projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Projektor Sony VPL-HW50ES polecany przez AVForums! Recenzja projektora Sony VPL-HW50


Sony VPL-HW50ES

"To był dobry i pracowity rok dla Sony jeśli chodzi o projektory.  Rozpoczął się on modelem VPL-VW90ES, po nim przyszedł świetny następca Sony VPL-VW95ES i równie dobry VPL-HW30ES. Później przyszedł czas na niesamowity model Sony VPL-VW1000ES, będący nawet nie tyle flagowym projektorem co manifestem możliwości technologicznych firmy. Jako pierwszy projektor przeniósł on pełną moc kina 4K do naszych domów. Wiele z zastosowań technologicznych zastosowanych w tym projektorze, znalazło potem miejsce w innych produktach Sony. Do takich produktów należy też testowany Sony VPL-HW50ES, który po swoim starszym bracie odziedziczył wiele dobrego. W tym między innymi najnowszą technologię przetwarzania obrazu Reality Creation bazującą na specjalnych bazach danych i zaawansowanych algorytmach do poprawy obrazu. To nie wszystkie nowości gdyż nowy model Sony posiada również zwiększoną jasność do odtwarzania w mniej idealnych warunkach świetlnych. To pokazuje poziom pragmatyzmu ze strony Sony, które zdaje sobie sprawę, że ludzie kupujący projektory w tym przedziale cenowym, nie zawsze trzymają je w jaskini. Sony ma nadzieję, że model HW50ES dostarczy jasnego i ostrego obrazu nawet w pokojach z jasnymi ścianami, gdzie normalnie obraz byłby rozmyty."

"Nie ma powodu wątpić w rodowód Sony HW50ES, jego atrakcyjny kształt i wykończenie wyraźnie mówią, że musi to być projektor Sony. Jego budowa jest świetna, pilot dobrze zaprojektowany, a złącza adekwatne. Dołączone do niego dwie pary okularów 3D mają świetne wykonanie i możemy dzięki nim od razu cieszyć się jakością obrazu w trójwymiarze.
Menu systemowe jest bardzo zwięzłe dobrze opisane i łatwe w nawigacji, a konfiguracja urządzenia dość prosta.  Sony HW50 ma całkiem niezłą ilość różnych funkcjonalności.  Posiada rozliczne fabryczne ustawienia obrazu, wliczając w to dwa zaprojektowane do jasno rozświetlonych pomieszczeń. Jednak Referencyjny tryb obrazu jest najlepszy, oferując rzeczywiście imponujący poziom szczegółów. Znajdziemy tu też kontrolery kalibracji, pomocne w dostrojeniu jakości, jesteśmy również zadowoleni, że RCP (Real Colour Processing) poprawiono od zeszłego roku."

"Jakość obrazu 2D jest wyśmienita i kiedy zostanie odpowiednio skonfigurowana, Sony HW50 będzie w stanie zaprezentować jasny i szczegółowy obraz, równocześnie dostarczając głębokich czerni, których efektem jest imponująca rozpiętość tonalna i kontrast. Kiedy połączymy to z precyzyjną skalą szarości oraz kolorem, a także fenomenalnym przetwarzaniem wideo, wtedy Sony VPL-HW50ES może wygenerować fantastycznie szczegółowy obraz, który prawdziwie oczarowuje, niezależnie od tego czy oglądacie materiał HD czy zwykły. Ten sam poziom jakości odnosi się do obrazu 3D, z Sony HW50ES wyświetlającym jasny i dokładny obraz, który jest wolny od zakłóceń i artefaktów z głębokim poziomem wymiarów."

"Sony VPL-HW50ES posiada wszystkie zalety jakich spodziewalibyśmy się od rzutnika Sony, ma dobrze zaprojektowany wygląd, wspaniałą jakość konstrukcji i oczywiście jest imponujący w działaniu. Nie jest idealny, ale nasze skargi nie powinny mieć znaczenia w tym przedziale cenowym. Ten projektor zdecydowanie powinien się pojawić na liście zakupów każdego – najwyżej polecamy."

Zobacz produkt:

Sony VPL-HW50ES

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.