projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Sim2 M.150 to najlepszy projektor LED 3D - test avforums


Ekspert opiniotwórczego serwisu avforums.com, Steve Withers, przetestował projektor LED Sim2 M.150. Jakość rzutnika jest tak wysoka, że Withers wyróżnił ten projektor 3D LED statusem referencyjnym. Zobaczcie, dlaczego Sim2 M.150 to najlepszy projektor LED.

"Pierwszy na świecie projektor LED 3D i najnowszy jednochipowy rzutnik LED w ofercie Sim2 - to właśnie testowany Sim2 M.150. Pod względem stylistyki, projektor 3D Sim2 M.150 odbiega od nurtu, którym zwykli cieszyć nasze oczy projektanci Sim2. Tradycyjne, krągłe kształty zostały zastąpione ostrymi krawędziami, nadając projektorowi M.150 stylowy wygląd, jednak odmienny od tradycyjnych linii włoskiej firmy. Czarna obudowa ze szklanym panelem górnym i bocznymi kratkami wentylacyjnymi emanuje wysmakowanym, włoskim stylem, zachowując jednocześnie wymiary mniejsze niż projektory z serii Sim2 Mico. Nie należy się jednak sugerować rozmiarem tego projektora 3D - rzutnik LED Sim2 M.150 jest jednym z najcięższych projektorów, jakie gościła nasza testowa salka kinowa.

W centralnym punkcie przedniego panelu projektora Sim2 M.150 umieszczono imponujących rozmiarów obiektyw. Ta precyzyjna optyka to niezwykle istotny element, mający ogromny wpływ na jakość wyświetlanego obrazu. Jak zawsze u Sim2, soczewka wykonana jest z materiałów najwyższej jakości. Z tyłu projektora umieszczono standardowy zestaw złącz, w skład którego wchodzą dwa wejścia HDMI, wejście video komponentowe, RS-232 do podłączenia rzutnika do systemu sterowania i 3 triggery 12V. Standardowo dla Sim2, najnowszy projektor LED jest wyposażony w doskonale znany pilot zdalnego sterowania włoskiej firmy. Rzutnik do kina domowego Sim2 M.150 wykorzystuje zewnętrzny emiter 3D, współpracujący z aktywnymi okularami, cechującymi się wysoką jakością i wygodą.

Ustawienie projektora nie przysparza problemów - to zasługa centralnie zamontowanego obiektywu oraz funkcji Lens Shift z napędem. Ustawienie i włączenie rzutnika 3D Sim2 M.150 to kwestia kilku minut, zmiana formatu obrazu z 2.35:1 na 1.78:1 za pomocą pilota jest równie prosta. System menu projektora jest czytelny i prosty w obsłudze, a jakość obrazu przed kalibracją prezentuje się na zadziwiająco dobrym poziomie. Po kalibracji, podczas pomiarów zmierzyliśmy referencyjną skalę szarości, gammę oraz zakres kolorów. Projektor do kina domowego Sim2 M.150 wypadł równie imponująco podczas testów przetwarzania video, prezentując obraz o niesamowitej jakości niezależnie od materiału źródłowego.

W przypadku projekcji dwuwymiarowej profesjonalny rzutnik LED M.150 wypada bezapelacyjnie mistrzowsko, między innymi dzięki perfekcyjnemu odwzorowaniu obrazu i referencyjnemu przetwarzaniu video. Dzięki zastosowaniu technologii DLP oraz zaawansowanej optyki, projektor 3D LED Sim2 M.150 gwarantuje absolutnie doskonałe odwzorowanie ruchu i ostrość obrazu, która zapiera dech w piersiach. Dynamika i detale cieni są perfekcyjne, przez co obrazy są intensywne i uderzające. Technologia LED eliminuje potrzebę zastosowania koła kolorowego, nie występuje więc irytujący efekt tęczy. Kolejną zaletą lampy LED jest jej wysoka żywotność - przewidywana trwałość to minimum 30 000 godzin. Jasność na poziomie 1000 lumenów to wartość zupełnie wystarczająca. Dzięki niej projektor 3D Sim2 M.150 pozwala na wyświetlanie jasnych obrazów na dużym ekranie, w jaki wyposażone jest nasze testowe kino domowe. Obrazy 2D wyświetlane przez projektor filmowy LED Sim2 M.150 to jedne z najlepszych, jakie widzieliśmy - ich jakość to absolutny high-end.

Co ważne, choć projekcja 2D rzutnika do kina domowego Sim2 M.150 jest oszałamiająco dobra, to ogromną przewagą nad konkurencją jest jakość obrazu 3D, jaki gwarantuje najlepszy projektor LED do kina domowego. Zapierające dech w piersiach obrazy 3D konkurowały nawet z doskonałym modelem Sim2 Lumis 3D-S pod względem jakości detali, odwzorowania ruchu i braku efektu crosstalk, czyli uciążliwego przenikania. Także na tym polu testowany projektor kina domowego Sim2 M.150 otrzymuje wysokie noty - tym razem za jedną z najlepszych projekcji 3D, jakiej mieliśmy okazję doświadczyć.

Sim2 spełnił oczekiwania stawiane przed rzutnikiem LED M.150 i wyprodukował projektor doskonały, który rzuca na kolana jakością projekcji 2D i 3D, jak i nienaganną stylistyką. Bez cienia wątpliwości przyznajemy mu status referencyjny - Sim2 M.150 jest przykładem tego, jaki powinien być projektor LED 3D, którego przeznaczeniem jest profesjonalne kino w domu.

Zobacz produkt:

Sim2 M.150

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.