Sim2 dokonuje przełomu – pokazuje kompaktowy, laserowy projektor kinowy.


Nowe urządzenie wykorzystuje platformę Alphapath stosowaną w obecnej linii urządzeń oraz technologię 3-chip DLP z rozdzielczością chipsetów 1080p. To pierwszy na świecie projektor domowy, który pozwala wykorzystać źródło laserowe w tak niewielkiej obudowie. Efektem takiego zabiegu jest możliwość uzyskania bardzo jasnego i wysoce nasyconego kolorami obrazu. Według wstępnych deklaracji producenta jasność ma być regulowana i będzie wahała się w przedziale od 3 000 do 20 000 ANSI Lumen. Do tego przestrzeń barwna, znacznie przekraczająca tą dotychczas możliwą do uzyskania z tradycyjnych projektorów wykorzystujących lampy UHP czy nawet diody LED. Taka konstrukcja na nowo zdefiniuje referencyjny obraz kinowy.  Chociaż na razie nie znamy zbyt wiele szczegółów dotyczących nowej maszyny, spekuluje się że cena projektora może oscylować w okolicy nieco ponad 300 000 zł netto. Na pewno będzie to wyjątkowy projektor.

Wszystko wskazuje na to, że projektor będzie konstrukcją składającą się z 2 części: projektora głównego w której będzie znajdował się układ optyczny wraz ze źródłem światła oraz zewnętrznym elementem odpowiadającym za chłodzenie projektora.


 
Jak podaje producent projekt stworzenia tego rewolucyjnego projektora powstał we współpracy z chińską firmą Shanxi OVLaserTec, która specjalnie na ten cel otrzymała wsparcie od rządu chińskiego. Prace nad tym wyjątkowym projektem trwają od ponad 3 lat. Sim2 wyprodukował około 50 sztuk tego urządzenia i jest ono w fazie zaawansowanych testów zarówno w Chinach jak i Włoszech. Wg. planów producenta oficjalna premiera powinna mieć miejsce podczas targów CEDIA 2015 we wrześniu w USA.

Będzie to prawdopodobnie najlepszy projektor kinowy roku 2015, przeznaczony do prywatnego kina.

 

.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.