projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Najlepszy odtwarzacz wieloformatowy? OPPO BDP-95EU! Kolejne wyróżnienie dla OPPO


OPPO BDP-95EU znów zostało wyróżnione w prasie - przedstawiamy obszerne fragmenty recenzji Richarda Stevensona z magazynu Hi-Fi News. Zapraszamy do lektury!

"Choć OPPO to marka aktywna na rynku USA od roku 2002, na Starym Kontynencie pojawiła się dość niedawno. Firma opracowała doskonały odtwarzacz Blu-ray OPPO BDP-93EU, który jest tak dobry, że pozwolił wybić się OPPO do elity producentów. OPPO zdecydowało się na dalsze kroki w zdobywaniu pozycji rynkowej i postanowiło zbudować jeszcze lepszy odtwarzacz, oparty na ukepszonych komponentach BDP-93EU. W ten sposób opracowano OPPO BDP-95EU, odtwarzacz wyposażony w tę samą płytę główną, co wielokrotnie wyróżniany BDP-93EU. OPPO BDP-95EU, w odróżnieniu od swojego brata, wyposażony jest w transformator toroidalny renomowanej firmy Rotel i ulepszoną sekcję dźwiękową, korzystającą z dwóch chipów DAC ESS Sabre. Doskonałe wyposażenie OPPO BDP-95EU znajduje kontynuację w pełnej kompatybilności z siecią domową, do której odtwarzacz może być podłączony poprzez kabel Ethernet lub odbiornik Wi-Fi USB, dostarczony w komplecie.

Wspomniane chipy DAC Sabre dekodują muzykę ze źródeł, dzięki czemu odtwarzacz OPPO BDP-95EU jest poważną propozycją dla high-endowych systemów dźwiękowych, opartych na sieci. Można także zripować wszystkie płyty CD na zewnętrzny dysk eSATA i podłączyć go do wejścia eSATA w odtwarzaczu - to jeszcze bardziej ułatwia odtwarzanie multimediów za pomocą BDP-95EU. OPPO na tym polu przedstawia się doskonale na tle konkurencji. Jakość audiofilskiego odtwarzacza nie zamyka się tylko w suchych danych. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, OPPO BDP-95EU reprezentuje zachowawczy, niepozorny styl i nie obnosi się z faktem, że w środku drzemią high-endowe, audiofilskie komponenty. Elegancki, czarny mat na przednim panelu, czytelny ekran oraz dobrze opisane przyciski nawigacji tworzą wytworną i przejrzystą całość.

Najeżony złączami tylny panel zdradza high-endową duszę odtwarzacza Blu-ray OPPO BDP-95EU. Logiczne rozmieszczenie i solidne mocowanie to atuty tyłu odtwarzacza OPPO. Porty: sieciowy, USB i eSATA to część oryginalnej płyty głównej OPPO, a dzięki dwóm wyjściom HDMI otrzymujemy duże możliwości podłączeniowe. Nie należy bać się o zbytnie nagrzewanie odtwarzacza - OPPO BDP-95EU został wyposażony w niewielki wentylator z tyłu, który włącza się dopiero po kilku godzinach nieustannej pracy - nie jest jednak zbyt głośny. Odtwarzacz daje poczucie solidnej konstrukcji dzięki swojemu doskonałemu wykonaniu i słusznej masie - trzymając go, odnosimy uzasadnione wrażenie dobrze wydanych pieniędzy.

Przy pierwszym uruchomieniu, menu ekranowe wita nas wstępną konfiguracją, która jest prosta i atrakcyjna graficznie. Każda funkcja odtwarzacza jest czytelnie opisana i łatwa do ustawienia - nawet ustawienia otoczenia sieciowego. OPPO w komplecie z odtwarzaczem dostarcza także dużego pilota z pomarańczowym podświetleniem sporych przycisków, które docenią ludzie z masywnymi palcami.

Odtwarzacz wieloformatowy OPPO BDP-95EU to świetnie wyposażone urządzenie, spełniające właściwie wszystkie oczekiwania, jakie można rościć wobec odtwarzacza. OPPO BDP-95 łączy genialny obraz HD i naprawdę niesamowity dźwięk w jednym urządzeniu. Jeżeli chodzi o jakość odtwarzania filmów HD, OPPO BDP-95EU można podsumować bardzo krótko: niekwestionowany lider w swojej klasie. Niewyobrażalnie szczegółowy, ekstremalnie ostry i przykuwający uwagę czerniami obraz sprawia, że każdy film, nawet 2D, nabiera głębi. Sceny z szybkimi ruchami kamery zachwycają stabilnością. W ostatnim rozdziale "Star Trek XI" kamera zjeżdża w dół przez ogromne, pełne ludzi audytorium - to scena, w której większość odtwarzaczy Blu-ray polega na polu walki z szarpaniem i zacinaniem. BDP-95EU odtwarza ten moment tak gładko, jak został nakręcony - jak na szynach. Jeżeli wasz odtwarzacz Blu-ray jest starszy niż kilka lat, OPPO BDP-95EU jest godnym uwagi następcą, choćby dla niesamowitej jakości obrazu.

Dźwięk to osobna, równie wspaniała historia. Audiofile z pewnością zwrócą uwagę na wyjścia XLR. Czas na sprawdzenie jakości odtwarzania - włączywszy pierwszą płytę Birdy, BDP-95EU nie zawiódł, odtwarzając piękny, przenikliwy wokal Jasmine van den Bogaerde z precyzją przyprawiającą o gęsią skórkę. Referencyjna jakość trwa od najniższych aż do najwyższym tonów. Pomiędzy poszczególnymi instrumentami dało odczuć się przestrzeń, co tworzyło szerokie, trójwymiarowe spektrum dźwięku, urzekające już od pierwszych nut. Każdy niuans nagrania, każdy ton był piękny i doskonale odwzorowany.

Gdybym miał zasłonięte oczy, a ktoś włączyłby muzykę na OPPO BDP-95EU i powiadomił, że to odtwarzacz za 15 tys. zł, powiedziałbym, że to bardzo dobry sprzęt. Biorąc jednak pod uwagę, że OPPO BDP-95EU kosztuje znacznie mniej, można bez oporu powiedzieć, że jest referencyjnym odtwarzaczem, który równie dobrze radzi sobie z muzyką, jak i z filmem. Absolutnie doskonały odtwarzacz."

 

Zobacz produkt:

OPPO BDP-95EU

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.