projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Recenzja OPPO BDP-103EU. Najbardziej polecany odtwarzacz Blu-ray przez AVForums! Wieloformatowy odtwarzacz Oppo BDP-103


Wstęp

"Oppo mogło nie być pionierem nowoczesnych odtwarzaczy Blu-ray, jednak kiedy już weszli na rynek to zdecydowanie wnieśli na niego najwyższą klasę produktów. Model OPPO BDP-93 był jednym z najlepszych wielkoformatowych odtwarzaczy, a OPPO BDP-95 był jednym z bardzo niewielu odtwarzaczy, które otrzymały wyróżnienie „AVForums Reference Status”. Fakt, że odtwarzacze były trochę droższe niż część konkurencji, jednak jeśli szukaliście najwyższej jakości, dobrze przemyślanego designu oraz świetnej konstrukcji to naprawdę nie mogliście znaleźć nic lepszego. Jeśli cokolwiek mogło zagrozić Oppo to najwyżej bycie ofiarą własnego sukcesu. Żeby tak się nie stało to następcy odtwarzaczy z serii BDP-9x musieli być wyjątkowi. Być może dlatego zaprojektowanie nowej serii zajęło im blisko 2 lata?"

"No cóż, patrząc na specyfikację nowych odtwarzaczy wydaje się, że było warto czekać. OPPO BDP-103EU zawiera wszystkie funkcjonalności, które czyniły model OPPO BDP-93EU tak wspaniałym i dodaje do tego dużo więcej. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż BDP-93 oferował prawdziwie imponujący zestaw funkcji, wliczając w to obsługę Blu-ray, DVD-Audio i SACD, kompatybilność z trybem 3D, podwójne wyjście HDMI i procesor wideo Marvell QDEO. OPPO BDP-103 zawiera to wszystko plus up-skalowanie 4K, konwersje 2D do 3D, dwurdzeniowy procesor, dwa wejścia HDMI, wsparcie MHL i poprawiony streaming sieciowy. Wydaje się również, że Oppo poprawiło design co sugeruje, że czytali nasz feedback. Czas więc podłączyć Oppo do prądu i sprawdzić czy w praktyce spełnia nasze zdecydowanie wysokie oczekiwania."

Wygląd/Konstrukcja/Łącza

"Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że OPPO BDP-103EU używa dokładnie tej samej obudowy co jego poprzednik . Jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się, zdajemy sobie sprawę, że Oppo wprowadziło subtelne udoskonalenia. Obudowa pozostała cudownie solidna, z atrakcyjnym przodem pokrytym aluminiowym wzorem oraz prostymi przyciskami, stacją dysków i wyświetlaczem, które sprawiają wrażenie minimalistycznych, ale bardzo eleganckich."

"OPPO BDP-103EU posiada imponującą matrycę złączy, wliczając w to dwa wyjścia HDMI 1.4a oraz kompozytowe wyjście wideo używające konektora RCA. Jest również drugie wejście HDMI na tylniej płycie, umożliwiające podłączenie innego urządzenia i skorzystanie z wspaniałych możliwości przetwarzania obrazu oferowanych przez Oppo. Znajdziemy tu także dwa dodatkowe porty USB, wtyczkę Ethernetu (w razie gdybyście nie posiadali sieci Wi-Fi), złącze dla zewnętrznego sensora podczerwieni, cyfrowe wyjścia audio używające zarówno łączy optycznych jak i koaksjalnych, a także łącze RS-232C dla niestandardowych instalacji. W końcu BDP-103EU zawiera analogowe wyjścia 7.1 audio, używające łączy RCA, dla tych którzy nie posiadają odbiorników kompatybilnych z HDMI. Jedyną rzeczą której brakuje jest dedykowane wyjście stereo, jednak możemy w tym celu użyć wyjść 7.1."

Menu i ustawienia

"Ustawianie odtwarzacza OPPO BDP-103 jest bardzo proste, w szczególności jeśli używamy łącza HDMI do połączenia z wyświetlaczem bądź odtwarzaczem audio. BDP-103 zawiera dwa wyjścia HDMI, podobnie jak modele zeszłoroczne, ale w menu mamy teraz możliwość wyboru między Split AV a Dual Display. Jeśli wybierzemy Dual Display, wtedy nasz odtwarzacz wysyła sygnał wideo na oba wyjścia jednocześnie. Jeśli jednak zaznaczymy opcję Split A/V wtedy Oppo będzie wysyłać sygnał wideo na wyjście HDMI 1 a sygnał audio na HDMI 2. To może być użyteczne jeśli chcemy wysłać wideo bezpośrednio do wyświetlacza, a audio do amplitunera, jeżeli na przykład nie jest on w stanie przesłać sygnału 3D. Alternatywnie możemy też chcieć podłączyć jedno wyjście HDMI do wyświetlacza, a drugie do zewnętrznego procesora wideo jeżeli ten procesor również nie może przekazywać sygnału 3D. OPPO BDP-103EU zawiera również funkcję Source Direct, która pozwala użytkownikowi z zewnętrznym procesorem wideo na wypuszczenie oryginalnego materiału wideo bez żadnego wstępnego przetwarzania, więc na przykład filmy Blu-ray będą wysyłane w formacie 1080p24, a PAL DVD w 576i."

