projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Cinematic na szkoleniu "Performance Theater Engineering", przeprowadzonym przez Paradise Theater


Pod koniec czerwca 2012 roku nasza firma, Cinematic, wzięła udział w szkoleniu prowadzonym przez amerykańską firmę Paradise Theater pod tytułem "Performance Theater Engineering". Firma prowadząca, zlokalizowana w Kalifornii, jest wielokrotnym zdobywcą nagród i wyróżnień CEDIA dla najlepszych instalacji systemów kina i automatyki domowej w USA. Od kilku lat skupia się na projektowaniu systemów i wsparciu firm instalacyjnych w zakresie optymalizacji systemów audio i video. Paradise Theater oferuje swoje wsparcie i wiedzę merytoryczną popartą wieloletnim doświadczeniem w konstruowaniu najbardziej wyrafinowanych systemów kinowych w USA.

Paradise Theater jest jednocześnie pierwszą firmą na świecie, która zdobyła uprawnienia w zakresie kalibracji systemów JBL Synthesis na poziomie Gold oraz Platinium. W celu zdobycia uprawnień, załoga Paradise Theater musiała przejść specjalne szkolenie i certyfikację w zakresie obsługi systemu ARCOS (Adaptive Room Correction and Optimization System), opracowanego przez koncern Harman, właściciela systemów Synthesis.

Samo szkolenie z zakresu „Projektowania systemów kinowych” zostało podzielone na 2 sekcje: 1 – poświęcona planowaniu oraz analizie zagadnień związanych z akustyką pomieszczeń kinowych, 2 – dotycząca optymalizacji systemu projekcyjnego. Prowadzący, Sam Cavitt, zwrócił uwagę na najważniejsze elementy, które należy uwzględnić podczas pracy nad systemami kinowymi, a bez których nie możemy mówić o prawdziwie kinowych doznaniach. Zwracał uwagę na fakt, że planowanie i prace inżynieryjne związane z pracą nad projektem kinowym są równie ważne jak same urządzenia. Dobór urządzeń musi z kolei zawsze wynikać bezpośrednio z etapu planowania i prac inżynieryjnych. To obliczenia i analiza pomieszczenia podpowiadają nam, jakie urządzenia i systemy audio-video powinniśmy uwzględnić w naszym wymarzonym systemie kinowym. Bez uwzględnienia szeregu czynników i aspektów, nawet najlepsze urządzenia (wybrane bez uprzedniej analizy) nie zagrają na miarę swoich możliwości. Zaprezentują jedynie niewielki ułamek tego, co mogłyby pokazać w przemyślanej konfiguracji. Kino nie jest zbiorem urządzeń audio-video, wstawionym po prostu do pomieszczenia. Kino to szereg elementów i składowych, które dopiero po zsumowaniu tworzą całość. Same urządzenia są jedynie jednymi w wielu składowych równania, jakim w istocie jest system kinowy.

Po zakończeniu szkolenia, możemy powiedzieć, że o ile nie wniosło ono zbyt wiele nowych informacji, o tyle było doskonałym, przekazanym w skondensowanej formie podsumowaniem wiedzy na temat zasad, o których należy pamiętać podczas pracy nad pomieszczeniem kinowym. Od kilku lat, odkąd na poważnie zaczęliśmy zajmować się tematyką kina w domu, stosujemy ideę „Home Cinema by numbers”. Oznacza to, że dla każdego elementu systemu kinowego oraz elementu pomieszczenia określony jest parametr, którego uwzględnienie i przestrzeganie umożliwia osiągnięcie pożądanego wyniku. Nie znając zasad i norm, jakie panują w świecie audio i video, można jedynie po omacku próbować trafić do celu. Celu, jakim jest doskonała jakość dźwięku i obrazu. Z lepszym lub gorszym skutkiem...

 

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.