projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
OPPO BDP-105EU - test hometheaterhifi.com


Odtwarzacz OPPO BDP-105EU to już nie tylko Blu-ray, a prawdziwe centrum multimedialne naszego domu!

Odtwarzacz OPPO BDP-105EU

"Wraz z wydaniem BDP-105, OPPO kontynuuje tradycję bycia liderem na rynku odtwarzaczy Blu-ray. Posiada każde wejście jakie można sobie zamarzyć, stając się nie tylko uniwersalnym odtwarzaczem, ale wręcz uniwersalnym serwerem. Jakość wideo jest fenomenalna, a jakość dźwięku jest taka do jakiej OPPO nas przyzwyczaiło: poziomu audiofilskiego.”

Wykonanie

„Sekcje analogowe OPPO BDP-105EU oparte są o sprawdzony design modelu OPPO BDP-95. Używają one tego samego konwertera ESS Sabre32 Reference DAC (ES9018) i tych samych wzmacniaczy operacyjnych LM4562/LME49720. Główne różnice polegają na wbudowanym wzmacniaczu słuchawkowym i asynchronicznym konwerterze USB DAC dla dźwięku pochodzącego z komputera. W celu zmieszczenia ich w odtwarzaczu, OPPO poczyniło pewne zmiany w konstrukcji. W przeciwieństwie do OPPO BDP-95EU, sto piątka posiada jedną parę DACów na każde wyjście RCA, jedną na XLR i dwie pary na wzmacniacz słuchawkowy. Ta nowa konfiguracja minimalizuje zakłócenia i przesłuchy.”

„Dzięki mnogości wejść prawie każde źródło cyfrowe może być podłączone do odtwarzacza. Z tego względu spełnia on bardziej rolę uniwersalnego serwera niż odtwarzacza. Po wyjściu aplikacji na iOS, będzie można przeglądać pliki ze wszystkich źródeł podłączonych do BDP-105 i odtwarzać je np. za pomocą iPada. Naprawdę, odtwarzacze OPPO na naszych oczach przekształcają się w serwery multimedialne z odtwarzaczem Blu-ray będącym jedynie dodatkiem (wciąż jednak najwyższej jakości) .”

Odtwarzacz OPPO BDP-105EU tylni panel

Użytkowanie

„Wydane na Blu-ray z okazji setnych urodzin studia Universal <<Szczęki>> wypadają spektakularnie zarówno pod względem dźwięku jak i obrazu. Ścieżki dźwiękowe oryginalnego filmu zostały zremiksowane do formatu 7.1 surround przez co dźwięk jest najwyższej jakości, a odtwarzacz OPPO potrafi z niego wydobyć wszystko co najlepsze. W oryginalnym stereo, w kinie, film był wystarczająco przerażający, jednak w pełnym 7.1 surround sprawia, że chcesz się wczołgać pod krzesło. ”

„Używając opcji Bitstream i połączenia HDMI odsłuchałem wiele wielokanałowych Super Audio CD w odtwarzaczu. <<The Nutcracker>> jest jednym z moich ulubionych wakacyjnych albumów i na szczęście ma wspaniałą wielokanałową wersję. Majstersztyk Czajkowskiego został odtworzony w całej jego dźwiękowej chwale przez OPPO.”

„Podłączenie słuchawek HiFiMAN HE-500 do wyjścia słuchawkowego OPPO BDP-105 było sporym objawieniem. DAC na tym wyjściu jest podwójny co pozwala na wystarczające natężenie prądu do obsłużenia słuchawek, które zwykle mają niską impedancję. Słuchawki HE-500s są wyjątkowe ze względu na użycie planarnych, magnetoelektrycznych głośników przez co przekazują najmniejsze detale i niuanse dźwięku. BDP-105 ma tak małe zniekształcenia, że jest najlepszym wzmacniaczem słuchawkowym jaki kiedykolwiek słyszałem. „

„Dla przykładu głos Barbary Streisand jest standardem na podstawie którego damskie wokale mogą być oceniane. Przy odsłuchiwaniu na słuchawkach jej głos był ulokowany centralnie, podczas gdy wokół otaczała ją pełna orkiestra. Skrzypce pieściły ją jak dziesiątki aksamitnych dłoni, a ich dźwięk był krystaliczne czysty, bez najmniejszego śladu ostrości. Używałem głośności zestawu słuchawkowego ustawionej na 50. Polecam to ustawienie lub cichsze, aby po podpięciu słuchawek dźwięk nie był zbyt głośny, potem wystarczy dostosować go do swoich upodobań.”

Podsumowanie

„To co tu widzimy to nie kolejny zwykły uniwersalny odtwarzacz Blu-ray, ale urządzenie które jest centrum multimedialnym naszego domu. Ma każde możliwe wejście, wliczając w to wejścia USB na dyski zewnętrzne co daje nam nielimitowaną przestrzeń na trzymanie muzyki i filmów czy podłączenie do sieci Wi-Fi dzięki czemu możemy mieć do nich dostęp z każdego miejsca w domu. BDP-105EU został zaprojektowany jako odtwarzacz Blu-ray z fenomenalną jakością audio i wideo, z dodatkowymi funkcjonalnościami serwera multimediów , nie jako zlepek kilku terabajtów danych podłączonych do Wi-Fi z odtwarzaczem Blu-ray jako dodatek.”

„Rezultat jest niesamowity. Jak tylko zostanie skończona aplikacja na iPada będziemy mieli prawdziwe uniwersalne centrum multimedialne poziomu audiofilskiego, o prawie nieograniczonym potencjale”

„Dobra robota OPPO!”

Zobacz produkt:

OPPO BDP-105EU

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.