Cinematic członkiem organizacji CEDIA


CEDIA, czyli The Custom Electronic Design and Installation Association jest międzynarodową organizacją zrzeszającą firmy instalacyjne. Członkowie CEDIA specjalizują się w planowaniu, projektowaniu, dostarczaniu oraz instalacji systemów elektronicznych, sterowania i inteligentnych domów. Są oni w stanie wykonać dowolną instalację począwszy od multi-room i systemów kina domowego poprzez instalacje sieciowe, systemy do sterowania oświetleniem, monitoringu czy ogrzewania.

Instalatorzy zrzeszeni w organizacji CEDIA zajmują się często integracją wielu systemów, umożliwiając tym samym użytkownikowi końcowemu w prosty sposób obsłużyć skomplikowane podsystemy.

Członkostwo w organizacji możliwe jest dzięki przedstawieniu referencji od innych producentów zrzeszonych w organizacji. Potwierdzają oni rzetelność oraz profesjonalność nowego członka.

To co wyróżnia CEDIA od innych organizacji branżowych to fakt, że członkowie zobowiązani są do ciągłego podnoszenia swoich umiejętności. Mają obowiązek uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach  i zdobywać punkty. Tym samym w ciągu roku musza uzyskać odpowiednią ilość punktów aby utrzymać swoje członkostwo. Dodatkowo firmy zrzeszone mają dostęp do olbrzymiej biblioteki z dokumentami opisującymi normy, zasady i standardy w zakresie poszczególnych systemów. Normy te zwykle są opracowywane przez samych członków CEDIA, najlepszych specjalistów branżowych oraz inżynierów z ośrodków badawczych producentów.

Do CEDIA należą praktycznie wszystkie liczące się w branży AV firmy instalacyjne na świecie oraz oczywiście sami producenci. Co roku organizowane są konkursy w których uczestniczą członkowie na najlepsze instalacje AV w poszczególnych kategoriach i dziedzinach. Instalacje te są oceniane na podstawie dokumentacji technicznych, projektów, zdjęć oraz referencji od użytkowników.

Cieszymy się, że wraz z początkiem roku 2014 przynależymy do tej elitarnej grupy.

Poniżej zdjęcia z przykładowych realizacji członków CEDIA, którzy zostali wyróżnienie w konkursie CEDIA na najlepsze instalacje roku 2013.

Zwycięzca CEDIA 2013 w kategorii "Najlepsza domowa sala kinowa" w kategorii powyżej 500 000 zł

Zwycięzca CEDIA 2013 w kategorii "Najlepiej zintegrowany dom"

 

.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.