelu, znajdziemy port RS-232, wejście XM Radio, port MP, 12-voltowe wyjście trigger, wyjścia IR oraz dual IR. Dalej znajdują się analogowe wejścia wideo, w skład których wchodzą dwa wejścia kompozytowe, S-Video i trzy wejścia komponentowe oraz wyjście kompozytowe. Po prawej stronie wejść wideo zlokalizowano analogowe wejścia audio dla systemu 7.1.

Instalacja T757 w moim systemie była dziecinnie prosta. Po włączeniu amplitunera moim oczom ukazało się menu ekranowe, które było zaskakująco proste, bez ilustracji czy wielopoziomowych menu - tylko kilka prostych opcji. Regulowanie ustawień głośników w NAD T757 było bardzo proste, a z pomocą miernika SPL byłem w stanie zbalansować poziomy głośników w mig. Później tylko ustawienie subwoofera i voila - koniec. Oczywiście powyższe zadania mógł wykonać Audyssey, ja jednak wolałem przeprowadzić je osobiście.

Z całą pewnością nie spotkałem jeszcze odbiornika AV, który można skonfigurować szybciej niż amplituner T757. Od otwarcia pudełka do wciśnięcia "play" na odtwarzaczu Blu-ray i pierwszego, próbnego seansu minęło zaledwie 15 minut. Następnie pozwoliłem T757 grać przez bite 24 godziny, zanim zasiadłem do jakiegokolwiek słuchania pod kątem recenzji.

Zacząłem testowanie od kilku z moich ulubionych materiałów demo, zaczynając od "Matrixa" na Blu-ray. W jednej ze scen, gdy funkcjonariusze SWAT biegną w kierunku Neo i Trinity tuż przed strzelaniną, ich mundury, buty i broń dzwonią jak dzwonki na saniach Mikołaja. Te efekty brzmiały na T757 o wiele bardziej organicznie i przestrzennie - ośmielę się powiedzieć, że analogowo - niż na niektórych przeładowanych funkcjami odbiornikach AV. Cała ta sekwencja włączana za pośrednictwem NAD T757 brzmiała o wiele ciężej, realistyczniej i naturalnie niż mogłem się spodziewać. Tę scenę czuło się i słyszało bardziej trójwymiarowo, a więc bardziej angażująco, co było zaskakujące. Idąc dalej, jakość przetwarzania niskich tonów T757 była oszałamiająca - to jeden z najlepszych basów, jakie słyszałem z amplitunerów. Zdolność NAD T757 do wydobycia najsubtelniejszych detali niskotonowych była czymś, na co nie byłem przygotowany.

Następnie włączyłem kolejny z moich ulubionych filmów, "Moulin Rouge" na Blu-ray. W scenie, gdzie postacie grane przez Nicole Kidman i Ewana McGregora spotykają się po raz pierwszy, T757 okazał się równie doskonały w dialogach i delikatnych dźwiękach otoczenia. Subtelne detale foniczne Paryża nocą były wciąż obecne, odczuwalne i czysto słyszalne. Dialogi były czyste, wręcz naturalnie odwzorowane w przestrzeni. A kiedy film przeszedł w końcu w musical, audiofilskie DNA amplitunera T757 natychmiastowo dało o sobie znać niesłychaną płynnością rytmu. Fajerwerki podczas wykonania przez McGregora piosenki Eltona Johna "Your Song" ukazały również dynamikę T757 - wystrzały były naprawdę zaskakujące.

Co ciekawe, niesamowita jakość dźwięku NAD T757 nie niesie ze sobą kosztów w postaci zniekształceń i pogorszenia obrazu. Nie było żadnej różnicy w jakości, gdy przepuszczałem różne sygnały 1080p przez amplituner T757, a następnie bezpośrednio do telewizora plazmowego Panasonic. Oprócz tego, NAD T757 przeszedł wszystkie testy 3D bez zastrzeżeń - szczególnie demo Resident Evil: Afterlife na Blu-ray 3D.

Podsumowując, mogę śmiało powiedzieć, że kocham amplituner NAD T757. Skupienie na jakości dźwięku jest genialne. Podczas gdy odbiorniki AV stają się coraz bardziej skomplikowane, stając się minikomputerami, które mogą wykonywać zadania, wykonywane już gdzieś indziej w łańcuchu sygnału. NAD T757 ma coś, czym niewiele amplitunerów może się pochwalić - absolutnie high-endowy dźwięk."

Zobacz produkt:
NAD T757

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.