projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Sony wypuszcza filmy Blu-ray `Mastered in 4K`, dedykowane na kino domowe 4K, telewizory 4K i projektory 4K


Firma Sony stawia wszystko na format 4K. Mając w swojej ofercie zarówno telewizor 4K jak i projektor 4K, teraz potrzebne są filmy 4K. Niestety ponieważ natywne 4K nie będzie dostępne jeszcze przez jakiś czas, ze względu na brak nośnika dla takich danych to firma Sony wymyśliła coś innego. W najbliższym czasie wyda ona serie odświeżonych filmów oznaczonych logo „Mastered in 4K”. Lista tytułów, które wyjdą pod tą etykietą obejmuje między innymi takie filmy jak: „Niesamowity Spiderman”, „Pamięć Absolutna”, „ Karate Kid”, „Inwazja: Bitwa o Los Angeles”, „Policja Zastępcza” oraz wiele innych, które dopiero są w drodze.

Czym dokładnie jest rozdzielczość 4K? Jest to nowy standard ilości linii obrazu wyświetlanych na ekranie. Podczas gdy tradycyjne płyty Blu-ray wyświetlają obraz w rozdzielczości FullHD 1080p, to znaczy 1920 linii pionowych i 1080 linii poziomych, to obraz w rozdzielczości 4K przewiduje, aż 4096 linii pionowych.

Jak dokładnie mają działać filmy z serii „Mastered in 4K”? Niestety nie są to jeszcze filmy w natywnej rozdzielczości 4K, gdyż płyty Blu-ray nie pomieściłyby tego formatu. Są to jednak materiały FullHD w znacznie lepszej jakości niż obecnie, z racji tego, że zgrywane są ze źródeł 4K ze znacznie lepszym bitrate co poprawia jakość, skale kolorów i głębie tonalną. Filmy te będą wyglądały też znacznie lepiej up-skalowane do rozdzielczości 4K, według słów producenta, mają być niczym natywne filmy 4K. Z tego faktu na pewno ucieszą się posiadacze pierwszych urządzeń pracujących w rozdzielczości 4K – np. projektor 4K Sony VW1000ES, a także wszyscy którzy posiadaja lub planują zainwestować w kino domowe 4K.

„Rychły boom na urządzenia 4K dał nam powód do jeszcze większego rozszerzenia naszej oferty Blu-ray” – mówi Dave Bishop, prezes SPHE. „Tej wiosny Sony Pictures Home Enterteiment ma zaszczyt zaprezentować linię najnowszych filmów Blu-ray ‘Mastered In 4K’, oferując konsumentom jeszcze lepszą jakość obrazu i dźwięku”

Ta seria filmów z logo „Mastered In 4K”, wraz z planowanym Sony’s 4K distribution service z materiałami w natywnym 4K pokazuje jak wielką wagę przywiązuje japoński gigant do nowego formatu. Nic jednak dziwnego, że mając w ofercie takie urządzenia jak chociażby projektor Sony VPL-VW1000ES, pracujący w natywnej rozdzielczości 4K, firma pracuje również nad materiałami, które można by na takim urządzeniu oglądać. Jednak dzięki takim praktykom kino domowe 4K ciągle się rozwija.

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.