projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna


 Sim2 M.150 nowa generacja projektorów LEDProjektor M.150 jest pierwszym na świecie projektorem pracującym w technologii LED zdolnym również wyświetlić obraz w technologii 3D. Jest efektem wielu lat intensywnych badań  i pasji włożonej w pracę nad całkowicie nową koncepcją.
Koncepcja ta jest prosta - połączenie kreatywności z energią i witalnością. Możliwość malowania obrazów i obrazów za pomocą światła.

M.150 posiada eleganckie, nowoczesne wykończenie zaprojektowane przez nadwornego projektanta Sim2 - Giorgio Revoldini. Luksusowe, szklane wykończenie sprawia, że nie ma problemu z pozostawieniem projektora na widoku.

M.150 jest połączeniem najnowszej myśli technicznej, technologii LED oraz 3D. Do tego wszystkiego producent dodaje kilka istotnych „ekologicznych” atutów:
- wydajne układy LED z niskim poborem energii,
- wolny od rtęci, wszystkie materiały w pełni podlegające recyklingowi,
- kartony i zabezpieczenia pochodzące i podlegające recyklingowi.Zalety technologii Super PureLED
Źródłem światła w M.150 jest układ 3 nowych, ulepszonych i znacznie bardziej wydajnych diod PhlatLight LED stworzonych przez firmę Luminus Devices. Każda z 3 diod odpowiada za poszczególny kolor składowy: czerwony, zielony oraz niebieski. Diody te są zarówno źródłem światła, jak i źródłem kolorów dla układu DLP.

Nowy rzutnik LED ma kilka zasadniczych atutów i zalet w stosunku do konwencjonalnych projektorów wykorzystujących lampy UHP:
 • źródło LED przeżyje cały cykl życia projektora (około 30 000 godzin). Źródło światła nie wymaga jakichkolwiek prac serwisowych, dzięki czemu obniża koszty użytkowania;
 • LED jako źródło światła dostarcza szersze spektrum kolorów, dzięki czemu uzyskujemy obfitsze i lepiej przedstawione kolory ;
 • autokalibracja kolorów, dzięki zawsze aktywnemu systemowi wbudowanych sensorów, które kontrolują intensywność światła RGB z diod LED;
 • bardzo stabilna charakterystyka kolorów przez cały cykl życia produktu;
 • brak koła kolorowego; zmiana kolorów następuje natychmiast, praktycznie eliminując możliwość doświadczenia „efektu” tęczy;
 • błyskawiczne włączenie / wyłączenie projektora;
 • bardzo niski poziom generowanego hałasu dzięki nowemu, zaawansowanemu układowi chłodzenia cieczą;
 • prawdziwie „przyjazny ekologicznie” projektor – bez lampy rtęciowej i bez potrzeby okresowej wymiany lampy, co również negatywnie pływa na środowisko.

M.150 w szczegółach
Najnowsza wysoko wydajna technologia LED
Sim2 jest w bardzo bliskich relacjach ze światowym liderem technologii LED. Firma Luminus Devices z Bostonu została założona i wspierana przez słynną uczelnię techniczną MIT (Massachusetts Institute of Technology). Moduły LED zastosowane z M.150 są rezultatem najnowszych badań nad udoskonaleniem technologii LED pod kątem uzyskania jak najwyższej wydajności. Nowe układy są zdolne wygenerować o 30% więcej mocy świetlnej niż poprzednia generacja. W ten sposób udało się wyeliminować jedno z ograniczeń technologii LED.

Oprócz zwiększonej wydajności w nowej, II generacji projektorów LED Sim2, olbrzymi nacisk położono na ograniczeniu wycieków światła i skupieniu wiązki świetlnej na modulatorze DLP. W ten sposób uzyskano najbardziej wydajny projektor LED na rynku.


Zaskakująca jakość obrazu przez cały cykl życia produktu
LED-owe źródła dostarczają czyste i wąskie spectrum światła, które pozwalają na lepszą wydajność pracy całego układu optycznego i lepsze odwzorowanie kolorów. Jest to znacząca różnica w stosunku do „poszarpanego” i nieregularnego rozkładu widma lampy UHP. Oddzielne diody RGB LED, dostarczają szerszą i spójną przestrzeń kolorów. Niewiarygodne 128% NTSC (oznacza, że jest w stanie dostarczyć o 28% więcej kolorów i odcieni niż wymagane jest to przez standard NTSC), daje to aż o 80% lepszy wynik niż uzyskujemy z tradycyjnych projektorów wykorzystujących lampy UHP. Dzięki temu wyświetlany obraz posiada ładniejsze, lepiej nasycone i bardziej soczyste kolory.

