projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Amir Majidimehr wybiera Sim2 NERO 3D do swojego prywatnego kina domowego - recenzja


Przedstawiamy recenzję Amira Majidimehra - właściciela firmy Madrona Digital i recenzenta projektorów w magazynie Widescreen Review. Zobaczcie, czym zachwycił się specjalista w dziedzinie projektorów i dlaczego Sim2 NERO 3D znalazł się w wyposażeniu jego kina domowego. Zapraszamy do czytania!

"NERO 3D to projektor wprowadzony do oferty firmy Sim2 całkiem niedawno, bo w październiku 2011 roku. "Nero" znaczy po włosku "czarny", co w tym przypadku przekłada się na eleganckie wykończenie przypominające "gumę" w czarnym macie. Oznacza to, że nie tylko wygląda dobrze, ale i jest przyjemny w dotyku.

Projektor Sim2 NERO 3D

Podobnie jak inne projektory Sim2, NERO jest dość drobnych rozmiarów jak na tę klasę sprzętu. Mimo to, poziom jasności projekcji jest zaskakująco wysoki – wynosi bowiem 1600 Lumenów w modelu NERO 3D-1 i 2000 Lumenów w NERO 3D-2, co jest wartością dwu-, a nawet trzykrotnie większą niż jasność oferowana przez tańsze projektory. Podczas testu NERO 3D miał za zadanie wyświetlić obraz na olbrzymiej powierzchni o szerokości 17 stóp (ponad 5 m) i przekątnej równej 220 cali, czyli ponad 5,5 m. Włoski projektor 3D nie tylko wyświetlił jasny obraz na ogromnym ekranie, ale i zadziwił podczas projekcji 3D, która zawsze zużywa sporą ilość światła z projektora.

Kolejnym plusem jest niewielki hałas, wytwarzany przez Sim2 NERO 3D. Jednoczipowe projektory DLP czasami drażnią wysokotonowym wyciem, spowodowanym użyciem koła kolorowego. Nie w tym wypadku. Dźwięk NERO to cichy szum, który niemalże ginie w pomieszczeniu. W połączeniu ze wspomnianym już wysokim poziomem jasności, jest to godna uwagi cecha, która w połączeniu z dobrym wyglądem pozwala wyeksponować projektor w kinie domowym lub w pokoju, zamiast chować rzutnik. Spójrzcie na konkurencyjne projektory, a zobaczycie, jak "przemysłowo" niektóre z nich wyglądają z wielkimi wentylatorami, zakłócającymi rozkoszowanie się ścieżką dźwiękową.

Sim2 NERO 3D-2

Zaletą jednoczipowego DLP jest brak błędów zbieżności, które mogą być zauważalne w trzyczipowych projektorach, a spowodowane są złym ustawieniem paneli w tych właśnie układach. Wprawdzie 3-czipowe układy Sim2 mają perfekcyjne ustawienie paneli – najlepsze, jakie widziałem w tej klasie – jednak brak możliwości wystąpienia rozbieżności w NERO oznacza projekcję niebywale ostrych obrazów. Podczas oglądania filmu na dużym ekranie, zdumiewająca ostrość pozwalała dostrzec tak niewielki detal, jak kosmyk na swetrze!

Ponadto, ostrość i wspaniały kontrast składają się na wierność kolorów, która sprawiła, że musiałem podnosić szczękę z podłogi – a nie zdarza mi się to często. Niewątpliwie, swój wkład w ten efekt ma zastosowanie soczewki o dużo lepszej jakości oraz większego czipu DLP (0,95" DC4) w porównaniu do mniejszych, 0,65-calowych, używanych w tańszych projektorach DLP.

Mamy do wyboru trzy soczewki, umożliwiające umieszczenie rzutnika bliżej lub dalej ekranu (soczewka musi zostać zamówiona razem z projektorem). Szkło o krótkim zasięgu jest najlepszym wyborem, o ile nie masz naprawdę długiego pokoju.

Choć projektor Sim2 NERO 3D nie jest tani, wciąż kosztuje ponad połowę mniej niż referencyjny Sim2 Lumis 3D-S. A że radzi sobie z wysokojakościową projekcją na dużym ekranie – również w 3D – prawie tak dobrze jak flagowy model, oznacza to niesamowicie korzystny stosunek ceny do jakości.

Projektor Sim2 NERO 3D wywarł na mnie tak dobre wrażenie, że zdecydowałem się umieścić go w moim własnym kinie! Jest aż tak dobry!"

Zobacz produkty:
Sim2 NERO 3D-1

Sim2 NERO 3D-2

Sim2 NERO 3D HB

 

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.