projektory  kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja i projekt kina domowego
Eutelsat uruchamia pierwszą transmisję w rodzielczości 4K! Telewizja UltraHD przez satelitę


Na niedawno zakończonej konferencji CES2013 zadebiutowało wiele natywnie obsługujących rozdzielczość 4K, czyli UltraHD. Również w ofercie Cinematic jest projektor 4K Sony VW1000ES działający w natywnym UltraHD. Wszystkie te urządzenia mają jednak pewien problem, jest nim brak dostępnych materiałów o tak wysokiej rozdzielczości. Jednak to również się szybko zmienia. Ostatnio firma Eutelsat, wiodący operator telewizji satelitarnej w Europie, uruchomiła pierwszy dedykowany kanał z materiałami 4K. Pierwsze transmisje w rozdzielczości UltraHD właśnie sie rozpoczęły.

Kanał dostarcza natywnej rozdzielczości 3840x2160 w 50 klatkach na sekundę. Jest on kodowany za pomocą MPEG-4 i transmitowany z prędkością 40 Mbit/s w czterech pasmach Quad HD. Eutelsat współpracuje z ATEME, wiodącym providerem rozwiązań kompresji wideo dla rynku transmisyjnego. Transmisja nowego kanału nadawana będzie do satelity EUTELSAT 10A z nadajnika w Rambouillet, koło Paryża.

"Ten nowy krok ku transmisji 4K kontynuuje długofalowe przywiązanie Eutelsatu do ustanawiania kamieni milowych transmisji wideo. W ciągu 20 ostatnich lat udało nam się być pionierami w transmisjach cyfrowej telewizji, HDTV i 3D" mówi Jean-François Leprince-Ringuet, dyrektor handlowy Eutelsatu. "Wczesna i bliska współpraca między wszystkimi graczami w łańcuchu transmisyjnym będzie kluczem do sukcesu rewolucji 4K. Jesteśmy zachwyceni mogąc dostarczyć naszym klientom pierwszą platformę obsługującą rozdzielczość 4K w Europie"

Niedawno informowaliśmy o płytach "Mastered in 4K" od Sony, ta sama firma planuje również uruchomić na wiosnę platformę online z materiałami 4K, teraz Eutelsat uruchamia pierwszą transmisję o rozdzielczości UltraHD. Czyżby rewolucja juz się rozpoczęła, a rok 2013 miał być rokiem 4K?

prywatne kino
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.