M.150 realizuje nie tylko standard kolorów REC709, ale także:
 • przestrzeń kolorów Adobe RGB, która posiada znacznie szerszą, rozszerzoną paletę barw, jakże kluczową podczas oglądania kolorowej reprodukcji; możliwość wyświetlenia szerokiej palety barw i odcieni jest niezbędna dla: profesjonalnej fotografii, grafiki i wydruku czy też pracowni CAD/CAM;
 • kinowa przestrzeń kolorów, która jest niezbędna dla wysoko zaawansowanych firm zajmujących się post-produkcją filmową; kinowa przestrzeń kolorów oferuje niesamowicie szeroki gamut, który jest nieosiągalny dla tradycyjnych technologii lampowej bez poświęcenia znacznej wydajności świetlnej.
Podsumowując, M.150 jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla kina domowego, ale także dla zaawansowanych rozwiązań związanych z post-produkcją filmową. Ponadto mamy gwarancję, że moduły LED pozostaną stabilne przez cały cykl życia produktu ze średnim spadkiem jasności na poziomie nie większym niż 5% po okresie 2000h pracy.

Oprogramowanie EasyLED 2.0

Najnowsza wersja oprogramowania EasyLED (2.0) została zoptymalizowana pod kątem kalibracji M.150. Oprogramowanie umożliwia pełną kontrolę nad emisją diod LED przy użyciu dedykowanych sensorów kolorymetrycznych, sugerowanych przez Sim2. Dzięki szerokim możliwościom w zakresie kontroli LED’ów, oprogramowanie staje się potężnym narzędziem w rękach specjalisty dysponującym odpowiednim sprzętem i wiedzą (ISF).

Autokalibracja

M.150 posiada wbudowany w układzie optycznym sensor, którego zadaniem jest  utrzymanie stałej i niezmiennej przestrzeni kolorów. Jest to kluczowa funkcja pozwalająca na stabilną pracę zważywszy na fakt, że emisja LED lekko zmienia się w skutek zmiany temperatury oraz upływu czasu. Zmiany dotyczą zarówno emitowanego koloru (zmiana współrzędnych określających przestrzeń barwną), jak i poziomu emisji. Sensor współpracuje zarówno z układem przetwarzającym obraz, jak i oprogramowaniem projektora, które kontroluje wszystkie najważniejsze parametry obrazu.

Precyzyjna kontrola jasności
Jasność układów LED jest precyzyjnie kontrolowana przez kontroler 8-bitów na kanał, zdolny do natychmiastowego zbalansowania emisji światła z trzech różnych modułów LED. Kontroler jest w stanie zmienić stan każdej diody LED w czasie krótszym niż 1 mikrosekunda. Tak szybka reakcja jest porównywalna z 20-krotną prędkością koła kolorowego spotykanego w projektorach DLP, gdzie zwykle spotyka się prędkość 6x. W ten sposób eliminowany zostaje typowy dla 1-chipowych projektorów DLP przeskok kolorów (tzw.„efekt tęczy”). Jednocześnie zostaje zwiększony kontrast, nasycenie kolorów oraz dokładność odwzorowania skali szarości. Jeśli trzeba, to sterownik potrafi natychmiast przełączyć diody LED w stan „wyłączony” i zapewnić tym samym absolutną czerń podczas wyświetlania ciemnych scen.


DynamicBlack z wyborem automatycznego wyłączania diod LED
Projektor M.150 posiada całkowicie elektronicznie sterowaną technologię DynamicBlack. Wydajność LED’ów oraz układ DMD – są modulowane symultanicznie w celu zachowania jasnych partii obrazu na tym samym poziomie. Ten całkowicie cyfrowo sterowany system zwiększa kontrast oraz obniża poziom czerni bez użycia jakichkolwiek mechanicznych elementów wewnątrz układu optycznego. System DynamicBlack bazuje na systemie poklatkowym (klatka-po-klatce) i częstotliwości 120Hz.

