Projektor kina domowego - Sony VPL-VW1100ES


Dwa lata temu firma Sony wprowadziła nagrodzony na targach EISA projektor do kina domowego umożliwiający wyświetlanie obrazów w jakości 4K. Model ten został zmodernizowany i obecnie debiutuje jako projektor VPL-VW1100ES 4K do kina domowego, skonstruowany z myślą o obsłudze standardów 4K Ultra HD, takich jak specyfikacja HDMI w wersji 2.0, co umożliwi odtwarzanie materiałów w jakości 4K/60p. Będzie to oczywiście najwyższy model w ofercie Sony, łączący zalety projektorów 4K VPL-VW500ES i VPL-HW55ES Full HD 3D.

Jasność równa 2000 lumenów czyni z urządzenia VPL-VW1100ES odpowiedni sprzęt nawet do ekranów 300-calowych. Dzięki zaawansowanej technologii Iris3 opracowanej przez firmę Sony sprzęt może osiągnąć kontrast dynamiczny o skali 1 000 000:1. Projektor ten oferuje całą gamę opcji instalacyjnych, w tym dwa wyjścia sterujące, funkcję elektrycznego zoomu 2,1 x, szerszą zmianę osi obiektywu, złącze RS232, kontrolę IP oraz kompatybilność z najważniejszymi systemami automatyzacji urządzeń domowych.

Projektor Sony VW1100ES wykorzystuje również funkcję Reality Creation firmy Sony, która poprawia wszystkie treści wideo niezależnie od źródła, jak i integruje najnowszy standard HDMI z jakością dźwięku 4K/60p, dzięki którym szybko rozgrywające się sceny charakteryzuje większa płynność ruchu. Ponadto VPL-VW1100ES wyróżnia się algorytmem skalowania, opracowanym na potrzeby płyt Blu-ray z oznaczeniem "Mastered in 4K" (mastering w jakości 4k) oferowanych przez Sony Picture Entertainment, które pozwalają oglądającym cieszyć się bardziej wyrazistym obrazem 4K, wydobytym z treści HD zapisanych na nośnikach Blu-ray. Projektor umożliwia także wyświetlanie filmów Full HD 3D, jak również filmów anamorficznych w jakości 2D i 3D.

Projektor Sony VPL-VW1100ES będzie dostępny w Europie od listopada.

.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.