projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Najlepszy projektor według avforums.com - Sim2 Lumis 3DS ze statusem referencyjnym!


Status referencyjny avforums.com nie jest przyznawany ot tak, po prostu. Produkt, który zasługuje na takie wyróżnienie, musi być naprawdę doskonały w każdym calu. Taki jest projektor 3D Sim2 Lumis 3D-S, który otrzymał właśnie ten status. Zapraszamy do przeczytania fragmentów recenzji redakcji avforums.com!

"Litera "S" w nazwie projektora 3D Sim2 Lumis 3D-S oznacza "Solo". To znaczy, że Sim2 Lumis 3D-S jest projektorem pojedynczym, w odróżnieniu od swojego starszego brata, Sim2 Lumis 3D Dual. Projektor Lumis 3D-S kosztuje dzięki temu o wiele mniej niż podwójny Lumis 3D Dual. Co znamienne dla tej serii, Lumis korzysta z trzech chipów Texas Instruments DarkChip4, nie ma zatem potrzeby korzystania z koła kolorowego. W rzutniku 3D firmy Sim2 swoje zastosowanie znalazła także technologia Triple Flash, z której wcześniej korzystały tylko profesjonalne kina. Triple Flash zwiększa częstotliwość klatkowania do 144 Hz, dzięki czemu nie występuje efekt przenikania. Rzutnik 3D Sim2 Lumis 3D-S posiada również oprogramowanie Live Colour Calibration, pozwalające skalibrować obraz 2D i 3D z niespotykaną dokładnością. Co istotne, ten projektor 3D osiąga jasność 3000 lumenów w projekcji 2D i 1000 lumenów w 3D, czyli o wiele więcej niż inne projektory 3D. Bez wątpienia, to specyfikacja budząca respekt - sprawdźmy, czy połączenie 3 chipów, 3 wymiarów i technologii Triple Flash jest rozwiązaniem na miarę naprawdę high-endowego projektora.

Sim2 Lumis 3D-S to projektor 3D, który bez cienia wątpliwości jest wart swojej ceny. Należy liczyć się z faktem, że wykonanie projektora tak zaawansowanego pod każdym względem po prostu nie może być tanie. Precyzyjna technologia, materiały najwyższej jakości, pionierskie oprogramowanie i słynny, włoski kunszt firmy Sim2 musi kosztować odpowiednio dużo. Nie ma jednak obaw, wszystkie te elementy składają się bowiem na projektor 3D o poziomie niespotykanym w konsumenckich rzutnikach. Jesteśmy gotowi założyć się, że Lumis 3D-S mógłby z powodzeniem zostać zainstalowany u wielu profesjonalistów!

Włoski rodowód projektora Sim2 Lumis 3D-S jest dumnie reprezentowany wyglądem rzutnika. Z zewnątrz wygląda on tak samo, jak inne projektory Sim2 z linii C3X. Włoski, estetyczny design, wyróżniający się krągłymi przetłoczeniami budzi skojarzenia ze sportowymi autami z "Włoskiego Buta". Podobieństwa idą nawet dalej, projektor można bowiem zamówić w kolorze znanym z aut Ferrari, czyli wściekłej czerwieni. Standardowym kolorem projektora Lumis 3D-S jest ciemny grafit o wysokim połysku. Dostępne są także: biel, czerń i wspomniana czerwień. Możliwe jest również zamówienie dwutonowego koloru, łączącego połyskujące wykończenie z matowymi detalami.

Jakość wykonania projektora jest wręcz genialna - wyjątkowa dbałość o szczegóły firmy Sim2 jest widoczna w każdym, nawet najmniejszym detalu. To doprawdy niesamowite, jak Włochom udało się zmieścić tak zaawansowaną technologię w obudowie o tak niewielkich wymiarach - 40 cm szerokości, 45 cm długości, 20 cm wysokości. Dopiero gdy podniesiemy rzutnik, staje się oczywiste, że nawet najmniejsze wolne przestrzenie w środku zostały wykorzystane - 11 kg masy daje poczucie solidności. Sim2 Lumis 3D-S jest lżejszy i mniejszy niż konkurencja, co okaże się wielką zaletą, jeżeli chcemy zainstalować projektor 3D pod sufitem. W ofercie Sim2 znajduje się montaż sufitowy, jednak projektor może równie dobrze zostać zainstalowany na półce. Poziomowanie projektora na półce jest bajecznie proste dzięki trzem regulowanym stopkom - dlaczego więcej producentów nie stosuje takich rozwiązań?