Zaawansowane chłodzenie cieczą

LEDy pracują przy wysokich temperaturach, co obniża ich żywotność i stabilność a także wpływa na wydajność kolorów. Stąd też niezwykle kluczowe jest zagadnienie chłodzenia. Wewnątrz Sim2 M.150 zastosowano wydajną technologię chłodzenia cieczą, co pozwoliło na zwiększenie żywotności i zagwarantowanie stabilności pracy platformy. Specjalny płyn jest doskonałym i wydajnym przewodnikiem ciepła, które jest przenoszone do drugiej części chłodzącej, znajdującej się z dala od układów LED. Tam, dzięki dużym i wolno poruszającym się wentylatorom wytrącone jest ciepło, przy minimalnym możliwym poziomie hałasu.

Automatyczne centrowanie ułożenia obiektywu
M.150 jest wyposażony w układ centrowania pozycji obiektywu. Funkcja pozwala instalatorom za każdym razem po wywołaniu jej z menu, wycentrowanie obiektywu i przywrócenie jej do pozycji „zero”.

Eleganckie i nowoczesne wzornictwo
Za niesamowity wygląd M.150 odpowiada słynny włoski projektant Giorgio Revoldini, którego wcześniejsze prace z dziedziny wzornictwa przemysłowego zdobyły uznanie na targach branżowych i wystawach na całym świecie. Projektor LED 3D M.150 oferowany jest w kryształowo-szklanym czarnym wykończeniu. Stanowi doskonałą alternatywę dla wielkich płaskich telewizorów. Pięknie integruje się z przestrzenią życiową, oferując jednocześnie najnowsze zdobycze technologii projekcyjnej.

Funkcje 3D rzutnika M.150

Zanim M.150 ujrzał światło dzienne, Sim2 wprowadził do sprzedaży serię projektorów 3D, która okazała się wielkim sukcesem. Projektory 3D ze stajni (Sim2 LUMIS 3D SOLO oraz NERO 3D) stały się referencyjnymi urządzeniami 3D, wyznaczając nową jakość projekcji 3D. Konsekwencją tego było wprowadzenie pierwszego na świecie projektora 3D posiadającego zamiast lampy diody LED.

Brak efektu „ghost”
Całkowicie niezależne obrazy 3D dla lewego i prawego oka. Zero efektu „przejścia” (ghosting) pomiędzy zmianą widoku z lewego do prawego widoku. Sim2 stworzył świat wizji 3D, który jest osiągany w najbardziej naturalny sposób, nie powodujący zmęczenia układu wzrokowego oraz pozbawiony sztucznych efektów, które jakże typowe dla innych rozwiązań, psują rozrywkę podczas seansu 3D.
Układ wideo w M.150 pilnuje, aby obraz był precyzyjnie odseparowany dla każdego oka (lewe i prawe), każde oko widziało tylko tą klatkę i fragment, które jest dla niego przeznaczone.

Aktywne okulary SIM2 VISUS z ekstremalnie krótkim czasem migania
Wszystkie pojedyncze projektory pracujące w technologii aktywnej 3D bazują na komponentach zdolnych wyświetlać klatki sekwencyjne lewą i prawą co najmniej w dwukrotnie szybszej prędkości klatkowej. Wszystkie technologie (DLP, LCD, LCOS, etc.) potrzebują czasu na przejście z jednego widoku na drugi. Podczas tego przejścia niezbędne jest wygaszenie obrazu w celu wyeliminowania przejścia pomiędzy lewym a prawym widokiem. Technologia DLP jest najszybszą możliwą dla projektorów kinowych i stąd też częstotliwość skanowania jest wystarczająca do prawidłowego wyświetlania obrazów 3D.Sekwencyjne klatkowanie alternatywnych obrazów przeznaczonych dla Lewego i Prawego oka może być precyzyjnie zaplanowane i odtworzone. Dlatego też prędkość przełączania z lewego do prawego obrazu (i odwrotnie) jest uzależniona od prędkości okularów. Okulary VISUS są precyzyjnie skrojone do tego celu.

Konkurencyjne technologie używają podejścia skanowania (wobec „klatkowania”), które powoduje przez pewien moment jednoczesne wyświetlenie zarówno Lewego, jak i Prawego obrazu. Wywołuje to efekt „przejścia” (ghosting) który ujawnia się poprzez widoczne smużenie i rozmycie obrazu, szczególnie podczas szybko poruszających się elementów na ekranie. Próbą pozbycia się tego problemu jest zwiększenie nominalnej prędkości odświeżania. W rzeczywistości to jednak nie przyspiesza prędkości obrazów widzianych na ekranie przez widza.

