Loewe Reference - ekskluzywny 85-calowy olbrzym
Pod koniec zeszłego miesiąca uczestniczyliśmy m.in. w szkoleniu produktowym Loewe. Największą atrakcją i nowością był największy w historii telewizor LCD - Loewe Reference 85. To flagowy, 85-calowy model wykonany z aluminium. Dbałość widać w każdym, nawet najmniejszym detalu. Z przodu, antyodbiciowa szklana szyba kontrastowa dla lepszej czerni i kontrastu. Jakość i materiały z jakich jest wykonany produkt od razu mówią nam, że mamy do czynienia z „najwyższą półką”.
Oglądając Lowe Reference 85 dookoła można „cmokać” z zachwytu. Żadnych plastikowych dodatków, czy efekciarskich bajerów na zewnątrz, same smaczki poprawiające wrażenia wizualne.


Wymiary największego - 85-calowego telewizora LCD 4K Loewe Reference

Wymiary?
Ten 85-calowy kolos ma szerokość 1940mm zaś wysokość 1154mm. Można go postawić na stojaku obrotowym, bądź też zawiesić na ścianie. Sam uchwyt mocujący robi równie piorunujące wrażenie swoim wykonaniem. Oferuje możliwość obrotu o +/- 5 stopni. Można zatem tego giganta powiesić na uchwycie bezpośrednio do ściany w salonie.


Uchwyt montażowy na 100kg telewizor 4K 85".

Pamiętać należy jedynie o drobnym fakcie, Loewe Reference 85 waży drobne 100kg, zaś Loewe Reference 75 – 80kg. Montaż w 2 osoby jest praktycznie niemożliwy. Ukłon w stronę instalatorów polega na tym, że w kartonie znajdziemy specjalne pasy wraz z torbą, która umożliwia 2 osobom podniesienie i wniesienie do domu tej bestii.

montaż Loewe Reference 85 cali
Wniesienie 100kg giganta nie należy do łatwych i przyjemnych...

Standardowa opcja wykończenia to czarne aluminium, najpopularniejsza opcja wybierana w Polsce. W tej samej grupie cenowej jest wykończenie w srebrnym aluminium. Opcjonalnie, na życzenie można zamówić wersję w białym połysku i najdroższą – „ciemne złoto”.

Loewe Reference 75
Wymiary mniejszego brata - Loewe Reference 75

Co ciekawego oferuje nowa seria Reference?
Loewe Bluetooth Music Player – przesyłanie muzyki z telefonu na TV
Dzięki nowej funkcji Bluetooth można teraz w łatwy sposób połączyć swój smartphone lub tablet poprzez Bluetooth z telewizorem Loewe TV. Połączenie pozwala na odtwarzanie ulubionych utworów z urządzenia przenośnego na telewizorze lub podpiętym do niego systemie dźwięku. Aplikacja jest dostępna dla systemu Android oraz iOS. Posiadacz telewizora może cieszyć się swoimi ulubionymi utworami na swoim systemie Loewe, podłączonym do telewizora – a to wszystko bez dodatkowych urządzeń i irytujących kabli. Co ciekawe, można wyłączyć ekran podczas słuchania muzyki, oszczędzać w ten sposób energię i pieniądze a jednak słuchać muzyki płynącej z wbudowanego głośnika! Ujmując to w skrócie: „Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki poprzez Bluetooth bezpośrednio na TV Loewe!”


Loewe Bluetooth Keyboard - Komfortowe pisanie. Szybkie wyszukiwanie.
Posiadając klawiaturę Bluetooth można ją zintegrować bezprzewodowo z TV i wyszukiwać treści w sieci www lub artystów i stacje radiowe w radiu internetowym bez straty czasu na wpisywanie wszystkiego za pomocą pilota zdalnego sterowania! Szybko i sprawnie!

