projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna


» produkty » Multiroom » serwery muzyczne
 Imarge Xiva music m8
klasa średnia




Zasadniczo serwer muzyczny Imerge’a Xiva music m8 jest swego rodzaju wyrafinowanym dyskiem sieciowym NAS z wbudowanym czytnikiem płyt pozwalającym na wgrywanie zdjęć, filmów oraz muzyki. Jest mały i cichy a 1TB wbudowanej pamięci wystarczy na zmieszczenie domowej kolekcji muzycznej.
Serwer XIVA doskonale integruje się z odtwarzaczami Blu-ray OPPO.


Kompatybilność i łatwość obsługi.

Urządzenie Xiva Music M8 posiada pełną współpracę z iTunes pozwalając na korzystanie z jego biblioteki (serwer sam pobiera własne miniatury okładek).  Jest również skonfigurowane tak aby współpracować z wieloma urządzeniami domowej rozrywki, znajdującymi się we wspólnej sieci np. Nintendo DS i Wii, Sonos, Linn, PS3 czy Xbox.

Serwer muzyczny Xiva Music M8 współpracuje z systemami operacyjnymi Windows, Mac OS oraz Linux. Odczytuje i składuje pliki muzyczne typu WAV, FLAC, MP3.

Możliwość ustawienia serwera w poziomie oraz w pionie.
Xiva Music M8 jest doskonałym serwerem muzycznym dla systemów multiroom bazujących na systemach Sonos oraz OPPO BDP-93EU i OPPO-BDP-95EU.

Najważniejsze cechy:

  • Serwer multimedialny o pojemności 1 Tb
  • Łatwe uruchamianie
  • Kopia zapasowa plików – automatycznie tworzona
  • Konfiguracja za pomocą dowolnej przeglądarki
  • Współpraca z istniejącymi sieciami w domu
  • Automatyczne zgrywanie zdjęć z aparatu
  • Kompatybilny z MAC, Linux, XP, Vista, 7
  • Automatyczne nagrywanie plików
  • Korekcja błędów Xiva
  • Automatyczne pobieranie okładek płyt z Internetu
  • Podwójne kodowanie – wysokiej oraz niższej jakości wersja dla np. iPoda
  • Zdalny dostęp do sieci WWW - dostęp do musicm8 na całym świecie
  • Aktualizacje online
  • Wbudowany serwer UPnP

Szczegóły serwera muzycznego Xiva Music m8
Jednostka wspiera architekturę uPNP, co pozwala na włączenie urządzenia do sieci bez konieczności konfiguracji. Po podłączeniu do sieci Ethernet urządzenie automatycznie pobiera adres z sieci (pod warunkiem obecności serwera DHCP), oraz informuje inne urządzenia znajdujące się w sieci o udostępnianych usługach. Pozwala to na sprowadzenie instalacji urządzenia do podłączenia niezbędnego okablowania.

Po podłączeniu nośnika w postaci pamięci USB/karty SD/MMC zawartość jest automatycznie indeksowana, a wszystkie zdjęcia znajdujące się na nośniku zostają zgrywane na wewnętrzny dysk twardy. Upraszcza to zgrywanie zdjęć z kart pamięci stosowanych w aparatach fotograficznych. Ripowanie płyt CD jest niezwykle proste. Po włożeniu płyty do napędu typu slot-in zawartość jest automatycznie kopiowana. Jeżeli płyta znajduje się w bazach danych GD3, lub FreeDB tytuły utworów i okładka są pobierane przez Internet. Muzyka może być przechowywana w trzech formatach: bez kompresji (WAV), kompresja bezstratna (FLAC), wysokiej jakości MP3 (320kbps).

Wszelkie parametry pracy urządzenia, takie jak: wybór formatu plików audio, włączenie automatycznego rippowania płyt, praca w sieci, itp. mogą być konfigurowane z poziomu przeglądarki internetowej, przez przyjazny interfejs WWW.
Urządzenie aby móc odtwarzać audio/video/zdjęcia potrzebuje playera współpracującego z serwerami typu stream. Jest ono kompatybilnie z praktycznie każdym tego typu urządzeniem na rynku: współpracuje z telewizorami Loewe (seria Connect i Reference), playerami D-LINK, SONOS, Netgear, Logitech, Apple.

Wieloplatformowość urządzenia czyni go wspaniałym produktem do zastosowań typu multiroom. W szczególności przy wykorzystaniu odtwarzaczy OPPO. Otrzymujemy wtedy multiroom audio-video bez żadnych dodatkowych urządzeń, a sterowanie pracą systemu odbywa się poprzez menu ekranowe wyświetlane w telewizorze.

Serwer muzyczny xiva music m8 jest idealnym partnerem dla:

  • systemu multiroom Sonos
  • odtwarzaczy blu-ray wyposażonych w funkcje sieciowe (np. OPPO)
  • domowego centrum rozrywki
  • prostych systemów multiroom

Niesłychanie prosty i przyjazny w obsłudze.






kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino i niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.