projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Recenzja OPPO BDP-105EU, wyróżnienie Home Cinema Choice! Test OPPO BDP-105


Odtwarzacz OPPO BDP-105EU

„Tyle pieniędzy za odtwarzacz Blu-ray przy rynku kina domowego zmierzającym niepewnie w stronę odtwarzania plików i treści ściąganych z Internetu? Mogłoby się to wydawać sporą zagwozdką, jednak firma OPPO ma doświadczenie w wydawaniu doskonałych produktów, na tyle że inni producenci wykorzystują architekturę odtwarzaczy OPPO przy budowie własnych produktów. OPPO BDP-105EU to ich najnowszy flagowy produkt, wnoszący do odtwarzacza, ze znanym już z OPPO BDP-103EU fenomenalnym obrazem, również audiofilski poziom dźwięku.”

"Serce systemu audio odtwarzacza OPPO BDP-105 ewoluowało z jego poprzednika, modelu OPPO-BDP-95.To oznacza nie jeden, a dwa 32-bitowe, 8-kanałowe Sabre DAC od ESS. Jeden dekoduje sygnały bitstream i PCM i przekazuje je do analogowych wyjść systemu 7.1, drugi jest przeznaczony do dekodowania dwukanałowego stereo w zbalansowanej konfiguracji i przekazywania wyników do pary zbalansowanych złączy XLR. Żeby nawiązać do pytania o cenę na rynku, istnieje wiele dedykowanych hi-fi DAC, które używają tylko jednego Sabre DAC i kosztują nawet dwa razy tyle co BDP-105. Nie wspominając o niektórych odtwarzaczach Blu-ray”.

„To czym OPPO BDP-105EU wybija się ponad swojego poprzednika, to że teraz mamy dostęp do całej tej świeżej cyfrowej technologii dekodowania z zewnętrznych źródeł. Tak – BDP-105EU ma wejścia, dużo wejść. Zwolennicy wysokiej rozdzielczości audio dostają prawdziwe asynchroniczne wejście USB, które pozwala na odtwarzanie plików audio 192kHz/24-bit bezpośrednio z domowego komputera. Dodatkowo OPPO BDP-105EU oferuje cyfrowe wejścia koaksjalne i optyczne, dwa wejścia HDMI, standardowe złącza USB i funkcje serwera multimediów, które czynią go najnowocześniejszym streamerem sieciowym. Odtwarzacz Blu-ray OPPO BDP-105 możemy z czystym sumieniem przedstawić jako domowe centrum multimedalne”

„Posunę się nawet do tego żeby powiedzieć, że odtwarzacz wieloformatowy OPPO BDP-105 jest najważniejszą ewolucją formatu Blu-ray od czasu kiedy został on wynaleziony. Czemu? OPPO posiada niezliczoną ilość wejść, odtwarza niemal każdy format płyty, może dekodować niemal każdy znaczący format muzyczny na ziemi i oferuje poziom kontroli głośności na wszystkich zewnętrznych źródłach za pomocą pilota. Można by więc nawet stwierdzić, że mając BDP-105 na szafie rack, nie potrzebujesz wiele więcej. Wystarczy podłączyć OPPO BDP-105 do wielokanałowej końcówki mocy i to wszystko.  Nawet posiadacze starych amplitunerów bez HDMI mogą na tym skorzystać. Jeśli tylko wasz sprzęt ma wejścia na 7.1 kanałów, wtedy możecie wykorzystać możliwości OPPO i HDMI switching/routing, a amplitunera użyć jedynie jako urządzenia napędzającego głośniki.”

„Odtwarzacz Blu-ray OPPO BDP-105EU nie skupia się jednak jedynie na nowościach technologicznych. Firma przyłożyła również dużą wagę do konstrukcji odtwarzacza, wprowadzając odnowioną obudowę i pasywne chłodzenie zamiast niezbyt cichego wiatraka z poprzednich odtwarzaczy. Końcówki łączy błyszczą natomiast złotem bardziej niż amerykański raper.”

Magia kina

„W działaniu, nowe OPPO nokautuje. Nowy chipset wideo Qdeo oferuje olśniewającą jakość  obrazu, zarówno w 2D jak i w 3D, oraz upscaluje każde wejście do rozdzielczości 4K. Gama kolorów jest bogata i bardzo naturalna, kontrast jest bajeczny, ze wspaniałymi detalami. Jeśli są jakieś odtwarzacze Blu-ray z lepszą jakością obrazu, to najwyraźniej jeszcze ich nie testowałem.”

„Jeśli chodzi o inne zalety OPPO BDP-105 to ładowanie płyt jest szybkie, menu są proste i przejrzyste, a jego umiejętność obsługi dwóch wyświetlaczy naraz przypadnie do gustu tym z projektorem i telewizorem w jednym pokoju. W trybie podziału audio/video, pełna moc procesora Qdeo jest użyta do obsługi podstawowego wyjścia HDMI podłączonego bezpośrednio do wyświetlacza, podczas gdy drugie wyjście jest przeznaczone do dostarczenia dźwięku do wzmacniacza.”

„Jeśli chcemy użyć BDP-105 jako przedwzmacniacza podpiętego bezpośrednio do końcówki mocy, to przygotujmy się na małą rewelację. Wystarczy bezpośrednio ustawić wielkość i odległość głośników, a efektem będzie mocny, precyzyjny dźwięk z zapierającą dech w piersiach dynamiką. Ścieżki dźwiękowe wypływają z głośników czyste i dopracowane, z bajecznymi wręcz detalami. Poziom szumu jest śmiesznie niski, dzięki czemu przejścia z ciszy do głośności są oszałamiające. Oryginalna ścieżka filmu „Terminator” brzmi na OPPO jakby przeszła przez proces cyfrowego pobijania jakości, dialogi i efekty dźwiękowe wybijają się ponad resztę, nawet w ogniu akcji z lat osiemdziesiątych.”

„Wystarczy jednak zmienić wejście na stereo i OPPO 105 staje się fenomenalnym odtwarzaczem muzycznym. Nieważne czy odtwarzacie zwykłe płyty CD, SACD, używacie wysokiej rozdzielczości audio przez asynchroniczne wejście USB lub stremujecie muzykę przez sieć, dźwięk w OPPO jest czysty i piękny. Obraz jest szeroki na kilometr, a bas uderza szybko i mocno. „

„W skrócie odtwarzacz wieloformatowy OPPO BDP-105EU to zachwycająca maszyna, we wszystkich aspektach, która wynosi odtwarzacze Blu-ray na nowy poziom ewolucji: dedykowanych centrów domowej rozrywki.”

Zobacz produkt:

OPPO BDP-105EU

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.