Loewe Refrerence 85"
Po podłączeniu klawiatury poruszanie się po Internecie jest łatwiejsze

Loewe Multiroom TV Streaming – oglądanie audycji TV na żywo na kilku telewizorach.
Funkcja umożliwia oglądanie niekodowanych programów TV na dodatkowych maksymalnie 3 ekranach w tym samym czasie. Gdziekolwiek chcielibyśmy oglądać swoje ulubione audycje, w salonie, w kuchni czy w sypialni, dzięki najnowszej opcji Multiroom TV streaming można to zrobić w bardzo łatwy sposób. Na przykład: oglądamy program o gotowaniu w salonie, postanawiamy że szybko przeniesiemy się do kuchni aby rozpocząć gotowanie wspólnie z bohaterami programu. Dzięki opcji Multiroom TV streaming możemy przesłać obraz programu na żywo przez sieć komputerową do kolejnych 2 dodatkowych telewizorów Loewe TV w innych pomieszczeniach.Loewe Multiroom DR+ Streaming - Streamowanie nagrań. Bezpośrednio z dysku TV.
Jest to rozszerzenie poprzedniej funkcjonalności, tym razem skupione na możliwości przesyłania nagranych na dysku telewizora audycji do innych lokalizacji. Oznacza to, że równolegle 3 inne osoby, znajdujące się w innych pomieszczeniach mogą jednocześnie oglądać zupełnie różne filmy nagrane na dysku telewizora znajdującego się w salonie. Telewizory Loewe Reference są stworzone do tego, aby dzielić się swoją zawartością z innymi telewizorami Loewe.

telewizor niemiecki LCD 4K Loewe Reference
Za pomocą tabletu możemy wybrać co i gdzie chcemy wyświetlić z naszych zasobów multimedialnych

Domowa nagrywarka Loewe DR+ 
Loewe Reference posiada wbudowany dysk HDD o pojemności 1 TB. Wszystkie oglądane audycje są jednocześnie buforowane w pamięci i umożliwiają natychmiastowe nagranie od początku audycji, która już się rozpoczęła. Loewe DR+ pozwala na pauzowanie, nagrywanie i streamowanie programów telewizyjnych w sposób możliwie najłatwiejszy. Za jednym naciśnięciem przycisku nagrywamy lub pauzujemy audycje telewizyjne. Co więcej - możemy zaprogramować nagrania na co najmniej kilka sposobów.

Rozszerzenie archiwum Loewe DR+- więcej miejsca dla Twoich filmów? Żaden problem!
Dzięki DR+ Feature Disk powiększasz swoje istniejące archiwum DR+ o dodatkowy terabajt pojemości. Archiwum DR+ dysku zewnętrznego zostanie wyświetlone pod znanym już archiwum wbudowanego dysku DR+. W prosty sposób za przyciśnięciem przycisku DR+ na pilocie zdalnego sterowania Loewe wywołamy archiwum obu dysków i wybieramy interesującą nas pozycję.


Nawigacja po kanałach jest bajecznie prosta - ułatwiają nam w tym ikony stacji TV

Loewe Multi Recording - nagrywanie kilka programów jednocześnie.
Multi Recording daje możliwość nagrywania i oglądania do 3 kanałów jednocześnie(dotyczy kanałów niekodowanych): nagrywamy audycje z 2 kanałów, podczas gdy oglądamy na trzecim kanale mecz w tym samym czasie. Każdy telewizor Loewe posiada podwójne tunery. Mogą one jednocześnie obsługiwać dwa streamy.

Loewe Mobile Recording - komfortowe programowanie nagrań gdziekolwiek, kiedykolwiek.
Dzięki funkcji Mobile Recording  jesteśmy w stanie zaprogramować nagrania podczas pobytu z dala od naszego telewizora Loewe. Doskonałe rozwiązanie, kiedy jesteśmy na urlopie a nie chcemy stracić odcinka naszego ulubionego serialu.


Loewe Asystant podpowiada nam jaki jest program telewizyjny oraz co dana funkcja oznacza i jakie jest jej działanie


 Na koniec równie ważna informacja jak same możliwości telewizorów Loewe Reference - czyli cena.
Loewe Reference 75" w podstawowej wersji wykończenia kosztuje 53 990 zł
W najwyższej opcji wykończeniowej ciemne złoto (mosiądz) kosztuje 64 990 zł

Loewe Reference 85" w podstawowej wersji wykończenia kosztuje 84 990 zł
W najwyższej opcji wykończeniowej ciemne złoto (mosiądz) kosztuje 94 990 zł

.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.