projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna
Cinematic na targach AudioShow 2012. Warszawa 10-11 Listopad 2012.


Poniżej informacja prasowa:

Własne kino domowe to nie tylko doskonały obraz ale i dźwięk …. dlatego polska premiera najnowszego, najbardziej zaawansowanego projektora do kina domowego - modelu Epson EH-TW9100W zaplanowana została w trakcie tegorocznych targów Audio Show. W jednym z apartamentów hotelu Sobieski - gdzie odbywa się Audio Show - stworzone będzie kino domowe składające się z projektora Epson oraz również debiutujących w Polsce: pierwszego na świecie, amerykańskiego odtwarzacza blu-ray z dwoma wejściami i wyjściami HDMI - OPPO BDP-103EU i aktywnych zespołów głośnikowych Esonus #1.

Epson zmienia znane przysłowie "zobaczyć znaczy uwierzyć" w "zobaczyć i usłyszeć to uwierzyć" - buduje pokazowy apartament - kino domowe, wyposażony w trzy urządzenia, po raz pierwszy prezentowane szerokiej publiczności w Polsce - projektor Epson EH-TW9100W, którego światowa premiera odbyła się na wrześniowych targach IFA 2012 w Berlinie, amerykański odtwarzacz Blu-ray OPPO BDP-103EU i aktywne zespoły głośnikowe Esonus 1.

Projektor EH-TW9100W to projektor do kina domowego dla najbardziej wymagających użytkowników. Umożliwia on projekcję FullHD 3D o kontraście 320000:1 oraz jasności 2400 lumenów, jednakowej dla światła barwnego i białego. Wysoki kontrast oraz technologia Epson 3LCD gwarantują obraz o niezwykłej jakości, doskonałym nasyceniu barw i odwzorowaniu detali w światłach i cieniach. Projektor dostarcza niepowtarzalnych doznań zarówno 2D jak i 3D, a nowy sposób komunikacji z okularami 3D - na częstotliwości radiowej (zgodny z Full HD 3D Glasses Initiative) - zapewnia większy komfort, zasięg i niezawodność działania okularów.

Epson TW9100W

Projektor ten jest flagowym modelem kina domowego firmy EPSON, umożliwia kalibrację kolorystyczna ISF, która zapewnia idealne dopasowanie kolorów do potrzeb nawet najbardziej wymagających widzów. Funkcją Lens Shift pozwala na fizyczne przesuwanie obiektywu dla optycznego, a nie cyfrowego, poprawienia geometrii obrazu, jeśli projektor nie jest umieszczony idealnie prostopadle do ekranu.

W komplecie z projektorem jest przystawka Wi-Fi umożliwiająca podłączenie do 5 urządzeń-źródeł sygnału (przez gniazdo HDMI) i bezprzewodowe przesyłanie obrazu do projektora, bez plątaniny kabli. Projektor ma funkcję automatycznej konwersji obrazów 2D do 3D. Dwie pary aktywnych migawkowych okularów 3D o zasięgu 10 m są w zestawie z projektorem.

Epson EH-TW9100W pojawi się na polskim rynku przed tegoroczną gwiazdką w sugerowanej cenie detalicznej 14.900 zł.

Amerykański odtwarzacz Blu-ray OPPO BDP-103EU to druga tegoroczna premiera Audio Show. Jest to pierwszy na świecie odtwarzacz CD/DVD/SACD/Blu-ray wyposażony w 2 wyjścia i 2 wejścia HDMI. Takie rozwiązanie umożliwia podłączenie dowolnych urządzeń zewnętrznych (aparat, kamera, tuner SAT) i skorzystanie z wysokiej jakości procesora video QDEO zainstalowanego w OPPO. Odtwarzacz BDP-103EU potrafi dokonać konwersji materiału 2D do 3D, a także przeskalować (w górę) sygnał video do rozdzielczości 4K. Sekcja audio oferuje najlepszą jakość w swoim segmencie cenowym. Posłuchać możemy zarówno płyt CD/SACD /DVD-Audio jak i plików muzycznych, w tym również wysokiej rozdzielczości odtwarzanych z pamięci przenośnych oraz domowej sieci LAN.

OPPO BDP-103


Trzecią premierą są aktywne zespoły głośnikowe Esonus 1. Te dwudrożne konstrukcje stworzone zostały z myślą o tych, którzy chcieliby połączyć bezkompromisowość zestawu do słuchania muzyki z efektownością przekazu dźwięku w kinie domowym. Wyposażone w oddzielne dla każdego z torów audio wzmacniacze mocy, pracujące w klasie D oraz cyfrową zwrotnicę pracującą w oparciu o procesor DSP pozwalają osiągnąć jakość dźwięku niedostępną dla znacznie droższych konstrukcji. W połączeniu ze źródłem cyfrowym (połączenie za pomocą interfejsu SPDIF lub USB) tworzą podstawę uniwersalnego systemu audio/wideo który potrafi mistrzowsko odtworzyć sygnał z płyty, Internetu lub laptopa. Nie zapomniano o fanach płyt winylowych - dostępne są również wejścia analogowe.

Trzeba tu jednak zaznaczyć, że zestawy Esonus#1 nie są stworzone dla bardzo małych, kameralnych pomieszczeń - to ponad metrowe, podłogowe zestawy z dwoma ośmiocalowymi (20 cm) wooferami w obudowie zamkniętej.

Miejsce prezentacji:
Hotel Jan III Sobieski. Sala 201. 10-11.11.2012.

 

 

 

 

 

kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.