W przypadku technologii LCD, LCOS, czy też SXRD czas na przełączenie widzianego obrazu z lewego do prawego oka wynosi zwykle około 4,1-2,0ms. Przy tradycyjnych projektorach DLP czas ten wynosi 2ms. Sim2 M.150 potrafi to wykonać w czasie 0,9ms. Dzięki tak krótkiemu czasowi, w którym obraz nie jest dostarczany ani do lewego, ani do prawego oka – udaje się wyeliminować efekt smużenia/przejścia (ghostingu). Cieszymy się większą głębią obrazu 3D, lepszym realizmem  i znacznie płynniejszym obrazem.

Okulary SIM2 VISUS 3D
Specjalnie zaprojektowane przez Sim2 okulary 3D dbają o komfort użytkowania i maksymalną wydajność. Są ultra szybkie w swoim działaniu, czas reakcji okularów jest tak błyskawiczny, że nie odczuje się jakiegokolwiek zmęczenia wzroku. Do prawidłowej projekcji obrazu 3D z projektora M.150 niezbędny jest zestaw emitera i okularów 3D. Sim2 oferuje zestawy z 4 i 8 parami okularów.


Korekcja kolorów podczas projekcji 3D

Użycie okularów 3D zaburza prawidłową percepcję wyświetlanych kolorów. Stąd też SIM2 wprowadził dodatkowe ustawienia w pamięci projektora, które korygują ustawienia po to, aby podczas projekcji 3D wyświetlany obraz był prawidłowy pod względem kolorymetrii.
 

PureMovie, PureMotion 2D and PureMotion 3D (*)

Układy procesorów wizyjnych odpowiadające za pracę M.150 pochodzą z High-Endowego modelu Sim2 LUMIS 3DS i oferują te same zoptymalizowane pod kątem projekcji 2D i 3D tryby:

PureMovie, PureMotion 2D oraz PureMotion 3D.
 • PureMovie (2D): pozwala na najczystszą prezentację sygnału źródłowego na projektorze. Omija zbędną obróbkę sygnału video w projektorze i koncentruje się na maksymalnie „kinowym” doświadczeniu. PureMovie dostarcza najlepszy kontrast i najgłębszą czerń jaką jest w stanie zaoferować projektor;
 • PureMotion (2D): został pomyślany o prezentacji dynamicznego materiału video. Cieszymy się płynnym i „gładkim” obrazem, wolnym od smużenia i innych artefaktów wynikających z projekcji ruchomego materiału video. Tryb PureMotion jest dedykowany do oglądania dynamicznego sportu.
 • PureMotion 3D: jest trybem, który wznosi na wyżyny projekcję 3D. Projekcja 3D (120Hz) wolna od migotania, smużenia, artefaktów typowych dla przedstawienia ruchomych obiektów w 3D – na które cierpi większość projektorów 3D.
 
Niskie koszty użytkowania
M.150 w kwestii jakości obrazu oferuje widzowi całkowicie nowe doznania kinowe.  Dodatkiem do tego jest fakt, że właściciel nie będzie musiał myśleć o okresowych wymianach lampy. Typowy okres życia modułów LED wynosi ok. 30 000 godzin.

Niemal natychmiastowe włączenie/wyłączenie
Kontroler LED’ów pozwala na niemal natychmiastowe włączenie/wyłączenie układów. To oznacza, że użytkownik nie musi czekać kilka minut na wyłączenie, bądź kilkanaście minut na ponowne uruchomienie projektora.  W tradycyjnym rzutniku po wyłączeniu projektora powinniśmy odczekać najlepiej kilkanaście minut zanim lampa całkowicie się schłodzi przed ponownym uruchomieniem.

Niski poziom hałasu
Rzutnik kinowy SIM2 M.150 posiada wyrafinowaną konstrukcję chłodzenia cieczy, która redukuje głośność pracy do poziomu szeptu. Wentylatory odprowadzające ciepło są specjalnie skalibrowane pod kątem redukcji hałasu, zaś sama obudowa projektora redukuje wewnątrz szum pracy wiatraków. Obudowa pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale w równie wielkim stopniu jej zadaniem jest ograniczenie wydobywającego się hałasu z wnętrza urządzenia.

