projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Trustedreviews poleca projektor 3D JVC DLA-X90R - recenzja Johna Archera


Projektor 3D JVC DLA-X90R to doskonały rzutnik, jednak czy różnica między młodszym bratem, JVC DLA-X70R, jest na tyle wyraźna, że cena droższego projektora jest uzasadniona? John Archer z serwisu trustedreviews.com twierdzi, że jak najbardziej! Zapraszamy do przeczytania fragmentów recenzji specjalisty w dziedzinie rzutników.

"Projektor 3D JVC DLA-X90R został stworzony z najlepszych komponentów, dzięki czemu jakość wyświetlanych obrazów miała być lepsza niż w świetnym modelu JVC DLA-X70R. Jak przekłada się to na wyniki, osiągane przez droższy rzutnik? Cóż, posłużmy się liczbami: 120 000:1. To natywny - powtarzamy - natywny współczynnik kontrastu X90! W porównaniu z i tak dobrym współczynikiem DLA-X70 - 80 000:1 - to obiecujący przyrost. Zobaczmy, co potrafi ten projektor.

Większość różnic między X90 a X70 wiąże się z istotnie wyższą klasą optyki droższego modelu, istnieje jednak jeszcze jedna, ważna cecha przemawiająca na korzyść DLA-X90R. Tą zaletą jest możliwość kalibracji kolorów poprzez komputer PC podłączony do portu RJ45 w projektorze. Kalibracja przebiega za pomocą specjalnej aplikacji, którą klient lub instalator może ściągnąć ze strony internetowej JVC. To wygodne rozwiązanie nie tylko dla instalatorów, ale i dla wielbicieli kina domowego, którzy lubią sami dostrajać kolory do własnych upodobań.

Projektor 3D JVC DLA-X90R cechuje się tym samym, masywnym stylem co X70, z charakterystycznymi "skrzydłami" układu chłodzenia. Projektor JVC jest przy tym imponująco kompaktowy jak na standardy rzutników w jego przedziale cenowym. Jeżeli chodzi o wejścia, DLA-X90 dysponuje dwoma portami HDMI, wspomnianym RJ45, komponentowym wejściem video, portem PC, 12-voltowym złączem trigger, złączem na podczerwień, portem RS-232 do podłączenia systemu sterowania oraz złączem służącym do podłączenia osobnego transmitera 3D.

Kolejnymi znamionami high-endowego charakteru JVC DLA-X90 jest możliwość pełnej korekcji gamma i kolorów bez użycia zewnętrznej aplikacji PC i rekomendacja ISF oraz THX. Zaczynając nasze testy z materiałem 2D, wciąż zastanawialiśmy się, czy wyższa od X70 cena projektora X90 jest uzasadniona - nasze wątpliwości zostały natychmiastowo zmiecione. Przewaga X90 jest od razu widoczna, nie trzeba doszukiwać się detali odróżniających droższy projektor 3D od tańszego, lecz również dobrego X70.Tak jak myśleliśmy, większa precyzja optyki JVC DLA-X90R w rzeczy samej dodaje mocy technologii e-Shift, czyniąc obrazy jeszcze bardziej perfekcyjnymi niż w superostrym X70. Detale projekcji JVC DLA-X90 są po prostu ekstremalnie wyraźne! Jeszcze bardziej porażający jest poziom czerni X90. W pełni zaciemnionym pokoju, ciemne sceny wyglądają jeszcze bardziej kontrastowo, realnie i oszałamiająco niż te wyświetlane za pomocą JVC DLA-X70R. Oznacza to, że ciemne sceny wyglądają bardziej bogato i realnie niż na niemal każdym projektorze kina domowego! Tym bardziej, że optyka DLA jest w stanie dostarczyć tak niezmiernie głębokie czernie bez potrzeby korzystania z dynamicznej przysłony, wobec czego ciemne sceny wyglądają szalenie stabilnie i jednolicie.

Po zmianie na 3D, X90 jest wciąż doskonały. Po włączeniu trybu trójwymiarowego, nasze oczy olśniewają naturalne kolory, świetna ostrość i wyraźnie widoczny efekt 3D. Można przyczepić się jedynie do faktu, że tryb 3D trzeba włączać samemu - jednak po uruchomieniu trójwymiaru, obrazy w tej technologii wyglądają niesamowicie, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę poziom detali i balans kolorów.

Warto wspomnieć także o kulturze pracy, jaką cechuje się projektor 3D JVC DLA-X90. Sposób, w jaki pracuje ten projektor 3D, jest bliski ideału - DLA-X90 w trybie 2D jest niemal niesłyszalny! Po przejściu na trójwymiar wciąż zachwyca cichą, równą pracą, która nie przeszkadza w oglądaniu.

Podsumowując, referencyjna jakość JVC DLA-X90 jest dziełem ewolucji, wywodzącej się z modelu DLA-X70. Poziom tej ewolucji jest jednak poważniejszy niż się spodziewaliśmy! Zatem jeżeli Twoja salka kinowa jest wystarczająco dobra, aby wydobyć pełen potencjał X90, polecamy znaleźć dodatkowe pieniądze i przejść z potężnego X70 na prawdziwie high-endowy, doskonały DLA-X90."

 

 

 

 

Zobacz produkt:
JVC DLA-X90R

 

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.