projektory kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja i projekt kina domowego


» produkty » Multiroom » serwery muzyczne
 Imarge Xiva music m8
klasa średnia
Zasadniczo serwer muzyczny Imerge’a Xiva music m8 jest swego rodzaju wyrafinowanym dyskiem sieciowym NAS z wbudowanym czytnikiem płyt pozwalającym na wgrywanie zdjęć, filmów oraz muzyki. Jest mały i cichy a 1TB wbudowanej pamięci wystarczy na zmieszczenie domowej kolekcji muzycznej.
Serwer XIVA doskonale integruje się z odtwarzaczami Blu-ray OPPO.

PRODUKT WYCOFANY Z OFERTY.Kompatybilność i łatwość obsługi.

Urządzenie Xiva Music M8 posiada pełną współpracę z iTunes pozwalając na korzystanie z jego biblioteki (serwer sam pobiera własne miniatury okładek).  Jest również skonfigurowane tak aby współpracować z wieloma urządzeniami domowej rozrywki, znajdującymi się we wspólnej sieci np. Nintendo DS i Wii, Sonos, Linn, PS3 czy Xbox.

Serwer muzyczny Xiva Music M8 współpracuje z systemami operacyjnymi Windows, Mac OS oraz Linux. Odczytuje i składuje pliki muzyczne typu WAV, FLAC, MP3.

Możliwość ustawienia serwera w poziomie oraz w pionie.
Xiva Music M8 jest doskonałym serwerem muzycznym dla systemów multiroom bazujących na systemach Sonos oraz OPPO BDP-93EU i OPPO-BDP-95EU.

Najważniejsze cechy:

 • Serwer multimedialny o pojemności 1 Tb
 • Łatwe uruchamianie
 • Kopia zapasowa plików – automatycznie tworzona
 • Konfiguracja za pomocą dowolnej przeglądarki
 • Współpraca z istniejącymi sieciami w domu
 • Automatyczne zgrywanie zdjęć z aparatu
 • Kompatybilny z MAC, Linux, XP, Vista, 7
 • Automatyczne nagrywanie plików
 • Korekcja błędów Xiva
 • Automatyczne pobieranie okładek płyt z Internetu
 • Podwójne kodowanie – wysokiej oraz niższej jakości wersja dla np. iPoda
 • Zdalny dostęp do sieci WWW - dostęp do musicm8 na całym świecie
 • Aktualizacje online
 • Wbudowany serwer UPnP

Szczegóły serwera muzycznego Xiva Music m8
Jednostka wspiera architekturę uPNP, co pozwala na włączenie urządzenia do sieci bez konieczności konfiguracji. Po podłączeniu do sieci Ethernet urządzenie automatycznie pobiera adres z sieci (pod warunkiem obecności serwera DHCP), oraz informuje inne urządzenia znajdujące się w sieci o udostępnianych usługach. Pozwala to na sprowadzenie instalacji urządzenia do podłączenia niezbędnego okablowania.

Po podłączeniu nośnika w postaci pamięci USB/karty SD/MMC zawartość jest automatycznie indeksowana, a wszystkie zdjęcia znajdujące się na nośniku zostają zgrywane na wewnętrzny dysk twardy. Upraszcza to zgrywanie zdjęć z kart pamięci stosowanych w aparatach fotograficznych. Ripowanie płyt CD jest niezwykle proste. Po włożeniu płyty do napędu typu slot-in zawartość jest automatycznie kopiowana. Jeżeli płyta znajduje się w bazach danych GD3, lub FreeDB tytuły utworów i okładka są pobierane przez Internet. Muzyka może być przechowywana w trzech formatach: bez kompresji (WAV), kompresja bezstratna (FLAC), wysokiej jakości MP3 (320kbps).

Wszelkie parametry pracy urządzenia, takie jak: wybór formatu plików audio, włączenie automatycznego rippowania płyt, praca w sieci, itp. mogą być konfigurowane z poziomu przeglądarki internetowej, przez przyjazny interfejs WWW.
Urządzenie aby móc odtwarzać audio/video/zdjęcia potrzebuje playera współpracującego z serwerami typu stream. Jest ono kompatybilnie z praktycznie każdym tego typu urządzeniem na rynku: współpracuje z telewizorami Loewe (seria Connect i Reference), playerami D-LINK, SONOS, Netgear, Logitech, Apple.

Wieloplatformowość urządzenia czyni go wspaniałym produktem do zastosowań typu multiroom. W szczególności przy wykorzystaniu odtwarzaczy OPPO. Otrzymujemy wtedy multiroom audio-video bez żadnych dodatkowych urządzeń, a sterowanie pracą systemu odbywa się poprzez menu ekranowe wyświetlane w telewizorze.

Serwer muzyczny xiva music m8 jest idealnym partnerem dla:

 • systemu multiroom Sonos
 • odtwarzaczy blu-ray wyposażonych w funkcje sieciowe (np. OPPO)
 • domowego centrum rozrywki
 • prostych systemów multiroom

Niesłychanie prosty i przyjazny w obsłudze.

PRODUKT WYCOFANY Z OFERTY.


prywatne kino
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.