Nowy standard mierzenia jasności
Wraz z pojawieniem się technologii LED jako źródła światła, niezbędne stało się wprowadzenie nowego sposobu na określenie jasności, które różniłoby się od podejścia ANSI normalnie stosowanego przy projektorach korzystających z typowych lamp UHP. ANSI Lumeny są jednostką wyrażającą światło białe. Jest to wygodny sposób na porównywanie ze sobą urządzeń pracujących na bazie tego samego źródła światła. ANSI lumeny nie odnoszą się jednak do jasności kolorów, stąd też nie są w stanie miarodajnie oddać sposobu postrzegania nasycenia kolorów przez oko ludzkie.

Niezwykle istotne jest zrozumienie konceptu JASNOŚĆ KOLORU
Słowo „jasność” jest niewłaściwie używane w odniesieniu do sprzętu Audio/Video w celu określenia, jak jasny jest projektor bądź monitor. W fizyce, „luminancja” wyrażana zwykle w cd/m2 lub Lumenach jest właściwym terminem, który jest do tego mierzalny.
Jasność koloru jest terminem bazującym na właściwej percepcji ludzkiego oka, zbliżoną do tego, jak na co dzień postrzegamy obrazy. Na chwilę obecną niestety brak jest metodologii, która mierzyłaby jasność obrazu w sposób zbliżony do tego, jak czyni to ludzkie oko i umysł. Na polu jasności kolorów występują największe różnice w stosunku do projektora pracujących na bazie LED a lamp UHP.
 
Wchodząc w szczegóły.
LED’owe źródło światła produkuje bogatsze i znacznie bardziej nasycone kolory niż źródło oparte na lampie. Na bazie badań opisanych jako „efekt Helmholtz-Kohlrausch” udowodniono, że ludzka percepcja jasności wzrasta wraz ze wzrostem nasycenia kolorów. Innymi słowy, im bardziej nasycony kolorami obraz, tym wyżej postrzegamy jego jasność w stosunku do drugiego obrazu o mniej nasyconych kolorach.
Porównując zatem projektor LED z projektorem “lampowym” o tej samej luminancji (celowo nie używamy terminu jasność), rzutnik LED będzie wydawał się „na oko” jaśniejszy. Na bazie testów empirycznych stwierdzono, że projektory LED wydają się o około 25% jaśniejsze od swoich odpowiedników lampowych.

Podsumowując – porównując ze sobą 2 projektory o tej samej jasności katalogowej ANSI, z których pierwszy jest LED a drugi tradycyjnie wykorzystuje lampę dochodzi do nieporozumienia:
 • rzeczywista jasność na ekranie projektora LED jest wyższa i do tego nieporównywalnie bardziej stabilna;
 • odczucia użytkownika sprawiają, że projektor LED postrzega jako jaśniejszy.

Niewiarygodny kontrast 100 000:1
Projektor kinowy M.150 jest wyposażony w najnowszy chipset DLP DarkChip4 z technologią DynamicBlack. Powyższa kombinacja pozwala na uzyskanie niewiarygodnie wysokiego kontrastu na poziomie 100 000:1.


M.150 Specyfikacja techniczna
 • 0.95” 1080p DC4 Single chip DMD
 • 1920 x 1080 resolution
 • SIM2’s Super PureLED technology
 • Lighting system: NEW HIGH EFFICIENCY Luminus Phlatlight PT120 R/G/B LEDs
 • LED lifetime (estimated) 30,000 hours
 • DynamicBlack technology
 • Contrast ratio up to 100,000:1 with DynamicBlack
 • Luminance 1,100 ANSI Lumens (standard ‘white’ measurement)
 • SIM2 active 3D(*) technology 120 Hz
 • SIM2 PureMovie, PureMotion and PureMotion3D(*)
 • Two high quality lenses available: T1 (1.5 –2.1 :1) and T2 (2.1 –3.9 :1)
 • Motorized Lens shift: Vertical Up 60%/Down 25%, Horizontal +/-8%
 • Horizontal and vertical scan freq.: 15-80 kHz, 48-120 Hz
 • 2 x HDMI (1.4a with Deep Color)
 • Color space: >128% NTSC, >180% Rec. 709
 • EasyLED 2.0 software

Sim2 M.150 - opis projektora
kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.