Projekcja 2D zachwyca doskonałą wydajnością. Idealna skala szarości ii kolorów przekłada się na doskonałe projekcje z realistycznymi kolorami i gładkimi przejściami z czerni do bieli. Użycie trzech chipów DLP oznacza brak koła kolorowego, w związku z czym efekt tęczy nie występuje w ogóle. Ustawienie chipów również jest perfekcyjne, dzięki czemu obraz jest niesamowicie ostry, co w połączeniu ze szkłem soczewki o najwyższej jakości i precyzyjną optyką daje niezwykłą jakość detali. Odwzorowanie ruchu to kolejna zaleta układu DLP - mocno widoczna była podczas scen, w których kamera porusza się w szybkim tempie. Stabilność, brak rozsmarowań i bogactwo obrazu jest bardzo kinowe.

Źródło światła projektora to niezmiernie ważny aspekt - im większa jasność, tym większy może być ekran, a obraz dokładniejszy. Z jasnością na poziomie 3000 lumenów, Lumis 3D-S może być wzorem do naśladowania. W naszym ciemnym pomieszczeniu testowym użyliśmy najniższego ustawienia lampy (230 W) i najmniejszego ustawienia przysłony. Sim2 Lumis 3D-S nawet w takich warunkach był w stanie wyświetlić niebywale jasne obrazy! Tak doskonała jasność wiąże się niechybnie z kosztami - im jaśniejsza lampa, tym szybciej się nagrzewa, a więc potrzebne jest lepsze chłodzenie.

To wszystko składa się na najlepsze, najbardziej fascynujące obrazy 2D, jakie było dane nam oglądać. Idealnie odwzorowane kolory, świetne czernie i niesamowity zakres dynamiczny to elementy przekładające się na najlepszy obraz, jaki mieliśmy okazję widzieć poza profesjonalnym kinem. Właściwie, posiadając Lumisa 3D-S w domu, nie masz potrzeby chodzenia do kina.

Filmy 3D muszą być wyświetlane na dużym ekranie, aby w pełni docenić ich walory. Jednak podczas projekcji 3D - czy to w kinie, czy w domu - często pojawiają się trzy podstawowe problemy: jasność, dokładność kolorów i przenikanie.

Brak jasności, czyli pierwszy problem, pojawia się w momencie założenia okularów 3D, które przez swoje przyciemnienie redukują jasność obrazu do 70%. W przypadku projektora 3D Sim2 Lumis 3D-S nie ma problemów z jasnością, ponieważ podczas wyświetlania trójwymiarowych projekcji rzutnik automatycznie wzmacnia światło i otwiera przysłonę, dzięki czemu jasność wynosi 1000 lumenów, nawet z założonymi okularami. Jasność Lumisa 3D-S podczas wyświetlania 3D znacznie wzmacnia doznania płynące z projekcji i czyni ciemne sceny o wiele wyraźniejszymi.

Drugi problem związany jest z niedokładnością w reprodukcji kolorów i szarości, spowodowaną przez większą jasność i okulary. Oprogramowanie Live Colour Calibration umożliwia kalibrację Lumisa pod obrazy 2D i 3D osobno, zatem barwy w 3D mogą zostać ustawione tak, aby zniwelować efekt okularów 3D. Sim2 Lumis 3D-S pokonuje zatem kolejny typowy problem 3D.

Efekt przenikania, spowodowany przez to, że jedno oko widzi obraz przeznaczony dla drugiego oka - przeważnie przez zbyt niską częstotliwość odświeżania - to kolejny wróg projekcji 3D. Sim2 Lumis 3D-S jest pierwszym konsumenckim projektorem, który wyposażono w technologię Triple Flash, stosowaną wcześniej tylko w komercyjnych kinach. Podczas projekcji filmów Blu-ray 24p, Triple Flash zwiększa częstotliwość odświeżania sześciokrotnie, do 144 Hz, co oznacza 72 Hz na każde oko. Tym sposobem Sim2 eliminuje przenikanie, tak nękające producentów projektorów 3D.

Dzięki tym wszystkim nowinkom i genialnemu wykonaniu, Sim2 Lumis 3D-S oczarował nas najlepszymi obrazami 3D, jakie widzieliśmy kiedykolwiek na pojedynczym projektorze. Obrazy 3D miały wystarczająco mocną jasność, jednocześnie zachowując doskonałe kolory i skalę szarości. Co najważniejsze, pozbawione były przenikania, nawet na filmach, dla których niechciany efekt był plagą. Oglądanie filmów 3D na dużym ekranie było naprawdę niesamowitym doświadczeniem - wyeliminowanie najczęstszych problemów zlikwidowało barierę między widzami a projekcją 3D. Bez żadnych wątpliwości można powiedzieć, że Sim2 Lumis 3D-S to nowy wzór do naśladowania dla konsumenckich projektorów - poprzeczka została zawieszona wysoko!"

 

Strona produktu:

Sim2 Lumis 3D-S

 

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.