projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  Testy projektorów: projektor High-End InFocus ScreenPlay 777


Test projektora High-End.

Redakcja Home Cinema Choice używa ekranu Stewart Filmscreen z powierzchnią Firehawk zoptymalizowaną po kątem projektorów LCD i DLP.

Alvin Gold z magazynu HCC (Home Cinema Choice) zabiera na pokład najnowszy 3-chipowy projektor InFocusa z serii ScreenPlay, przepiękny model 777.

Regularni czytelnicy od razu po rzucie okiem na cenę projektora (ok. 120.000 zł) będą wiedzieli że chodzi i projektor bazujący na 3 chipach DMD.  W takich projektorach światło jest rozszczepiane na 3 składowe kolory RGB za które to odpowiada oddzielny układ luster DMD. Zaletą takiego rozwiązania jest znacznie wyższa jasność jaką udaje się uzyskać oraz wyeliminowanie koła kolorowego, który poza samym hałasem tworzy artefakty. Gorszą stroną medalu jest wysoka cena projektora.

„Hipnotyzująca piękność” – tak, o projektorze mówi producent. No cóż, jeśli Twoje wyczucie piękna sprowadza się do symboliki żeglarstwa, to jesteś szczęściarzem.
ScreenPlay 777 mógłby odziedziczyć nazwę po jakimś samolocie, gdyby nie jego dolna część. SP777 jest dużym projektorem, chociaż z drugiej strony nie różni się wielkością od innych modeli 3-chipowych.

Silną stroną budowy projektora jest możliwość wyboru jednego z siedmiu typów obiektywu, wszystkie z Power Zoomem, a większość z Power Focusem i elektrycznym Lens Shiftem w obu kierunkach.

Pierwsze wrażenie to pełno-kontrastowy obraz, wystarczająco jasny aby mógł pracować podczas jasnego dnia przy zaciągniętych zasłonach. 2 metrowy obraz był tak samo jasny i kolorowy jak 26” telewizor Philipsa. Jeśli tylko sam ekran wygląda wystarczająco ciemno w świetle dziennym,  projektor nie wymaga pełnego zaciemnienia do pracy. Oczywiście obraz znacznie się poprawi przy całkowitym zaciemnieniu.
Poza samą jasnością, po prawidłowej kalibracji projektor zaskoczył nas głębokim, trójwymiarowy obrazem.

Poziom detali z SP777 jest bardzo wysoki, znacznie wyższy z sygnału 720p, który miejmy nadzieję już niedługo będzie u nas dostępny.
Prawdziwie mocną stroną Infocusa jest jasny, wyrazisty obraz, wyjątkowa precyzja kolorów oraz świetna praca przy wyświetlaniu subtelnych detali i cieni.
Szumy wideo są niesłychanie małe, a deinterlacer i skaler są najwyższej jakości. Bez koła kolorowego, poziom hałasu jest niesłychanie niski, na tyle że projektor jest niesłyszalny w większości sytuacji.   

Podsumowanie
Niemal niemożliwe jest wychwycenie jakichkolwiek wad tego modelu. Jego referencyjna budowa sprawia, że jest tak dobry jak inne 3-chipowce, a od niektórych nawet lepszy ze względu na poręczne możliwości dla ustawień obrazu oraz nieco niższą cenę.
Bez wątpienia Infocus ScreenPlay 777 jest nastawiony na najwyższą jakość obrazu, jako że wykorzystuje przełomową technologię.
Zobaczyć go znaczy zapragnąć go…

Źródło: Home Cinema Choice 01/2005

sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.