projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Sim2 Lumis 3D-S produktem roku 2011 według TrustedReviews!


 

Projektor Sim2 Lumis 3D-S zdobył kolejne ważne wyróżnienie. Portal TrustedReviews po przeprowadzonym teście, w którym Lumis 3D-3 zdobyło notę 10/10 ogłosił, że ten znakomity projektor zwycięża w kategorii „Produkt Roku 2011”. Bez wątpienia jest to dowód na to, że olbrzymia popularność tego projektora w hi-endowych instalacjach kina domowego jest jak najbardziej uzasadniona. W celu przybliżenia kryteriów, które miały największe znaczenie przy wyborze Lumisa 3D-S na produkt roku 2011 przedstawiamy poniżej fragmenty testu przeprowadzonego przez redaktorów TrustedReviews.

Na początek zacznijmy od konstrukcji projektora Sim2 Lumis 3D-S - otóż jest ona bardzo wyjątkowa pod wieloma względami. Już na pierwszy rzut oka widzimy, że mamy do czynienia z urządzeniem nieprzeciętnym, świadczy o tym chociażby  bardzo interesując  design. Ten kompaktowy projektor o konstrukcji trzy chipowej opartej na układach DarkChip 4, wyposażony został w wysokiej mocy lampę (280W), technologię Triple Flash oraz aktywną projekcję 3D. Ponadto w 3D-S między innymi możemy znaleźć dwa wejścia HDMI w wersji 1.4, jedno wejście  RGB (D-Sub), port szeregowy RS-232 oraz USB z opcją sterowania. Szczerze mówiąc jest to wystarczająca ilość wejść dla projektora, który i tak prawdopodobnie stanie się częścią większego systemu domowej rozrywki, który wyposażono w urządzenia przełączające źródła.

Dużym plusem jest to, czego nie dostaniesz w zwykłych projektorach 3D: wyjście 3D sync służące do podłączenia zewnętrznego emitera 3D. Być może najważniejszą sztuczką projektora Lumis 3D-S, w porównaniu do innych projektorów, jest zastosowanie technologii Triple Flash stosowanej dotychczas tylko i wyłącznie w komercyjnych instalacjach kina 3D. Triple Flash sprawia, że przy materiale 3D 1080p/Hz otrzymujemy 144 klatki na sekundę, gdzie większość technologii ogranicza się do 120 klatek na sekundę. Technologia Triple Flash jest istotna z dwóch punktów widzenia. Przede wszystkim ekstremalne tempo odświeżania  obrazu eliminuje niepożądane zjawiska w trybie 3D, jak i skutecznie eliminuje efekt migotania obrazu, tak charakterystycznego dla „zwykłych” projektorów 3D.

Jeżeli mowa o możliwościach instalacyjnych 3D-S, to w tym przypadku Sim2 jest bardzo elastyczny. Instalator ma możliwość doboru jednego z trzech różnych obiektywów. Prawdziwym szczytem hi-endu jest zaawansowana technologia Live Color Calibration 2, wszechstronne oprogramowanie umożliwiające korekcję obrazu w sposób niebywale skuteczny, nawet w trudnych warunkach instalacyjnych.

Rzeczą, która uderzyła w nas najbardziej, jest całkowity brak jakichkolwiek przesłuchów w obrazie w trybie 3D, nie widać żadnych poświat, nawet w najbardziej dynamicznych scenach. Uczciwie stwierdzamy, że Lumis 3D-S to pierwsze wolne od przesłuchów urządzenie wyświetlające obraz (w instalacjach kina domowego). Pozytywny wpływ tego faktu da się docenić nawet w uzyskiwaniu obrazów o dużych rozmiarach.

Wierzcie nam, kiedy mówimy o doskonałym obrazie 3D mamy na myśli idealnie pokryty jasnym obrazem cały ekran. Dzięki zastosowanej lampie dużej mocy, efekt przyciemniania obrazu przez okulary 3D jest bardzo minimalny. To osiągniecie jest wystarczające dla podkreślenia statusu Hi-end tego znakomitego projektora. Lumis 3D-S jest w stanie wyprodukować niesamowicie detaliczny i ostry obraz Full-HD, nawet przy bardzo ciemnych scenach, a wyświetlane kolory wyglądają ekscytująco. Trzeba jasno powiedzieć, że talent Lumisa 3D-S nie polega tylko i wyłącznie na świetnym trybie 3D. Jakość obrazu w klasycznym 2D też jest zdumiewająca. Połączenie bogato nasyconej kolorystyki oraz skrajnego, ale zarazem niewymuszonego kontrastu sprawiają, że obraz Full-HD jest naturalnie odwzorowywany. Do tego dodać trzeba olbrzymi potencjał jasności w obszarze całego wyświetlanego  obrazu.”

„Reasumując,

W rzeczywistości wszystko co możemy powiedzieć na temat projektora Lumis 3D-S jest to, że dostarcza on jako  pierwszy tak nieskazitelny obraz 3D jaki kiedykolwiek widzieliśmy. Śmiało możemy stwierdzić, że jeżeli nie widziałeś materiału BD 3D na projektorze Lumis 3D-S, to nie widziałeś go w ogóle. Sim 2 Lumis 3D-S  jest prawdopodobnie najlepiej sprzedającym się projektorem wśród produktów firmy Sim2.

Lumis 3D-S to nie tylko „wielki” projektor. To prawdziwie przełomowe urządzenie, służące do dostarczania czystego obrazu w technologii trójwymiarowej i rzecz jasna, w klasycznym trybie 2D. Olbrzymia wydajność, świetne parametry obrazu i wspaniały wygląd sprawiają, że Lumis 3D-S to projektor z najwyższej półki.”                             

                                                                                                                                                     Redakcja TrustedReviews.

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.