"Menu systemowe jest bardzo dobrze zaprojektowane – intuicyjne, zwarte i łatwe w nawigacji. Gdy pierwszy raz włączymy nasz odtwarzacz Oppo BDP-103 wtedy ukaże nam się tutorial, krok po kroku pomagający nam ustawić podstawowe opcje w odtwarzaczu, takie jak główne wyjście wideo, rozdzielczość, format obrazu i ustawienia audio. Wszystkie bardziej szczegółowe ustawienia możemy znaleźć w menu „Setup” na głównym ekranie odtwarzacza bądź naciskając przycisk „Setup” na pilocie. Tak jak w poprzednich modelach, naciśnięcie przycisku „Setup” na pilocie przywołuje menu ekranowe nawet jeżeli odtwarzany jest film. Dzięki temu nie trzeba opuszczać trybu odtwarzania aby zmienić ustawienia. Ta funkcjonalność działa wspaniale kiedy chcemy porównać wpływ różnych ustawień na jakość obrazu, a dzięki temu, że nie musimy zatrzymywać płyty oszczędzamy masę czasu, szczególnie jeśli mowa o dyskach Blu-ray."

Odtwarzanie 3D

Oczekujemy od każdego odtwarzacza 3D Blu-ray aby wyświetlał zawartość dysków z nagraniami Blu-ray 3D poprawnie i OPPO BDP-103 nie zawodzi nas pod tym względem, racząc nas niezrównaną wydajnością. Wszystkie dyski, które próbowaliśmy odtwarzać nie sprawiały żadnych problemów, a nawigacja była bardzo efektywna. OPPO BDP-103EU dał sobie równie dobrze radę z dyskami audio w wysokiej rozdzielczości , a rezultaty naszych eksperymentów były wspaniale wielowymiarowe dzięki dużej głębi obrazu 3D jak i otaczającym nas dźwiękiem przestrzennym, dostarczanym perfekcyjnie przez HDMI. Nową funkcjonalnością 3D jest konwersja z obrazu dwuwymiarowego, która jednak jest przez nas postrzegana trochę jako gadżet. Rezultaty konwersji są ciekawe, ale niestety nie dorównują jakością natywnemu 3D."

Odtwarzanie 1080p

"Podobnie jak w przypadku obrazu 3D, tak samo cyfrowa natura materiału FullHD oznacza, ze każdy odtwarzacz Blu-ray powinien odtwarzać obraz 1080p w identyczny sposób, o ile producent nie robił czegoś czego nie powinien. Sprawdziliśmy i na szczęście Oppo oparło się pokusie zabawy z obrazem 1080p kolejny raz dostarczając niezawodnej jakości. Sprawdziliśmy również, że nie ma żadnego ukrytego przetwarzania porównując tryby Source Direct i normalnego wyjścia obrazu i ponownie znów wszystko było idealne. Oppo BDP-103EU również zawiera możliwość up-skalowania do rozdzielczości 4K niestety jednak nie mieliśmy możliwości przetestowania tego. "

Subjektywne testy audio

"W przeciwieństwie do jakości wideo, która może być zmierzona serią konkretnych testów na skalibrowanym monitorze referencyjnym, testy audio zawsze będą trochę bardziej subiektywne. Rezultatem naszych wszystkich eksperymentów było wrażenie, że nie możemy wykryć zbytniej różnicy między tymi wszystkimi trybami, a każdy format muzyczny brzmiał wspaniale. Oppo 103EU jest zdecydowanie bardzo dobrym odtwarzaczem audio i niezależnie czy było to DTS-HD, Master Audio czy stereo CD, dźwięk brzmiał fantastycznie. Oppo BDP-103 był w stanie wykryć i odtworzyć każdą płytę i każdy format audio bez żadnych problemów i każdy zagrał perfekcyjnie."

Czasy ładowania płyt

"Oppo BDP-103EU używa nowego dwurdzeniowego procesora i w rezultacie jest niesamowicie szybkie zarówno jeśli chodzi o uruchamianie jak i czas ładowania płyt. Jedynie 5 sekund zajmuje mu uruchomienie się i wysunięcie stacji dysków, a większość płyt ładuje w czasie poniżej 20 sekund. Jeśli chodzi o DVD to BDP-103EU był równie szybki i i zwykle płyty wyświetlały swój ekran główny nim zdążyliśmy usiąść. Oppo 103 jest równie szybkie w nawigacji po dyskach, a dzięki stalowej obudowie, aluminiowym froncie i centralnie zamontowanej stacji dysków jest również bardzo ciche."

Podsumowanie

"Model BDP-93EU był odtwarzaczem, który ciężko było zastąpić jednak Oppo udała się ta sztuka. Dostarczyli oni nowy odtwarzacz z jeszcze lepszą konstrukcją, większą ilością funkcjonalności i identycznie perfekcyjną wydajnością – wszystko w tej samej cenie. Nawet jeśli na rynku są tańsze odtwarzacze to jeśli szukacie bezkompromisowego odtwarzacza wieloformatowego, wtedy Oppo BDP-103EU powinno być waszym priorytetem. Mocno polecamy!"

Zobacz produkt:

OPPO BDP-103EU

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.